Burberry London for Women
 

London for Women

Značka:

Burberry

Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: zimolez, anglická zahradní růže
SRDCE: tiaré, pivoňka, jasmín, kůra z klementýnky
ZÁKLAD: santalové dřevo, pižmopačuli

Popis parfému:

Hledáte-li starou Burberry London v průhledném kulatém flakonku se žlutým obsahem, hledejte vůni Burberry. Od představení nové - tedy této - verze Londonu se původní London jmenuje pouze Burberry. Autorem této vůně je Dominique Ropion a Jean-Marc Chaillan.

Kategorie:

květinová

 • 19.06.18

Jemná, nicméně intenzivní květinová vůně, která vydrží celý den. Jasmín a zimolez jsou dominantou parfému. Já kupříkladu jasmín miluju! Nicméně u tohoto parfému se mi stalo, že jsem ho půl roku používala s nadšením, a pak se mi mávnutím proutku zprotivěl na další rok. Ale pak jsem ho třeba další rok používala. Mám ho nyní opět doma v poličce a dávám si jej už ne pravidelně, ale na střídačku s jiným. A takto mi to vyhovuje nejlépe.

Nahlásit
 • 23.08.12

Před rokem jsem byla v Anglii, konkrétně v Londýně. To co mě uchvátilo bylo, že oproti mému očekávání (čekala jsem spíše smog) Londýn voní květinami, díky všudypřítomným parkům asi.
Když jsem potom čichla k Burberry London, cítila jsem tu samou skvělou vůni.
Je to silná vůně, ale ne bolehlavová ani obtěžující. Je to pro mě vydařená vůně bílých květin, cítím jasmín a lkonvalinky. Pokaždé, když se s ní navoním a zavřu oči, přenesu se do ulic Londýna,
Pro mě jednička mezi vůněmi od Burberry

Nahlásit
 • 17.02.11

Tak že by ten jasmín se zimolezem, jak píše Ingrid? Já totiž v udaném složení marně hladám tuberózu, po celou dobu mi London totiž hodně tou jemně kyselkavou jahodovou vůní připomíná Fracas, v London není ta Tuberóza tak soliflórovitá ale cítím ji tam velmi výrazně(hlavně v srdci).Vůně na mě působí sladkokysele, tedy osvěžujícím, nebo spíše povzbuzujícím dojmem, ale není úplně lehká, někoho by z ní mohla pěkně rozbolet hlava.Takže doporučuju na jaro, či zimu.Taková romantická trošku, ale moderně a zároveň distinguovaně, ne tak rozevlátá až naivní jako Love in Paris, London je pro ženu, která VÍ, která už má za sebou i nějaké ty prohry a bolesti, ale stále umí snít. Výdrž vynikající.

Nahlásit
 • 28.10.08

Dlouho jsem vůbec nevěděla… Je to moje první a zatím poslední miniatura, tak ji mám ráda, ale vůně… Na začátku se mi vybavilo, jak nám rodiče na dovolené k snídani dávali na chléb s máslem rozmačkané maliny a borůvky. Voněla to stejně sladce, ale lepivě, ne hřejivě. Jakmile jsem si čichla, měla jsem chuť zapít ten vdech vodou. Potom to byly jen květy a celý ten dojem… kromě nostalgické vzpomínky (ovšem toho typu, co od parfému nečekám) to pro mě byla vůně, které mě ničím neoslovila.

Nahlásit
 • 08.02.08

Miluju anglické detektivky (např. Hercule Poirot) a tato vůně mi přesně dotváří jejich prostředí - jasně zelená tráva, upravené zahrádky plné popínavých růží, sem tam nějaká mlha a déšť, odpolední čaj s mlékem…To všechno si představím, když ji cítím.
Už při prvním zkoušení mě zaujala nejenom příjemnou vůní, ale i výdrží (na kůži a na oblečení). Vyzkoušela jsem ji potom ještě jednou a pak už následovalo jenom objednání. :-)

Nahlásit
 • 21.11.07

Po delším čase jsem si London zase připomněla a zase nevím,co s ním…jsou okamžiky,kdy se mi jeví naprosto úžasný a přitažlivý a pak nastávají chvíle nekonečné averze,jak už psala Ada neradno kupovat naslepo.Ovšem můj nos vnímá zimolez a jasmín jako tuberózu a frézii,pah!Pokaždé si musím uvědomit,že to má být jasmín,co mám cítit.Ale jinak má pro mne London velké kouzlo,poprvé se plně ztotožňuji s reklamou na něj,s celkovým podáním,vyzněním a hlavně s jeho tváří.Rachel Weisz je moje oblíbená herečka,není to tuctová krasavice a London není tuctová květinovka.

Nahlásit

Další parfémy Burberry

Body Intense Burberry

 • tigrislinda ohodnotil/a
 • 79 hodnocení 3 recenze

od 202 do 1311 Kč

Body Burberry

 • HappyGirl23 ohodnotil/a
 • 319 hodnocení 5 recenzí

od 129 do 1085 Kč

Weekend for Women Burberry

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 271 hodnocení 4 recenze

Mr. Burberry Burberry

 • soigia ohodnotil/a
 • 3 hodnocení 1 recenze

od 160 do 1201 Kč

Burberry London for Men Burberry

 • s4ym0n ohodnotil/a
 • 84 hodnocení 2 recenze

The Beat Eau de Toilette Burberry

 • Jitka77 ohodnotil/a
 • 28 hodnocení 1 recenze

Vlastnosti vůně Burberry London for Women

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení odbornice

 • 10.07.07

Nejdřív pro jistotu vyjasním menší zmatek, který by mohl nastat v názvech. London od Burberry je ta, kterou vidíte na obrázku - hranatý flakon obalený látkou. London se dříve říkalo i této vůni (protože má na flakonu napsáno Burberry London - to ovšem není název, ale jen konstatování, že Burberry je londýnská značka), ta se ale správně jmenuje...

číst více