Balmain de Balmain

Značka:

Balmain

Rok:

1998

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, galbanum, černý pepř, černý rybíz

SRDCE: jasmín, fialka, májová růže, kosatec

ZÁKLAD: pačuli a vetiver z Indonésie, santal z Mysore, větvičník

Kategorie:

chypre

  • 13.02.15

Vůně, kterou si musíš koupit sama - tak nějak by mohl znít reklamní slogan na tento parfém. Proč? Vymyká se totiž dnes obecně akceptovaným názorům, jak může vůně určená ženám vonět. Váš nos neomání květiny a ovocné tóny, nezahalí vás vanilka, citrusy a spršky vody svojí svěžestí nepovzbudí vaši mysl, ba ani koření se ke slovu nedostane. Pokud některou z uvedených složek vůně obsahuje, projeví se pouze náznakem, zabalená v temných pryskyřičných sítích, nabalsamovaná, rozfoukaná ostrým větrem a posléze přemožena chladivou a vlhkou zemí. Vůně vás zavede mezi drsný motorkářský gang, vnímáte kůži a kov, vzápětí se ocitáte uprostřed pralesa, nízko při zemi, kde spíše než tropické květy ucítíte jejich listy a kořeny. Cesta pokračuje - vstupujete do tibetského chrámu vysoko v horách, zhluboka se nadechujete průzračného vzduchu prosyceného dřevem, mechem a staletími klidu.
To všechno Balmain de Balmain dokáže - alespoň se mnou. Vůni mohu nosit za každého počasí, společnost mi obvykle dělá v práci, ale ostudu s ní neutržím ani ve společnosti. Je dost intenzivní, rozpoznatelná, ale určitě ji okolí neoznačí jako dotěrnou a obtěžující. Zcela jistě se ale nehodí jako dárek naslepo - je velmi a velmi zvláštní, a proto si její nositelky cestu k ní musí najít samy.

Nahlásit
  • 02.07.11

No.19 mi přijde velice odlišná, ani typově dle mého vnímání mi k sobě nezapadají.Balmain je šťavnatá a No.19(jedna z mých nej nej vůní)je na začátku tak suchá, že jsem z ní cítila až kouř a necítím v ní žádné ovoce. Já bych Balmaina srovnala s Ô de Lancôme,ale Balmain má jemnější jak kyselou, tak dřevitou i chypré složku, nižší intenzitu. Ale je to také citrusová chypré.Je moderní(=jemnější) chypré s nádechem klasiky. Na začátku se rozvíjí příjemná kombinace citrusů a galbána.Je to velmi příjemný akord bergamotu a rybízových listů, je cítit i jablko.Po celou dobu je vůně příjemně kyselá a dřevitá zároveň. Chypré tóny jsou velice jemné. Po rozvonění lze najít mnoho společného s La Mome, mnoho, ne však růži. Příjemná vůně na pevných základech s dlouhou výdrží, žádný bolehlav, klidně i na letní den a do uzavřených prostor.Kdo se bojí chypré vůní, tuto klidně zkuste,chypré tóny zde jen tušíte.

Nahlásit
  • 23.06.11

Chyprovka typově připomínající No. 19. Jediným rozdílem je to, že není tak zelená, ale spíš sušší (možná díky přítomnosti pepře a větvičníku). A skvěle drží.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Balmain Balmain de Balmain

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Balmain Balmain de Balmain

Líbí se mi (69) 69%
 
Neutrální (24) 24%
 
Nelíbí se (7) 7%

Reklama


Reklama