Annick Goutal Petite Chérie
 

Petite Chérie

Značka:

Annick Goutal

Rok:

1998

Složení (ověřené)

broskev, vanilka, pižmová růže, tráva

Kategorie:

květinová

od 152 Kč
od 1326 Kč
od 1146 Kč
od 1749 Kč
od 1449 Kč
  • 14.05.15

V Petite Cherie cítím hlavně sladkou hrušku, broskev ne, možná jen podkresluje tu sladkost hrušky, poté i růži a nakonec sladké pižmo. Travní tón ve vůni nijak nedominuje, dodává sladké hrušce svěžest, jiskřivost a ubírá sladkou ulepenost.
Líbila se mi zatím nejvíc v zimě pro připomenutí jara. Toaletní voda má opravdu malou výdrž, parfémovaná voda je na tom značně lépe.
Taková kouzelná, radostná a bezstarostná vůně.

Nahlásit
  • 16.11.13

Připadám si, jako by se roční období posouvala opačným směrem. Nejprve podzim se svou sladkou a dobře uzrálou hruškou. Potom nastoupí teplá a sluncem provoněná broskev - léto. Nakonec zůstane svěží jarní vítr,který si pohrává s čerstvě vypraným prádlem a první jarní paprsky slunce mu dodávají krásnou a svěží vůni. Tak tam stojím - na té zelené louce, prádlo je vedle na šňůře a užívám si sluníčka. Všechny starosti světa jsou pryč a já se cítím šťastná a bezstarostná jako malé dítě.

Nahlásit
  • 14.12.12

Zkouším EdP Petite Chérie a zdá se mi oproti EdT méně zelená, výrazná a ostrá. Také mi připadá trochu hutnější. Výdrž je o dost lepší. Sem tam mi na začátku připomněla vůni jablečného Jaru.
Voní mi jako citronová tráva. Takhle by tedy podle mě voněla, kdyby byla .) A určitě bych neodolala a pochutnala si na ní. Úplně cítím v ústech její osvěžující štavnatou chuť .) Takový šťovík, když jej rozkousneme, ale daleko méně ostrý a příjemně nasládlý.
Petite Chérie je jemná a lehoučká jako vánek. Je to travička, nedá se říci jen tráva. Tak jak píše andry. Mám ten samý pocit. Travička. Roztomilá a taková dětsky naivní a milá. Je jako ráno v kterém bosa zlehka našlapuji v rose a stále si ještě sním. Stále je ještě znatelná lenost noci a lidské teplo. Přesto už jsem svěží a čerstvá. Procházím zahradou a nasávám krásné čerstvé vůně. Vychutnávám si vůni nedozrálých hrušek, jablíček a také kvítků z keříků kolem. Obdivuji krásu právě se rozvíjejících růží.

Nasládlé vanilkové ráno na koberci zeleném pod kapkami deště utíkám, směji se něžně a hebce.
Miláček - Petite Chérie

Trocha citronku v čaji probudí mě zcela a stejně sním si dál, dětství vůní si přivolám.) Kéž by jsi tu bylo stále, odcházíš ale brzy a mě to tak mrzí.)

Nahlásit
  • 30.07.12

Na první pricichnuti - nevím proc ale objevila se mi rozkvetla tresen /i když není ve složení/ ale možná kombinace vuni broskev - hruška, dale čerstvost jakou znám třeba z Le Martin d Orage. Po rozvinutí - cca 3 min se začíná objevovat růže ale spis bila nebo žlutá ale je velmi zřetelná - nicméně aroma jemne. Vůně je sladce-ovocna - možná na zimu jako hrejiva vůně a připomenutí jarního slunicka.Po rozlezeni /cca 1 hod / cítím sušené seno - vanilku temer vůbec. Povedená ovocná netuctova vůně.

Nahlásit
  • 19.01.12

Vykouzlila mi úsměv na tváři a mám pocit, že se známe už spoustu let ( že by babičina zahrada?).
Je to krásná hruška přislazená vanilkou a posypaná lístky růží. Mazlíček.
Jediné co mi na ní vadí je cena, moc na mne dlouho nevydržela. Trochu dražší na polévání.

Nahlásit
  • 23.04.10

Mno, ja sa nezmôžem na recenziu s oslavnými kvetinovo-ovocnými metaforami a asociáciami, ale budem sa držať pri zemi, tak ako sa môj nos drží práve teraz pri koži navoňanej Petite chérie.
V prvom rade cítim Jar. Nie jar - ročné obdobie, ale detergent na umývanie riadu. Žiadna tráva či lúčne kvety, ale čistiaci prostriedok. A potom prichádza tá najvierohodnejšia ľadovo vychladená Vilmoska, nefalšovane pančovaná destilovanou vodou, akú vám len v snobskom podniku môžu ponúknuť. Dokonca ten alkohol, napriek tomu, že je riedený vodou, pôsobí: normálne sa mi roztočila hlava. Na to, že sa mnohé sťažujú na výdrž toaletky, ja musím povedať, že na mne drží ako mastnota na plaste, nie a nie vyvanúť, nie a nie zliezť.

A teraz to najlepšie: iste sa vám zdá, že toto je negatívna recenzia, ale opak je pravdou. Mne sa tá riedená ľadová hruškovica páči! A páči sa mi na nej práve to, že opája celé hodiny a až v závere sa mení na teplejšie zrelé hrušky, pričom asi cítim aj tú mošusovú ružu, príjemne sa s ňou zžijem - zrejme omámená ako dieťa, ktorému stačí privoňať k alkoholu a už sa smeje a opito potáca.

Nahlásit
  • 25.12.09

Slibovanou trávu bohužel v této vůni necítím, velice jsem se na ni těšila. Prvotní závan je šťavnatá křehká zelená hruška, která visí na větvi a stékají po ní kapičky ranní rosy.Následuj nejvěrohodnější růže, jakou jsem měla tu čest v parfému cítit.Je opravdu jako rozvinutý růžový květ zahřátý sluncem, položený na misku zralých broskví.Bohužel vůni v koncentraci Edt rychle dochází dech a pokud ji nenaneseme na oblečení, dlouho radost nepřináší…

Nahlásit
  • 24.10.08

Tak já jsem vlastníkem této vůni v koncentraci Edp - musím hned v začátku podotknout, že výdrž je velmi slušná u této koncentrace. Musím souhlasit, že začátek je velmi trávový a taky velmi rychle zacítím hrušky - ty se ve vůních zase tak často nevidí a mě se velmi líbí - obzvlášť v této vůni jsou povedené. Posléze opravdu převládá růže a to taková, že chvílemi mi připoměla slavnou Nahému od Guerlaina. Nakonec se vůně usadila do trochu teplejšího základu. Pro mě jedna z nejhezčích od Ag - po Ambré Fétiche, Mandragoře - která má ovšem ve verzi Edt opravdu mizernou výdrž. Zajímavé je, že ve všech vůních A. Goutal cítím stejnou složku, kterou nacházím ve všech jejich parfémech, je to jen můj pocit nebo se to zdá ještě někomu?

Nahlásit
  • 07.05.08

Na úvod bych chtěla uvést, že se jedná o nevšendní vůni. Už jsem očichala stovky flakonů (resp. jejich obsahů) a tento „Maličký drahoušek“ není zaměnitelný.
Testovala jsem EdT a jediné, co mě zklamalo, a to hodně, je výdrž. Na mně nedrží snad ani dvě hodiny, což se mi nestává u žádné z těch několika polívacích vodiček za „pár korun“, co jich pár najdete na mé poličce. U drahého parfému bych takovouhle výdrž nečekala.
Ale teď k tomu, jak voní. Vyjdu ze složení, protože opravdu na mě takto vůně působí. Trochu mě od zkoušení na kůži odrazovala uvedená vanilka, ale je až na konci a tak jemná a tak patřičná, a výdrž je tak zoufalá, že moje obava byla zcela zbytečná!
Po navonění je nejdřív omamně trávová (je to taková ta posekaná červnová tráva i s lučním kvítím) a hned nato zaútočí na čich hruška Nashi a růže. Ne nějaká „obyčejná“ růže, ale „Rosa moschata“ s něžným bílým pětilistým květem a jedinečnou vůní mošusu. Mít zahradu a v ní keř této růže, spotřebovala bych asi celou dovolenou na vysedávání pod jejími květy. Přikusovat k tomu ještě krásně zralé broskve… ano, já vím, mám příliš bujnou fantazii… navoňte se taky z flakonku Petite Cherie a můžete se mnou snít o provoněném letním dni v krásné zahradě.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Annick Goutal Petite Chérie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení parfému Annick Goutal Petite Chérie

Líbí se mi (94) 54%
 
Neutrální (42) 24%
 
Nelíbí se (38) 22%

Reklama


Reklama