Bvlgari Black
 

Black

Značka:

Bvlgari

Rok:

1998

Složení (ověřené)

čaj lapsang souchong, kouř, guma, pryskyřice, ambra, dřevité nóty

Kategorie:

orientální - kořeněná

od 236 Kč
od 585 Kč
od 847 Kč
  • 27.10.13

Silný černý čaj chladnoucí v kotlíku nad dohořívajícím ohníčkem u haldy sjetých pneumatik, v těsné blízkosti asfaltérů v pilné práci. Je to vůně hodně zvláštní (do vůně v pravém slova smyslu má hlavně na začátku dost daleko), ale pořád a pořád mě nutí čichat k ruce......a po úplném rozvonění v podobě prohřátého suchého dřeva s teplým, sladce kadidlovým kouřem je vlastně pěkná!!!

Nahlásit
  • 18.03.10

Tuhle vůni mám vyhrazenou na léto - jedině v teple si totiž mohu (trošku zvrhle) užít vůni asfaltu. A když už musím někam jet autem - tak jedině v ní.. Ale není to jen o gumě a asfaltu, vůně to umí být i vcelku „normální“ ale rozhodně ne nudná. Na oblečení je to spíš o čaji s vanilkou, stejně tak v chladu.

Nahlásit

Black je teplá vůně, sametová, temná a na mne působí především elegantně, ovšem v pánském stylu - i ženu, která nosí Black, si představuji jak v černém kostýmku (lépe v kalhotech) zdraví při odchodu z práce své mužské kolegy a odjede domů svým vlastním automobilem. Pochopitelně nemá ráda romantiku ve stylu srdíček a andělíčků a s muži raději spolupracuje než flirtuje.
Jiný typ ženy pro tento parfém bude nedbalý, ale sexy. Je to dívka v džínových kraťasech, s dlouhýma nohama a pánské košili, ve které její milenec občas tráví čas v garáži. Venku je dusno a z garáže se táhne typický zápach rozpouštědel, lepidel, barev a gumy. Nad asfaltem se vlní horký vzduch. Práce v garáži je hotova a čeká se jen na večerní příjemnou teplotu, aby mohli oba vyrazit na projížďku.
Zkouším si představit Black na muži, ale nefunguje to. Je to pro mne, navzdory pánskému elementu uvnitř, příliš ženská vůně.

Nakonec veliké, veliké plus je nádherný těžký flakon, za který by se nemusel stydět typický pánský parfém.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Bvlgari Black

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Bvlgari Black

Líbí se mi (121) 65%
 
Neutrální (42) 22%
 
Nelíbí se (24) 13%

Hodnocení odbornice

  • 29.08.07

Black je unisexová vůně. Mému vkusu připadala více pánská. Každopádně je zvláštní, a to tak, že je zvláštní i na Bvlgari - a buď se vám bude líbit, nebo hnusit. V obou případech vás fascinuje, případně rovnou složí na zem. Ve složení je uvedený čaj lapsang souchong - to je černý čaj, upravený v podstatě uzením, takže má silné kouřové aroma. A...

číst více

Reklama


Reklama