Ambre Fétiche

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: kadidlo, labdanum, styrax
SRDCE: benzoin, kosatec

ZÁKLAD: vanilka, kůže

Parfuméři:

Doyen Isabelle

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

od 1900 Kč
  • 18.06.13

Dneska zkouším poprvé. Začátek mi voní nejpodobněji (bohužel jenom interiérové) vůni Spiritus Sancti od Cire Trudon, chvíli tam krásně zasvištěl bičem i oud, pak to začalo sládnout a to mi zase připomíná Sergovo Fille en Aiguilles, a po cca hodině, kterou mě nejdřív mrzela cena, potom nedostupnost, a nakonec chabá výdrž - mi to připomíná (to zas bude pochval :mrgreen: ) Amber of Yemen!

Nahlásit
  • 07.09.12

Počáteční kouřová nálož dokáže řádně protáhnout všechny nosní dutiny (u slabších povah i přerazit nosní přepážku). V momentě, kdy jsem začala shánět papír na sepsání závěti, najednou kouř ubral na intenzitě a začal postupně sládnout. A z úderné kouřovky se vcelku rychle stala sladce zakouřená jemná ambrovka, držící se pěkně u těla (něco jako parfémový „pléd“).

Nahlásit
  • 23.10.11

Ano, ano, je to tam. Kadidlo, Labdanum, Kouř. Žádné mazlíkování, žádná příkrasa, hned darda do nosu. Nic pro květinkové romantičky, či milovnice neškodných růžových vodiček. Kadidlo ve vůních se mi sice líbí, ale moc tam obvykle vyčuhuje, je ostré, vůně s kadidlem si zamiluji, ale nedokážu nosit. Zde je kadidlo ale zaoblené, rozmělněné v ostatních složkách. Vůně se samozřejmě vyvíjí směrem ke snesitelnosti. Ze začátku suchý kouř, popel a pryskyřice, postupně se ale ambra propracovává k slyšitelnosti a vůně sládne. Kadidlo s Labdanem cítíme stále, ale už rozmělněné v ambře. Velice zajímavá vůně pro ženy (ani na muži by mi nepřišla divná) s osobností, vlastně na muži by se mi líbila velmi. Výraznou vanilku ani kůži necítím.Jenom takové neurčité, příjemné sladko. Kosatec bych tam, pod nánosem vykuřovadel, našla. Vůně kalafuny, kdo pájel, nebo hrál na smyčcové nástroje, ví.

Nahlásit
  • 17.07.11

Pro mě je AF o pryskyřicích, ostatní uvedené složky jako je kosatec a kůže, nevnímám. Ani několikrát zmiňovaný písek v ní necítím. Začátek mi velmi připomíná propolisovou tinkturu a s ní přichází asociace spojená s mým dětstvím, kdy na mě s propolisem pravidelně útočila babička při sebemenší zmínce o bolení v krku. Úvodní tón je po chvilce pryč a vůně začíná doutnat a sládnout. Kouř mi není nepříjemný a sladkost je tak akorát. Jako když položím na rozžhavený uhlík do kadidelnice hrudku pryskyřice s kouskem ambry, který se po chvilce začne tavit a zaplní prostor nasládlým, uklidňujícím kouřem. Vůně se usadí do krásné, hladké, jemně nasládlé ambry tentokrát už bez kouře a vůně trvá a trvá na rozdíl od jiných vůní od AG.
Pokud bych měla ambru v AF jednoduše definovat, napadá mě „hluboká a konejšivá“, rozhodně ne „temná“.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Ambre Fétiche

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Ambre Fétiche

Líbí se mi (97) 72%
 
Neutrální (28) 21%
 
Nelíbí se (9) 7%

Hodnocení odbornice

  • 20.09.08

První úder Ambre Fétiche je až medicinální, ihned poté následuje písčitě teplý tón a vůně santalu jako z nezapálených kvalitních vonných tyčinek. Jak se na ambru sluší a patří, je Ambre Fétiche sladká, sytá a má vynikající výdrž. Mezi dalšími složkami najdete i vanilku, labdanum (lehce kouřová stopa kadidla) a snad špetku kůže. Milovnicím...

číst více

Reklama


Reklama