Sensi

Značka:

Armani

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: limeta, akát
SRDCE: jasmín, ječmen
ZÁKLAD: palisandr, benzoin

Parfuméři:

Fremont Harry, Morillas Alberto

Kategorie:

orientální

  • 04.01.12

Asi jsem se čichově pomátla, ale mě od samého počátku připomíná variaci na Champs-Elysées – naprosto jasně cítím mimózu (na rozdíl od Ch-E ne tak jiskřivou, ale spíš smetanově hladkou, jemně pudrovou). Porovnala jsem složení a jediné společné složky jsou vanilka a dřevo. Po rozvonění se ale vydala směrem k nepříliš sladké krémové vanilce. V každém případě je to mému nosu vůně moc příjemná, nevtíravě elegantní, okolí neobtěžující. A skvěle drží.

Nahlásit

Palisandrové dřevo v základních notách parfému se mimo jiné používá na výrobu hudebních nástrojů. V kompozici vůně Sensi tak rozehrává symfonii plnou hřejivých tónů s dominancí Jasmínu, akcentem limetky a sytostí matky země prostřednictvím ječmene, to vše protkané šálou krémově hebkého benzoinu. Výsledkem je velmi podmanivá, charismatická vůně, která by, vzhledem ke kompozitu, mohla být doporučována pro chladnější období, ale já ji používala celý rok.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Armani Sensi

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Armani Sensi

Líbí se mi (114) 72%
 
Neutrální (34) 21%
 
Nelíbí se (11) 7%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Teplejší, tíhou tak střední, vanilkově sladká vůně. Za vanilkovou vůni může (mimo vanilky) benzoin, jehož aroma připomíná směs vanilky, mléka a karamelu. Sladký základ je doplněný květinami, hlavně jasmínem - pokud vám opojná bílá vůně jasmínu vadí, Sensi nebude nic pro vás. K tomu najdete ještě špetičku lehce orientálního koření a...

číst více

Reklama


Reklama