Ninfeo Mio

Značka:

Annick Goutal

Rok:

2010

Složení (ověřené)

HLAVA: cédrat, italský citron, galbanum
SRDCE: levandule, fíkové listy
ZÁKLAD: dřevité tóny

Parfuméři:

Doyen Isabelle

Kategorie:

citrusově zelená

od 1149 Kč
od 1454 Kč
  • 29.04.16

Namazala jsem se Alpou a skočila se zchladit do rybníka. Bohužel je v něm samý žabinec a tak honem rychle ven. Nedívám se, kam na břeh lezu a tak jsem skončila v kopřivách. Některé už tlejí. Když už si myslím, že nejhorší mám za sebou, vynoří se odněkud vodník, naštvaný, že jsem mu utekla a začne po mně házet shnilé fíky. Vzdávám to, tohle není vůně pro mě, nenašla jsem v ní jediný příjemný tón.

Nahlásit
  • 16.11.13

Nejdřív ucítím citrón, ne ten svěží a kyselý, ale ten v teplém čaji s medem. Vzápětí se přidají sladké a zralé fíky,které vystřídá les. Lesní paseka, na kterou svítí sluníčko.
Ze stínu lesa vykukuje kapradí a mech. A pak jsme z lesa venku a zůstává sladká vůně kokosu a vanilky (kde se tam bere ?) z babiččiny kuchyně.

Nahlásit
  • 15.09.12

Koupila jsem naslepo - po prostudování všech recenzí a složení to prostě muselo být ONO. Výsledek - rozpačitý. Citrusy, levandule a fíky.. bezva! Kdyby.. kdyby nebylo složky, která krutě věrně připomíná takovéto spodní patro lesního porostu - kapradiny, lopuchy a jiné šáší, navíc pěkně čerstvě rozdupané. Je to pach, který mi v lese vyloženě vadí. Vlhká zeleň se dá pojmout různě, v Covetu ji vyloženě miluju, i v Jardin sur Le Nil od Hermés. Tady mě zradila.

Nahlásit
  • 01.07.10

Annick Goutal Ninfeo Mio
Je jako šťavnatá citrónová tráva, rozmačkaná a umletá, a v mlýnku navíc špetka moučkového cukru a malinko nezralý fík, všeho právě tak akorát, aby se to líbilo nejen vám, ale i ofrněnému okolí. Na rozdíl od spousty travnatých a fíkových vůní je tato rozhodně nevšední. A pozor, vůbec nepůsobí bezpohlavně a bezzubě, jak by se podle složení mohlo zdát.
Je to horký adept na letošní léto.

Nahlásit
  • 29.04.10

Hned po nastříkání mi přišla na mysl asociace s Nilem, ale narozdíl od Nilu citrusy nejsou tak výrazně kyselé a zdaleka neovládají celou scénu. Šťavnatý a trpko - sladký fík a hořký pomeranč je umravňují do moc krásné podoby i pro nefandy citrusů. Citrusy tu dodávají svěžest asi jako bublinky perlivé vodě a v podstatě tak trochu vylézají a zase zalézají, vůně opravdu jakoby perlí… Postupně jsou upozaděny ještě víc, nastupuje bylinná zeleň a na závěr trochu dřeva…

Vůňka je to moc krásná, jediné co se jí dá vytknout je přesně to, co vytýkám i ostatním Goutalkám - celé to krásné představení by mohlo trvat trochu déle, zvlášť když uvážíme, že „vstupné“ není zdaleka za pakatel. :wink:

Nahlásit
  • 28.04.10

Ninfeo Mio - je zelený výbuch! Většina zelených vůní má na začátku nějaký ten rozmačkaný lístek, který po pár minutách zmizí, ale Ninfeo teda rozhodně ne. Začátek je hodně citrónový a drží se překvapivě dlouho, do toho se prolínají kopřivové tóny a tóny posekané trávy.
Viděla bych to asi tak, že se zrovna vracíte z nočního tahu a právě svítá, tráva v zahradě, přes kterou klopýtáte je orosená, nebe zamračené, v kapsách máte bůhvíproč limetovou kůru z drinků, oblečení vám voní kopřivama, protože jste párkrát vymetli škarpu. Na chvíli se zastavíte a opřete čelo o široký dub, i přes nějaké to promile, cítíte jak pod kůrou pulzuje život, jak listy šumí pod prvními dopadajícími kapkami deště.Vydáte se k domovním dveřím a cestou spadnete do keře černého rybízu
Ninfeo Mio je zelené jako pláně Irska, jako zbytky deštného pralesa, jako pole na jaře
A napadá mě podoba, i když vzdálená, s jinou vůní, s AA Herba Frescou.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Ninfeo Mio

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Annick Goutal Ninfeo Mio

Líbí se mi (106) 69%
 
Neutrální (27) 18%
 
Nelíbí se (21) 14%

Reklama


Reklama