Burberry Body
 

Body

Značka:

Burberry

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: absint, broskev, frézie

SRDCE: růže, kosatec, santalové dřevo

ZÁKLAD: kašmeran, krémová vanilka, ambra, pižmo

Popis parfému:

Nejprve se rozvoní po broskvi a frézii, poté vaši pozornost převezme růže a kosatec. Ke konci ucítíte pohlazení kašmeranu a krémové vanilky. Parfém se rozvine pižmem do vašeho těla, čímž podpoří jeho přirozenou vůni. Body od Burberry potěší všechny, které mají rády nevtíravé a méně intenzivní vůně. Je proto ideální na denní nošení do kanceláře.

 • 23.06.17

Do Body jsem se zamilovala na první přivonění, když jsem dostala vzoreček jako dárek k nákupu a hned jsem musela mít plné balení. Bohužel mé nadšení nevydrželo dlouho a jak rychle jsem se zamilovala, tak rychle se mi zprotivila. Doslova mi lezla na nervy a jako na potvoru na mě držela a držela… Nakonec jsem se jí musela zbavit, tak jsem ji věnovala mamince, které se líbila a ke které sedla víc než ke mně (a hlavně ji nadšení neopustilo).
Je to vůně čistoty, jako když se po koupeli v broskvovém čaji zachumláte do kašmírového svetru. Na podzim, zimu může být pěkná, pokud vám sedne. Doporučuju před koupí vyzkoušet.

Nahlásit
 • 27.03.15

Tolik mě uchvátilo složení v popisu, že jsem si ji musela koupit na slepo aaaaaaaa… ano, byla to chyba.
Pokud Vám někdy poradí dobrá duše, koupit ji na slepo. Ano, prosím - nedělejte to.
Z počátku opravdu zavoní v alkoholu máčené květiny. Hodně květin, které se drží statečně dlouhou dobu a spolu s nimi broskev. Ano, opravdu ji tam cítím! Je sice trochu přezrálá a stydlivá, ale je tam. Vůně je krémově květinová, přesto je v ní něco, co dráždí moje čichové buňky a občas se mi z ní dělá nevolno, obzvlášť v autě. Pokud tohle vydržíte, čeká Vás kouzelně ambrový základ, zjemněný decentní vanilkou. Opravdu mazlivý ocásek.
Nemohu Body nic vytknout, až na drobnou podobnost s Chloé. Pochvalu bych udělila za výdrž. Na mě vydržela celý den a cítila jsem ji i po sprše.

Nahlásit
 • 12.08.14

Body - EDT.
Body = tělo. Je to vůně čistá, hebká jako kašmírový šátek, jemná, zakulacená, nevyčnívající, je to vůně elegance s nádechem vůně tělového mléka … když si přivoním, zavřu oči, a zasním se, cítím tak trochu mýdlo, tělové mléko a to vše zaobaleno do květinové vůně frézií, růží a kosatců na lůžku krémové vanilky, ambry a kapky pižma.
Mě se ta vůně prostě líbí.

Nahlásit
 • 14.12.12

Zaujímavá farba a tvar flakónu, masívna reklama a názov parfému ma lákali vyskúšať. Vôňa na každý deň, neobťažujúca, príjemná, ale taká obyčajná. Názov parfému aj farba ho vystihujú dokonale.

Nahlásit
 • 01.09.12

Už nějakou dobu je tato vůně na trhu. Flakón připomíná nějaké pleťové sérum, nicméně jistě bude skladný (pokud s sebou nebudete nosit 100 ml). Název slibuje tělovou vůni, moderní chypré.

Ani jsem nečekala, že bych skutečně absint ucítila, tudíž jsem nebyla zklamaná; opravdu tam není. Ovšem broskev, ta již cítit je a zpočátku až trochu synteticky. K tomu se přidají jisté stopy svěžesti ála Chloe, nicméně tohle zdání je za chvíli pryč a vůně skutečně začne být dle slibů tělová a lehoulince pudrová díky kosatci, růže tam není mnoho a ani santalu se bát nemusíte.

Závěr by měl být hřejivý, já tam však cítím trochu štiplavého pepře a nějaké lotosové stopy, jinak je spíše na pižmovém než ambrovém základě. Konec je optimálně lehký a dokresluje tak „tělovost“ celé vůně.

Vůně se dá použít k celodennímu až celoročnímu nošení. Není to žádný výkřik originality (což není ani jejím cílem), ale bude vám dobrou společnicí v kanceláři. Nemyslím, že by mohla někomu vadit (v umírněné aplikaci) a bude vhodná i jako dárek. Elegantní, relativně líbivá a nerušivá.

Nahlásit

Další parfémy Burberry

London for Women Burberry

 • MommyBlogCZ ohodnotil/a
 • 266 hodnocení 9 recenzí

od 112 do 1046 Kč

Body Intense Burberry

 • tigrislinda ohodnotil/a
 • 79 hodnocení 3 recenze

od 202 do 1311 Kč

Weekend for Women Burberry

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 271 hodnocení 4 recenze

Mr. Burberry Burberry

 • soigia ohodnotil/a
 • 3 hodnocení 1 recenze

od 160 do 1201 Kč

Burberry London for Men Burberry

 • s4ym0n ohodnotil/a
 • 84 hodnocení 2 recenze

The Beat Eau de Toilette Burberry

 • Jitka77 ohodnotil/a
 • 28 hodnocení 1 recenze

Vlastnosti vůně Burberry Body

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení odbornice

 • 03.10.11

Na novou vůni Body od Burberry jsem se těšila. Ohlasy jsou velmi rozporuplné - někdo Body nesnáší, někdo se do ní zamiloval. Což je spolehlivý singál, že nejde o průměrný parfém, ale bude na něm něco zajímavého. Podle názvu Body (Tělo) jsem měla představu vůně, která se bude držet blízko kůže a zdůrazňovat její přirozenou vůni; něčeho s...

číst více