Body

Značka:

Burberry

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: absint, broskev, frézie

SRDCE: růže, kosatec, santalové dřevo

ZÁKLAD: kašmeran, krémová vanilka, ambra, pižmo

Parfuméři:

Almairac Michel

od 20 Kč
od 29 Kč
od 140 Kč
od 134 Kč
od 576 Kč
od 415 Kč
od 130 Kč
od 130 Kč
od 565 Kč
od 566 Kč
od 759 Kč
od 669 Kč
od 404 Kč
  • 23.06.17

Do Body jsem se zamilovala na první přivonění, když jsem dostala vzoreček jako dárek k nákupu a hned jsem musela mít plné balení. Bohužel mé nadšení nevydrželo dlouho a jak rychle jsem se zamilovala, tak rychle se mi zprotivila. Doslova mi lezla na nervy a jako na potvoru na mě držela a držela… Nakonec jsem se jí musela zbavit, tak jsem ji věnovala mamince, které se líbila a ke které sedla víc než ke mně (a hlavně ji nadšení neopustilo).
Je to vůně čistoty, jako když se po koupeli v broskvovém čaji zachumláte do kašmírového svetru. Na podzim, zimu může být pěkná, pokud vám sedne. Doporučuju před koupí vyzkoušet.

Nahlásit
  • 27.03.15

Tolik mě uchvátilo složení v popisu, že jsem si ji musela koupit na slepo aaaaaaaa… ano, byla to chyba.
Pokud Vám někdy poradí dobrá duše, koupit ji na slepo. Ano, prosím - nedělejte to.
Z počátku opravdu zavoní v alkoholu máčené květiny. Hodně květin, které se drží statečně dlouhou dobu a spolu s nimi broskev. Ano, opravdu ji tam cítím! Je sice trochu přezrálá a stydlivá, ale je tam. Vůně je krémově květinová, přesto je v ní něco, co dráždí moje čichové buňky a občas se mi z ní dělá nevolno, obzvlášť v autě. Pokud tohle vydržíte, čeká Vás kouzelně ambrový základ, zjemněný decentní vanilkou. Opravdu mazlivý ocásek.
Nemohu Body nic vytknout, až na drobnou podobnost s Chloé. Pochvalu bych udělila za výdrž. Na mě vydržela celý den a cítila jsem ji i po sprše.

Nahlásit
  • 12.08.14

Body - EDT.
Body = tělo. Je to vůně čistá, hebká jako kašmírový šátek, jemná, zakulacená, nevyčnívající, je to vůně elegance s nádechem vůně tělového mléka … když si přivoním, zavřu oči, a zasním se, cítím tak trochu mýdlo, tělové mléko a to vše zaobaleno do květinové vůně frézií, růží a kosatců na lůžku krémové vanilky, ambry a kapky pižma.
Mě se ta vůně prostě líbí.

Nahlásit
  • 14.12.12

Zaujímavá farba a tvar flakónu, masívna reklama a názov parfému ma lákali vyskúšať. Vôňa na každý deň, neobťažujúca, príjemná, ale taká obyčajná. Názov parfému aj farba ho vystihujú dokonale.

Nahlásit
  • 01.09.12

Už nějakou dobu je tato vůně na trhu. Flakón připomíná nějaké pleťové sérum, nicméně jistě bude skladný (pokud s sebou nebudete nosit 100 ml). Název slibuje tělovou vůni, moderní chypré.

Ani jsem nečekala, že bych skutečně absint ucítila, tudíž jsem nebyla zklamaná; opravdu tam není. Ovšem broskev, ta již cítit je a zpočátku až trochu synteticky. K tomu se přidají jisté stopy svěžesti ála Chloe, nicméně tohle zdání je za chvíli pryč a vůně skutečně začne být dle slibů tělová a lehoulince pudrová díky kosatci, růže tam není mnoho a ani santalu se bát nemusíte.

Závěr by měl být hřejivý, já tam však cítím trochu štiplavého pepře a nějaké lotosové stopy, jinak je spíše na pižmovém než ambrovém základě. Konec je optimálně lehký a dokresluje tak „tělovost“ celé vůně.

Vůně se dá použít k celodennímu až celoročnímu nošení. Není to žádný výkřik originality (což není ani jejím cílem), ale bude vám dobrou společnicí v kanceláři. Nemyslím, že by mohla někomu vadit (v umírněné aplikaci) a bude vhodná i jako dárek. Elegantní, relativně líbivá a nerušivá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Burberry Body

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Burberry Body

Líbí se mi (167) 53%
 
Neutrální (90) 28%
 
Nelíbí se (59) 19%

Hodnocení odbornice

  • 03.10.11

Na novou vůni Body od Burberry jsem se těšila. Ohlasy jsou velmi rozporuplné - někdo Body nesnáší, někdo se do ní zamiloval. Což je spolehlivý singál, že nejde o průměrný parfém, ale bude na něm něco zajímavého. Podle názvu Body (Tělo) jsem měla představu vůně, která se bude držet blízko kůže a zdůrazňovat její přirozenou vůni; něčeho s...

číst více

Reklama


Reklama