Balmain Jolie Madame
 

Jolie Madame

Značka:

Balmain

Rok:

1953

Složení (ověřené)

HLAVA: petitgrain, neroli, chejr
SRDCE: jasmín, pomerančový květ, fialkové lístky, tuberózašeřík

ZÁKLAD: větvičník, pačuli, tabák, cedr

Kategorie:

chyprově květinová

  • 12.06.13

Zelený pelyněk. Hlavně ten začátek, to úplně cítite, jak vám po obličeji tato chlupatě škrábavá rostlina jede svými listy po tváři. Počáteční trpkost se rychle uklidní a spojí se se světlou kůží, pomerančovým květem a dalšími květinami a vezme si sladkost z tabákových listů.
Příjemně svěží vůně pro ty, kteří nemají rádi ovocné svěženky. Fialku jsem zde vnímala jako příjemnou součást celé vůně, spíš než fialkovka je to prostě lehce nahořklá chypre bez přehnané dávky mýdla.

Nahlásit
  • 15.01.11

Parádní zelené fialky. Teda… aspoň první půlhodinu. Jolie Madame je zajímavá chyprovka - začíná fialkami, které se sice hodně brzo stáhnou do pozadí, ale i potom dokážou celou kompozici prodchnout něhou a lehkostí a občas zase prudce zavoní. Jolie Madame mě baví svou proměnlivostí a prudkou elegancí s lehkým úsměvem. Bravo!

Nahlásit
  • 05.11.10

Tuhle vůni jsem toužila vyzkoušet hlavně proto, že se o ní psalo jako o vůni fialkové. Ovšem už chyprový začátek naznačil, že všechno bude asi jinak. Není to žádná drsná chyprovka, ale po rozvonění chyprovka květinová. A fialka se mezi květenou nakonec taky ukázala - ale spíš v takové suše zemité podobě. Postupem času ubývalo chyprovosti a vůně pudrově zesládla - v této konečné podobě pak ještě dlouho držela.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Balmain Jolie Madame

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Balmain Jolie Madame

Líbí se mi (33) 65%
 
Neutrální (10) 20%
 
Nelíbí se (8) 16%

Reklama


Reklama