Bvlgari Aqva pour homme
 

Aqva pour homme

Značka:

Bvlgari

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinka, petitgrain
SRDCE: santolina, mořská tráva posidonie
ZÁKLAD: minerální ambra, šalvěj

od 17 Kč
od 120 Kč
od 462 Kč
od 604 Kč
od 789 Kč
od 1169 Kč
od 399 Kč
od 399 Kč
  • 11.12.12

Představte si horké, středomořské léto a sami sebe, jak zoufale hledáte něco na zahnání žízně a k osvěžení. Najednou se před vámi z čista jasna objeví láhev s pramenitou vodou, s mandarinkovou příchutí. Dáte si první doušek a už nebudete chtít přestat.
Přiznám se, že i já jsem měl tester této vůně, který jsem si pořídil po té, co jsem pořádně očichal vzorek (vůně ze vzorku trvala mnohem kratší dobu, možná šlo o odstřik, který byl prodáván jako vzorek, nevím).
Někde jsem četl, že mandarinkové aroma dost rychle vyprchá. Tady jsem měl dojem, že je cítit delší dobu (vhodně doplňuje „vodní“ aroma- myslím spíše vodu sladkou než slanou), než jen pár minut.
Myslím si, že jde o ideální letní vůni, i když jsem ji zkoušel i v zimním období. Možná tak trochu ze sentimentality po době, kdy jsme jedině v zimě (na Mikuláše) mohli ochutnat mandarinky (pokud zrovna byly a pokud někdo z příbuzenstva byl ochoten na ně vystát fronty)a možná proto se mi trochu netypicky tahle vůně propojuje právě se zimou, dětstvím a čekáním na Vánoce. Rozhodně se však těším na letní zkoušku.
Oproti Adě si však myslím, že by ji mohla nosit i žena. Pokud se týká mužů, hodí se k neformálnímu oblečení a lze ji doporučit na rande. Vůni bych označil jako optimistickou, svěží a lehce návykovou :-)

Nahlásit
  • 06.01.12

Také patřím mezi ty,kterým nedala zvědavost zjistit,co se ukrývá v hezounkém oblázku za vůni.Vlastnil jsem tester v hnědé papírové krabici,a jelikož flakon neměl klasické víčko,pouze stiskací ventil ,nebyl jsem o nic ošizen.Vůně je docela propracovaná ,říznutá mandarinkou a vodními tóny,malinko sušší,takže je držena na uzdě.Vždy,kdy jsem ji používal se mi vybavoval pobyt u moře, ve státech Středomoří…S ús­pěchem lze nosit v teple,nerozkládá se do obtěžujícího aroma.Intenzita podle mě slábne poměrně rychle,ale zanechá spolehlivě stopu v řádu několika hodin.Vždyť je to toaletní voda…ale příjemná,myslím,že i partnerkám bude vonět…Bulgari má některé vůně povedené,a tato rozhodně mezi ně patří.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Bvlgari Aqva pour homme

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Bvlgari Aqva pour homme

Líbí se mi (58) 68%
 
Neutrální (22) 26%
 
Nelíbí se (5) 6%

Hodnocení odbornice

  • 01.09.07

Nevím, jestli bych Aqvu nazvala přímo vodní vůní, jak naznačuje název. Ostatně oficiální popis mluví o všech čtyřech živlech, které se ve vůni snoubí, o pomerančových hájích a mořském pobřeží. Aqua opravdu patří mezi svěžejší vůně, je v ní cítit pomeranč i trochu toho moře, základ je sušší a dřevitější. Je lehká a chladivá a voní pánsky, nikoli...

číst více

Reklama


Reklama