Nude for Women

Značka:

Bijan

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, šeřík, kosatec, bílá růže, ylang-ylang

SRDCE: konvalinka, vetiver, bílá čokoláda
ZÁKLAD: pižmocedr

  • 07.07.17

Tak jsem chtěla na úvod zaperlit prohlášením, že zase jedna vůně, která názvem nezklame – prostě fialka. Běžná, víceméně bezcharakterní, neřku-li ordinérní, prostě NUDENÁ! Chybička se vloudila – ve složení uvedena není! Nevadí, já ji tam cítím, a z toho prostě budu vycházet! Vůně zpočátku ostrá až škrábavá – jako střep rozbitého aldehydového zrcadla. Uvedené fialkové mámení válcuje s přehledem vše, co mu přijde do cesty. Neplýtvá silami na přepudrování, je stále při síle a rázně odmítá jakékoliv snahy o navázání spolupráce. Voní pronikavě sladce a nohu z plynu nesundá dobré dvě hodiny. Teprve když mu dochází dech, začínají se pozvolna klubat složky, které jsou uvedené. Závan bílých pralinek (s alkoholovou náplní), trochu zmatený kosatec (zpočátku hodně načichl fialkovinou, potom se pochlapí a zmužní), šeřík i konvalinky nechaly hodně sil v boji a růže a ylang, které počkaly ještě chvíli, vycházejí z květinové přestřelky nejlépe. Radím obrnit se trpělivostí – závěrečné souznění (přichází nejdříve po třech hodinách) pižma, vetiveru a dřeva je překvapivě nesladké, uhlazené a decentní. Zdá se, že fialka Líza dala na rady profesora Higginse. Ale kdo má vydržet ten začátek?!

Nahlásit
  • 12.05.14

Tělová, hřejivá, krémově-pudrová vůně postavená na květinách s dotekem bílé čokolády, decentně sladká a uklidňující…v první fázi. Následně čokoláda zmizí a na řadu přijdou Zuhoorovské fialky, je jich čím dál tím víc a výsledkem je spíše chladnější, nepříliš sladká fialková vůně.
Na někom může parfém vyznít trochu synteticky, na někom vůbec, to už musíte vyzkoušet. Nude je v každém případě velmi zajímavým počinem, který stojí za pozornost.

Nahlásit
  • 21.10.11

Zajímavá vůně oscilující mezi závanem staroby a moderní nasládlou krémovkou. Výrazné jsou bílé květiny, ale nic opojného, myslím že se sem hodí příměr k šátku, který nevlaje, ale způsobně leží složený v koutě. Mírný aldehydový start, pak nasládlá bílá růže, trochu svěžesti od konvalinky a všechno tohle dohromady jako bílá voňavá pěna. Zkouším déle a začíná se mi líbit víc a víc, jemně krémově čokoládová, skoro jako bílá čokoláda Lindt, co se rozpouští na jazyku, upřímně říkám, u Bijanů bych tohle nečekala, hodně povedená vůně. Rozvíjí se trochu do hořka (cedr) a postupně krotne a mizí zcela nesladká. Výdrž střední.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bijan Nude for Women

Líbí se mi (17) 71%
 
Neutrální (5) 21%
 
Nelíbí se (2) 8%

Reklama


Reklama