Mandragore

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2005

Složení (ověřené)

bergamot, mandragora, černý pepř, zázvor, badyán, máta klasnatá, zimostrázové dřevo, kořeny cístu, labdanum, šalvěj

Parfuméři:

Doyen Isabelle

Kategorie:

citrusově květinová

od 1689 Kč
od 1403 Kč
  • 10.02.15

Jedna z mých současných favoritek, a když jsem dneska ráno rozkrojila limetku, abych si ji vymačkala do čaje, rozhodla jsem se, že jí (Mandragoře, pochopitelně) konečně musím vzdát hold! Varování hned na úvod - pokud někdo na základě recenze hledá ke koupi Ovocenku Svěženku či Něžnou Květinku, ten ať dál raději nečte - s Mandragore mu pšenka nepokvete! Je to divná vůně. Dávám zapravdu všem, kteří ji přirovnávají k bylinnému likéru, marinádě na kuře … Nevidím v tom nic dehonestujícího - naopak bych přidala ještě fernet a možná i becherovku! Ač uvedené alkoholy opravdu nemusím, v Mandragore na mě působí o to více opojněji a magičtěji. V prvních chvílích na vás zaútočí ona vzpomenutá limetka. Brzy se prosadí čerstvě nastrouhaný zázvor. Vůně se usazuje na kůži, nejde příliš do prostoru, vnímám ji já a maximálně lidé v mém blízkém okolí - není to v žádné fázi zamořovačka. Zázvor a citrusy mezi sebe přijímají bylinky, společně lehce sládnou a zahalují se do kouřového oparu. Vůně dovede překvapit i po celodenním nošení - najednou ji ucítím večer, když se jdu osprchovat, když vyjdu z vyhřáté místnosti do mrazu nebo naopak. Uvidím, jak ji budu vnímat v horkých dnech; na podzim a v zimě mě zcela okouzlila! A komu doporučit? Jak jsem napsala na úvod - nekupovat naslepo jako dárek, nemuseli byste se strefit. Takže jedině vyzkoušet…A ještě zmínku - hodně mi v některých fázích připomíná Diesel Green Feminine - razantní citrusy, zázvor, sladce bylinné aroma. Tato vůně je cenově v mnohem nižší kategorii, takže zkuste, a potom případně jděte do Mandragore!

Nahlásit
  • 27.01.14

Vůně začíná intenzivní vůní citronu, konkrétně citronové kůry, vůně je ze začátku zvláštně kyselá. V této fázi však člověk nesmí propadnout panice, vůně se za chvilku začně rozvíjet. Po chvilce cítím meduňku a drobek máty (krásně harmonické bylinné tóny). Po cca půl hodince již cítím nádherně sametově teplou vůni (né ale sladkou) bergamotu a jemně sladké dřevité tóny. Netušila bych dle složení, že vůně může být natolik vyrovnaná a tak tajemně omamná (bez bolesti hlavy a nepříjemných pocitů).

Nahlásit
  • 01.04.12

Nádherne prepracovaná kompozícia, ktorá vás uchváti za srdce. Krása.

Nahlásit
  • 15.01.12

Mandragore …tajemná , neznámá ,lákavá -jaká je mandragora a hlavně jak voní ? Začátek je silně citrusový, netrpělivě jsem čekala co bude dál .. citróny , citróny a ještě citróny.Po dvou hodinách už slabší jakoby osušené citróny ,ale nic víc!Za další cca 2-3 hodiny to přestalo bavit i ty citróny a odešly za mandragorou.Tes­tovaná verze Edt , je jasné ,že já a Mandragore jsme si nesedly ,ale flakón je krásný.

Nahlásit
  • 21.10.11

Už při prvním čichnutí jsem pochopila, proč ji všichni tak opěvují. Je to nádherná suchá bylinná vůně - zpočátku s obláčkem nahořklého citrusu a občasným závanem ještě úplně nedosušeného sena. Později se začalo víc prosazovat koření (zejména sametově hebký zázvor) a svěží závany máty. Bylinky a jemňoučké kadidlo ale statečně udržely mátovou svěžest na uzdě. Čarodějnická kuchyně ve flakónku…

Nahlásit
  • 29.07.11

První sekunda je docela šok: nějaký fest hořký alkoholový kapky, možná badyán a samozřejmě citrón. Doporučuji po ránu nebo v ospalé náladě po dobrém obědě - tohle probudí mrtvého.
Alkohol zmizí hned, badyán se stáhne do pozadí a zůstanou jenom citrusy a štiplavě hořký zázvor. Ale protože se nejedná o čistě pánskou vůni, ale (naštěstí) o unisex, je tahle nakopávací kombinace decentní a neobtěžující. Není třeba se bát, že by to srazilo orla v letu. Přenesme se v čase o hodinu-dvě dál: citrusy zůstávají, hořkost o kousíček ustoupí a do uvolněného prostoru se vmáčkne máta a možná trocha čaje. Vůně se stahuje blíž k tělu. Po třech hodinách je hořkost pryč, zůstal citrón, čaj je teď zřetelnější, máta taky nikam nezmizela. Ale touto dobou už vůni ucítí jen partner(ka) při polibku, vůně už je pouze těsně u kůže (i když tam ještě nějakou tu hodinku zůstane). Až v této fázi můj nos našel určitou tolikrát přetřásanou podobnost s Un Jardin Sur Le Nil.
Skvělá letní citrónka s minimem sladkých tónů, jiná než ostatní - ovšem s výdrží přinejlepším průměrnou …

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Mandragore

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Mandragore

Líbí se mi (185) 71%
 
Neutrální (54) 21%
 
Nelíbí se (20) 8%

Hodnocení odbornice

  • 18.10.07

Od Annick Goutal jste si zatím mohli přečíst jen recenzi na Quel Amour!. Teď se ovšem milovníci této značky můžou těšit na další dávku, neboť se mi dostaly do rukou další vzorky; a jako první jde na řadu Mandragore, neboť tomu názvu a hypnotické temně purpurové barvě se nedá odolat. Ačkoli by název i barva mohly budit dojem, že jde o mocný...

číst více

Reklama


Reklama