Jaïpur Homme

Značka:

Boucheron

Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, bergamot

SRDCE: skořice, muškátový oříšek, heliotrop
ZÁKLAD: dřeva, vanilka

Parfuméři:

Menardo Annick

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

  • 06.12.12

Tato vůně je opravdu skvostný orient a to nejen pro muže Je pravda, že je určená mužům a pokud dotyčný muž má rád „sladké“ vůně s vanilkou tak mu může sedět. Ta sladkost se ovšem nenese v duchu ani cukrovosti ani lepivosti ale je taková velmi zaoblená, hladká nevím jak to nazvat - mě takhle přijdou vůně jako je třeba Sacré a já si je pro sebe nazývám balzamické.
Ovšem já tuto vůni vnímám spíš vhodnou i pro ženy, už proto, že je velmi pudrová s náznakem koření, které vůbec nevyznívá vyloženě pánsky, já vnímám výrazně hlavně skořici a kardamon, který vytváří krapet gurmánskou stopu. Je to vůně velmi svůdná, teplá, tonkový tón se prolíná všemi stádiemi parfému, vanilka celkovou teplost vůně dokresluje . Bude se líbit nositelkám vůní jako je La Baiser du Dragon od Cariera nebo Opia, Shalimaru, Samsary, Tonky Imperiale…

Nahlásit
  • 01.12.12

Prvý strek skvostný: bergamot s korením. Je to iskrivé, sofistikované, zvodné. Škoda, že vôňa veľmi rýchlo nasadá na sladkú púdrovú vlnu. Zabudla som, že ho mám na predlaktí a po 20 minútach som cítila výrazne gurmánsku orientálku. Vzduchu sa zmocnila striebristo púdrová, pralinková, drevitá vanilka. Výrazná, rozpriestranená. Neviem, ako by na mňa pôsobil muž navoňaný Jaipurom – zrejme by sa na ňom rozkladal trochu inak než na mne – ale obávam sa, že by vyvolal manieristický, narcistický, egocentrický prvý dojem.
Na žene je to opulentná, zrelá vôňa. Vnímam ju ak nie ako dámsku, tak prinajmenšom ako unisex.
Pre mužskú cieľovku by som do nej pridala viac zemitej alebo drevitej hĺbky – štipka vetiveru alebo pačuli by to urobila. Ale dramaturgovať vône mi neprináleží. Nechávam to tak - a dávam neutrál.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Boucheron Jaïpur Homme

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Boucheron Jaïpur Homme

Líbí se mi (43) 70%
 
Neutrální (12) 20%
 
Nelíbí se (6) 10%

Reklama


Reklama