Bvlgari Aqua pour Homme Marine
 

Aqua pour Homme Marine

Značka:

Bvlgari

Rok:

2007

Složení (ověřené)

neroli, grapefruit, bílý cedr, posidonie

  • 02.03.09

Hlava: neroli, grapefruit

Srdce: posidonie, míza, květ rozmarýny

Základ: bílý cedr

Oficiální charakteristika: Aqua pour Homme Marine se pouští do hlubin té nejsvěžejší a nejčistší vody. Je určena pro muže, kteří hledají unikátní, nekompromisní a energickou svěžest. „Inspiraci pro Aqua pour Homme Marine jsem hledal v hlubokých vodách. Přemýšlel jsem o barvě a průsvitnosti křišťálové vody," říká parfumér Jacques Cavalier. „Neroli a grapefruit dodávají parfému živoucí svěžest, do srdce jsem umístil posidonii, která vůni spojuje s její předchůdkyní Aqua pour Homme a podtrhuje její průzračnost. Rozmarýnový květ je uklidňující a aromatický. Minerální ambra, která zdůrazňuje hloubku Aqua pour Homme, byla přepracována. Na závěr jsem přidal bílý cedr pro zářivé přirozené tóny."

Dnes jsem vytrhl pár starších stránek z mého deníku (přelom října a prosince 2008).

PONDĚLÍ
S bývalými kolegyněmi jsme podnikli další ze společných nákupních výletů (tentokrát jsem byl jediným zástupcem mužského pohlaví, ale to mě nemohlo rozhodit – mám trénink od máti a ségry). Jel jsem bez konkrétního cíle (není nic horšího, než se na něco upnout, a pak to nesehnat), raděj se nechám překvapit, co mi vstoupí do cesty. Jediným plánem je očuchat nové vůně (přestože jsem konzerva, chci taky občas nějakou tu změnu). Jsem přesvědčen (sám nevím, jak jsem k tomu došel), že má další vůně bude od Bvlgari (znal jsem jen jednu jejich vůni, navíc dámskou, ale přesto jsem měl neodkladný pocit, že se mi od nich něco bude líbit).
Procházet s dvěma ženskýma obchodní centrum je zážitek, a tak než jsme se dostali k parfumérce, bylo už po obědě. Holky si dávaly kávičku a cigárko, čehož jsem rychle využil (přece jenom jsem potřeboval chvilku oddechu). V Douglesu měli zrovna slevy, takže první, co skončilo v košíku (zcela neplánovaně) byl CK Crave (sice mi ještě chvíli vydrží, ale blíží se Vánoce a synovec mi na něj vždycky chodil, tak ho dostane pod keř). Pak už jsem zamířil k Bvlgari. Ruka zamířila po jednoduchém flakonu Bvlgari Aqua (možná že mi evokoval barevná sklíčka z IKEA, která mám moc rád). Nijak zvlášť mě nezaujala, uvidíme později. Druhý papírek (nerad zkouším na ruku, když vůni alespoň trochu neznám, mám strach, že pak budu cítit jako chodící drogérka) dostal dávku ze sousední Aqua Marine.
Netuším, jestli je to tím, že mají v obchodě celkem slušně přetopeno, ale tahle, pro mě typická prázdninovka, mi okamžitě padla do nosu, přestože všude kolem na mě útočí blížící se Vánoce. Prvotní závan je hodně svěží. Grepové aroma (možná i vůně citrónové kůry) je úžasné, ale ten, kdo ho zrovna nevyhledává, nemusí mít strach – celkem záhy odezní.
Takže ještě popsat papírky a zpátky za děvčaty. Teď už mám co dělat, až zase budu čekat před kabinkou, než se nasoukají do dalšího modýlku. Co chvíli tak vytahuji z kapsy papírky. Zatímco původní Aqua mě brzy přestává zajímat, Aqua Marine si připisuje další body. Hlavové citrusy zmizely a na povrch se teď dostávají zaoblené květinové tóny a rozmarýn v podobě, jak ho znám z Chorvatska, kde roste v hojné míře – stačí, aby lehce zavanul vítr a k vám se donese jemná, sluncem prohřátá, vůně. Možná, že právě připomínkou léta (v tuto chvíli tak vzdáleného) mi tolik učarovala. Nicméně papírek putuje do bezpečí peněženky.
Teprve při zpáteční cestě se holkám pochlubím svým úlovkem. Papírek sice trošku načichl vůní kůže (o vůni peněz nemohla být po celodenním nakupování ani řeč), ale kamarádky byly unešené. Kromě již zmiňované kontaminace kůží se na povrch prodralo sladké dřevo. Jsem rozhodnut: tuhle vůni chci.
Hned ten večer využiji super nabídky jednoho z mnohých e-shopů a uspokojený a s blaženým pocitem usínám.

ÚTERÝ
Nejen papírek, ale i celá peněženka stále voní (jak se ukázalo později i na oblečení drží o hodně déle než na těle). Myslím, že jsem tím rychlým nákupem neprohloupil. O to víc mě překvapilo, že ještě před obědem je balíček doma. Naštěstí jsem měl volno, trošku jsem vyspával a nestihl jsem se ničím navonět – ideální stav k obléknutí nové vůně. Vím, co čekat, ale přesto se těším. Poučen údaji z netu, snažím se ve objevitt onen aquatický charakter. Popravdě oceán necítím, možná je to tím, že si nedokážu představit, jak voní posidonie – kvetoucí podvodní rostlina. Možná tak ještě už zmiňované úvodní citrusy navodí dojem přímořské sadu, ale od toho je dolů k moři kus cesty. To už mi spíše ta středová a koncová nasládlost připomene, jak krásně voní a chutná voda, kterou si naberu u rodičů přímo ze studánky – taky se v ní skrývá určitá sladkost, kterou v té naší chlorované z kohoutku marně hledám.
Dovedu si představit, že tuto vůni objevila už hezká řádka uživatelů, ale v tuto chvíli mi to je celkem jedno. Já jsem spokojený, že budu mít na léto příjemnou společnici – nijak moc nápadnou, extravagantní či podbízivou, abych všem ukazoval, že si to můžu dovolit, ale ani zcela obyčejnou a nudnou, s níž by to nebavilo ani mě samotného. Teď už je zbývá čekat, až se oteplí a my společně vyrazíme do světa.

Nahlásit

Další parfémy Bvlgari

Bvlgari Pour Femme Bvlgari

  • 213 hodnocení 5 recenzí

Eau Parfumée au Thé Bleu Bvlgari

  • 24 hodnocení 1 recenze

od 713 do 1629 Kč

Mon Jasmin Noir L'Eau Exquise Bvlgari

  • 89 hodnocení 3 recenze

Omnia Indian Garnet Bvlgari

  • 58 hodnocení 5 recenzí

od 241 do 945 Kč

Omnia Crystalline Bvlgari

  • 468 hodnocení 5 recenzí

od 217 do 1148 Kč

Petits et Mamans Bvlgari

  • 138 hodnocení 4 recenze

od 127 do 799 Kč


Reklama


Reklama