Bottega Veneta Bottega Veneta
 

Bottega Veneta

Značka:

Bottega Veneta

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, červený pepř
SRDCE: jasmín

ZÁKLAD: pačuli, větvičník

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 27 Kč
od 350 Kč
od 1692 Kč
od 2099 Kč
  • 29.09.16

Zvláštní vůně. Na první přičichnutí: Jéé, jemná, hladivá a decentní. Po chvilce rozležení je temná a smutná. Nemůžu si pomoct, vidím mladou slečnu v kárované sukni, jak smutně chodí po hřbitově. Pro mě smutná, podzimní až pohřební vůně.

Nahlásit
  • 17.12.11

Bottega Veneta … mohla bych se nechat unášet na vlnách euforického opojení. Při každém nadechnutí se nechávat ztrhnout plnou intenzitou příjemných asociací, vnímat je, ztotožňovat se s nimi …
… něha
… křehkost
… síla
… nevýslovná síla ženského „já“
… křehkost ženské duše
Vůně je okouzlující a osobitá od samého začátku. Osvěžujícími bergamotovými tóny a lehce štiplavou stopou pepře dává ihned po nanesení, znát svůj nevšední charakter. Bottega Veneta vybočuje ze zajetých kolejí většiny mainstreamových vůní. Je jinde, je výš, hraje jiný part.
V srdci vůně je uváděn jasmín. Ano, je tam a je zde velmi pěkně zakomponován. Opojná, nasládlá vůně bílých kvítků, uzamknuta v srdci parfému, mistrně vypíchnuta veškerá křehká něha jasmínové krásy a přesto zbavena nepříjemné živočišnosti, s níž se občas předvádí v jiných vonných kompozicích.
A dostávám se k samému základu a chce se mi povzdechnout. Ach, ten větvičník! Je to tak, bohužel, ale tato složka chyprových vůní není mým přítelem a snesu ji pouze občas a v malém množství. Přičítám Venetě k dobru, že s větvičníkem uzavřela úmluvu o tichém spojenectví, kdy spolu navzájem synchronizují, aniž by byl můj nos atakován příliš hrubou silou větvičníku. Tak jak on to někdy umí.
Tato vůně na mě působí jako uhlazený, elegantní celek, s jehož tvorbou si někdo znalý vskutku pohrál na výbornou. Dalším pozitivem je univerzálnost, kterou Bottega nabízí. Ať již co do stylingu, nebo do příležitostí, k nimž by se hodila či k samotnému počasí a roční době.
Bottega Veneta je …
… žena.
Zralá svým srdcem,
zralá svou krásou …
… je žena …
… co umí být v síle své ženskosti,
láskou i spásou!

Nahlásit
  • 16.09.11

Trochu květinová, sladká přiměřeně, trochu do gurmánska, trochu více do chypre - všeho je prostě tak akorát. Jedinou chybou je neměnnost - vůně se nevyvíjela, zůstala pořád stejná. A místo aby se postupně vytrácela, tak naopak sílila..... Univerzálka na podzim a zimu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bottega Veneta Bottega Veneta

Líbí se mi (376) 82%
 
Neutrální (45) 10%
 
Nelíbí se (40) 9%

Hodnocení odbornice

  • 22.10.11

Žena se zálibou v jemné kůži: co jiného ostatně čekat od Bottegy Venety? V parfému, který by se hodil k proplétaným kabelkám a luxusním rukavičkám, prostě nemůže kůže chybět. Bottega Veneta však není vyloženě kožený parfém jako třeba Cabochard nebo Bandit, i když ke konci je kůže poměrně zřetelná. Do té doby jí dělají společnost velmi...

číst více

Reklama


Reklama