Bourjois Kobako
 

Kobako

Značka:

Bourjois

Rok:

1936

Složení (neověřené)

Kategorie:

chyprově květinová

 • 09.10.17

Klasická květinová chypré, která působí relativně svěže. Vůni na mé kůži celou dobu provázejí výrazné aldehydy s kombinací bílých květin na mírně slano, trpko, syntetico pižmovém základě. :D Vůně to není zlá, minimálně za tu cenu. Má velkou výdrž i siláž, ale já bych ji asi nosit nechtěla, je na mě až příliš „sterilní“.

Nahlásit
 • 29.07.15

Pri počiatočnom pričuchnutí k flakónu ma napadá First od Van cleef & Arpels. Po nastriekaní na ruku ma okamžite napadol Titanic. Prečo ? Vôňa ma prenáša do starých čias. Do dôb krásnych šiat, klobúkov, pravých dám a . . . pravých parfémov. Toto je pravý parfém. Aj napriek svojej lacnej cenovej kategórii dokáže splniť dnes už takmer zabudnutú požiadavku : „zapamätateľnosť ". Kobako sa mi okamžite vrýva do pamäte, čo sa o niektorých dnešných vôňach nedá povedať. Ako mi ale vonia Kobako ? Začiatok vône sa takmer nedá vydržať. Počiatok vône sa javí v znamení chyprových, štiplavých tónov. Keď už ako tak skrotla, ukázalo sa nasládle korenie, chyprovosť sa vytráca a vôňa pôsobí sladko a hebko. A to najdôležitejšie, vonia prírodne a tak nejak drevito. Všetko s klasickým a typickým ,,babičkovským charakterom“. Základ vône, cca po dvoch hodinách je hebký, krémový a púdrový. Hmm, kúpa Kobako na slepo ma potešila. Pri klasikách totiž človek nemá čo stratiť, teda ak mu voňajú . . .

Nahlásit
 • 23.02.15

Kobako bych nazvala orientální vůní, která vyvolává pocit čistoty. Že je to trochu voňavkářský oxymoron? Možná, ale je to výstižné! Počáteční atak na váš čich je zcela v režii větvičníku - vůně je ostře zelená, pichlavá, mýdlová. Napadá mi jediné přirovnání - jako kdybyste ponořili nos do čerstvě otevřené krabice s pracím práškem. Této voňavé linie se Kobako drží poměrně dlouho; už to není prací prášek, ale spíše skříň, kde vyprané ručníky a povlaky provoní několik vložených mýdel. Klasické karafiátové, bílé jasmínové i něžně růžové. Teprve po zhruba dvou hodinách začínají vystrkovat drápky další složky - mírně (ale opravdu mírně) sladká ambra, cítím i santal, přiznávám závan hřebíčku a skořice. Lehce živočišný tón přichází ještě za nějakou dobu - dejme tomu, že je to uváděné pižmo. Výborně, teď se mi Kobako líbí nejvíce!
Shrnu to: Kobako není první liga (a asi ani vzhledem ke své ceně tyto ambice nemá). Několik důvodů, proč si navzdory tomu vůni koupit:
a) Těžko bude stejným parfémem navoněna kolegyně v práci - dnes už poměrně „zapomenutá“ značka.
b) Je to v jisté fázi orientálka, přesto jejím nošením nevyvoláte intenzivní větrací manévry v uzavřeném prostoru.
c) Okolí vás nebude mít za šmudlu - viz výše uvedená pasáž o podobnosti s mýdlem a pracím práškem.
d) Setkala jsem se s tím, že je nazývána „babičkovskou vůní“ - když se nebude líbit vám, jistě máte nějakou trochu „dospělejší“ příbuznou, kterou vůní obdarujete.

Nahlásit
 • 15.11.12

Moje milované Opium mi nepřipomíná ani náhodou. Ale je to zajímavá symbióza dvou vůní od Estee Lauder: Private Collection (z té má říznost a jistou zelenost, nejspíš větvičník) a Youth Dew, ze které má balzámy a koření.
Kobako je ale hlavně hutně květinová vůně, starosvětsky - sušené, sladce a dřevitě vonící květy, říznuté mýdlem a větvičníkem.
Výdrž na kůži cca 12 hodin, drží se u těla.

Nahlásit
 • 03.11.12

Zpočátku orientální dřevitá chypré jak vyšitá - ovšem postupným rozvoněním se zvýraznil sladký santal a sladké koření (pepř, hřebíček). A zvláštní květinově svěží tón vůni příjemně odlehčil. Zmiňovanou podobnost s Opiem mohu potvrdit (po rozvonění) - Kobako je ale znatelně jemnější, mnohem méně kořeněnější a méně santalová.

Poměr cena/výkon snad ani příznivější být nemůže.......

Nahlásit
 • 21.12.11

Kobako je přirovnáváno k Opiu.
Na první přičichnutí tam to Opium je,ale pak se velmi rychle přesouvá do aldehydovo mýdlové vůně.Spíše je to Opium Eau d´Ete,
Z toho roku výroby jsem měla celkem strach,ale je to krásná vůně a čekala jsem daleko větší pecku, na kůži je cítít velmi dlouho a za tu cenu,co jsem ji teď kupovala na Elnino je bezkonkureční. Pro milovnice Opia, co chtějí na den nějakou jeho lehčí variantu.
Za mě škoda,že ta hlava tak rychle vyprchá,ta se mi líbí více než pak ta mýdlová část..
květiny necítím, vonné tyčinky a pak chvíli aldehydy a pak jen luxusní mýdlo
Kupován pro babičku,milovnici Opia té se bude líbit..ikdyž Opium,to přece jen není..

Nahlásit

Další parfémy Bourjois

Soir de Paris Bourjois

 • 58 hodnocení 4 recenze

Mon Parfum Bourjois

 • 5 hodnocení 1 recenze

Masculin Acier Bourjois

 • 2 hodnocení 1 recenze

Clin d'Oeil Silver Dream Bourjois

 • 9 hodnocení 1 recenze

Évasion Bourjois

 • 11 hodnocení 1 recenze

od 185 do 235 Kč

Fantasio Bourjois


Reklama


Reklama