Mania for Women

Značka:

Armani

Rok:

2004

Složení (ověřené)

vavřín, zelená tangerinka, červený pepř, Květiny, cedr, santalové dřevo, ambrapižmo

Parfuméři:

Ropion Dominique

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 25.05.16

Jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Je to s ní jak s chytrou horákyní. Květinová-nekvětinově citrusová,,ori­entální-neorientálně cukříkově slaďounká, kořeněná-nekořeněně bonbónková. dřevitě-nedřevitá. Prostě Manie. Stále se mění, ale je pořád nádherná. Nakonec nejvíc cítím ( i když to zní nelogicky) prostě nakyslou ambru.Mám ji ráda v létě, krásně se rozvine, všechny složky jsou použity s citem a vzájemně se hezky doplňují, není obtěžující, nejedná se o bolehlav. Navíc je to celkem originální vůně, žádná davovka, ale přesto líbivá a hodně chválená. Výdrž je naprosto skvělá. Bohužel už je těžko k sehnání a když se někde objeví, tak za nehoráznou cenu. Škoda.

Nahlásit
  • 22.07.14

Armani prostě umí…
Mania je skvostná kompozice svůdného a velmi ženského orientu a mladistvých květin, nespoutané energie a přitom ženskosti a elegance… Je v ní vše. Bouře a přitom klid… Dynamičnost a přitom uhlazená elegance.
Svěží marocký jasmín příjemně osvěží, růžový pepř dodá jiskrnosti, ale v tomto případě nedusí (tak jak se to povedlo v limitovce CK I2U…).
Pivoňka, magnolie a kosatec jsou velmi dobře namíchány, nejsou dusivé, a dodávají vůni eleganci. Základ tvoří cedr, santal a pižmo, což dodá vůni jiskru, kterou osobně já u zimních vůní požaduji a vyhledávám. Prostě Mania si mě dokonale omotala kolem prstu a patří mezi mé nejoblíbenější vů­ně.

Nahlásit
  • 11.02.12

Lehčí orientální vůně. Příjemná, líbivá, mainstreamová. Koupě naslepo pro někoho nepřesyceného možná. Žádná kontroverzní složka. Pro někoho, kdo chce spíše splývat, než vyčnívat, což je pro některá povolání a místa nutnost, či alespoň slušnost. Univerzální nerušivá. Do uzavřených prostor vhodná. Opravdu na začátku připomíná Love in Paris, ale méně rozjuchanou. Na začátku cítím nekyselé ovocné tóny, a ambru, pepř a syntetické pižmo po celou dobu. Hřebíček tam na začátku zkušený nos vyčmuchá, ale pokud bych na něj nebyla upozorněna, určitě bych jej neobjevila. Dokreslující špetka, určitě se jej nemusíte bát. A pokud jej cíleně v parfémech vyhledáváte, tak tady si moc neporochníte. Santal necítím vůbec. Postupně se vůně mění do dřevita, stále je příjemná. Výdrž je dlouhá. Dryout mi trochu připomínal CK In2U Her. Umím si ji představit i na ženě vriflích i na elegantní dámě. Na mladé dívce i zralé ženě. Prostě univerzální velmi příjemná, nerušivá vůně.

Nahlásit
  • 19.09.10

Hodně proměnlivá vůně - od trochu jásavého pižmově ovocného začátku k jemné směsi hladkých dřev, lehkých kytek a špetky koření Není ani svěží ani sladká, ale ani těžká ani zahřívací. Zkrátka taková akorát. Takto si představuji vůni nenápadné elegance. A s dobrou výdrží.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Armani Mania for Women

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Armani Mania for Women

Líbí se mi (140) 67%
 
Neutrální (47) 23%
 
Nelíbí se (21) 10%

Hodnocení odbornice

  • 15.06.07

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými...

číst více

Reklama


Reklama