Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie
 

Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie

Značka:

Armani

Rok:

2011

Složení (neověřené)

šafrán, pačuli, tmavá dřeva, růže, zlatá ambra

  • 21.12.16

Znáte ten prastarý vtip?
Hluboká noc a kdesi na samotě (u lesa) se ozve hlasité bušení na dveře: „Kdo je tam?“ „Tady Jean-Claude van Damme.“ „Tak přestaňte dělat elent a pojďte všichni dál!“

Název má vůně dlouhý jako Lovosice, tak mi odpusťte zjednodušený prvotní úsudek, že se bude prostě jednat o nějakou růži po arabsku. Nedávno testovaná Armani Privé Rose Alexandrie mě zanechala poměrně chladnou, a i proto jsem přistupovala k této variaci na růži, nalézající se v podobně vyšší cenové skupině, trochu nedůvěřivě. Zbytečně – tahle rudá damašská kráska si zaslouží jen a jen obdiv a chválu. Jejími věrnými lokaji jsou šafrán a dřevo (ten oud tam je, ale nebojte se ho – jeho paní ho drží na obojku s ocelovými ostny, každý nedovolený výpad je v zárodku zkrocen). V roli nižších služebníků se osvědčují pačuli (spíše nezemité) a vzdálený, sladce medový tón (ambra?). Postupem času se do vůně vkrádá jistá prosušenost – ale je jí tam málo na to, abych si troufla mluvit o prachovosti. Jako písek na pláži – horký, ale když odhrnete horní vrstvu, dýchne na vás vlhkost a chlad noci. Tahle temná vládkyně růžového Orientu se asi nebude líbit těm, kteří chtějí nevinnou dívčí růžičku nebo tu cukrově malinovou z papíru. Zapomeňte na nostalgický klid zahrady, pouťovou atrapu přenechte Nedvědům. V žilách této růže koluje krev princezny Turandot.
Stručný (nepoetický) dovětek – držák a silák, unisex, ve střední fázi jistá podoba s Cabaretem .

Nahlásit
  • 25.09.14

Po prvom nanesení sa na mňa vyvalila omamná ruža so šafránom a ešte s neviem čím (?) – aj sa mi kýchlo. Úvod rázny. Postupom času sa vôňa upokojia a začala sa usádzať. Tá ruža stmavla. Stmavla mi pred očami. Normálne ju vidím. Tmavá, zamatová, obrovská. Takmer doplna rozkvitnutá bordová ruža na dlhej a hrubej stonke, ktorá sa začína pod kvetom ohýbať, lebo neunesie tú mohutnú tmavú ružu. A potom to prišlo. Zotmelo sa. Ruža sa mi trochu schovala. Na scénu prišlo umiernené pačuli a oud (?). Vôňa sa stáva mäkkou a hladkou. Cítim z nej omamnú letnú noc. Sála z nej pokoj, teplo…temnota. Čas sa zastavil. Len záhadná ruža niečo šepká a jemne sladne vanilkou. Popri ruži, ktorá sa mi stále vzďaľuje, sa mihajú fialky. Skôr fialkový vysušený prach, ktorý znásobuje opulentnosť vône. Cítim v nej niečo intímne, vyslovene ženské, ale viem si ju živo predstaviť aj na mužovi. Svitá. Ruža sa zmenila na púštny ambrový prach. V lete musí byť nádherná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Armani Privé La Collection des Mille et une Nuits: Rose d'Arabie

Líbí se mi (36) 97%
 
Neutrální (1) 3%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama