Cacharel Eden
 

Eden

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Cacharel

Rok:

1994

Složení ( neověřené)

HLAVA: leknín, lotos
SRDCE: meloun, ananas, fialkamimóza

ZÁKLAD: list pačuli, santalové dřevo

Popis parfému:

Eden neboli ráj, vám připomene neposkvrněnou přírodu plnou květin a dřeva. Mísí se v něm vůně lotosů, leknínů, mimóz, fialek a sladkého ovoce. Jemná vůně je obohacená o pačuli a santalové dřevo, které jí dodávají exotický ráz. Buď si jej okamžitě zamilujete, nebo se radši vrátíte do města.

Kategorie:

květinově zelená

Recenze: Eden

 • 30.12.21

Tato vůně mě zaujala hlavně kvůli rozporným recenzím. Některé jí považují za nádhernou, jiné za nejhorší… To mě zaujalo a byla jsem zvědavá, jak na tento parfém zareaguji já. No v první chvíli mi bylo jasné, že momentálně patřím do druhého tábora. Při prvním nástřiku jsem měla dojem, že jsem se ocitla v márnici. Necítím žádné květy, jen nepříjemný puch. Je to první vůně, z které se mi udělalo špatně od žaludku. Ale nedám ji, mám ji uloženou vzadu v poličce s tím, že se k ní budu vracet. Dnes jsem našla odvahu a znovu přičichla. Asi jsem prošla očistcem při cestě do ráje, ale už mi tak děsná nepřipadá. Žaludek se mi nebouří, ale odvahu pro to, abych s ní vyšla ven zatím nemám.

Nahlásit
 • 06.09.16

Eden mi príde ako vôňa unisex, avšak z 18. storočia. Po nastriekani cítim lacnu kolinsku a pelendrek. Neskôr sa rozvinie do vône poprsaneho lesa, citim mach a hlinu. Zvláštne, ovocnú zložku necítim, skôr ťažkú vonu kvetín. Môj subjektivny názor na Eden je skôr morbídny, ako vôňa pre starcov pred posledným pomazanim a potom už len cesta priamo do edenu.

Nahlásit
 • 01.12.14

Eden je snad nejproměnlivější vůně, co znám…pořád si se mnou pořád pohrává…někdy mám pocit ve smyslu „Bože můj, TOHLE jsem si koupila?!“ a odložím ho zase na poličku, kde stojí nedotčený třeba celé týdny. A pak si zase přivoním a nemůžu se nabažit krásné vůně, kde se dokonale prolíná svěží orosené květiny (nejvíc mi evokuje lotos a orchidej) s kořením (jemné, žádná vanilkovo-hřebíčkovo-skořicová nálož typu vánoční punč) a vůní nového semiše (nemůžu si pomoct). Nic shnilého nebo přezrálého, jak se často píše, v něm necítím. Mám na něj náladu jen občas, ale objevovat jeho krásu mě bude bavit ještě dlouho…

Nahlásit
 • 15.02.14

Vím, že je tento parfém prodáván pro ženy, ale přeci jsem se rozhodl pořídit si odstřik pro představu jak voní. Na několika (i zahraničních) webech se objevují různé názory, vlastně hodně podobného ražení jako zde. Poznámky typu „smrad ztrouchnivělého dřeva“, „shnilé pohřební kvítí“, „nevětraný byt staré ženy“, „retro puch“ a další, mě natolik fascinovaly až k myšlenkovému hloubání jak by se tato vypěvovaná vůně rozložila na mojí kůži. Mám rád sladké vůně (LL - Au Masculin, Joop! Homme, Thierry Mugler - A*MEN, Paco Rabanne - 1 million), které je v mnohých případech považovat za unisexové (v případě odvážných žen, samozřejmě). Ale teď zpět k Edenu. Na nejmenované web. stránce jsem objevil postřeh jedné z uživatelek tohoto parfému. Přirovnávala Eden k vlhké půdě a hřbitovnímu kvítí. Navíc dodala, že z vůně cítí hromadu pačuli, které jí v tomto rozsahu nevyhovuje. To byl první moment, kdy jsem začal silně uvažovat o vůni, kterou jedni považují za téměř kultovní záležitost, druzí by ji však nejraději sprovodili ze zemského povrchu, tj. daleko od jejich nosů. Ve chvíli první aplikace na zápěstí jsem ucítil něco moc zvláštního. Ovšem v dobrém slova smyslu, moji milí! Ucítil jsem známky bergamotu se směsí sladkých květin (zvlášť jasmín a růže) doplněné dřevnatým akordem a smyslnou ambrou. Výtečné!! Líbí se mi, a obklopen jeho omamným kouzlem se cítím dobře, tak s kapkou odvahy mohu tvrdit, že se hodí i na muže, kteří používají sladké vůně a nebojí se experimentovat. Navíc mi v některých ohledech připomíná „Givenchy Pí“ - též skvělá vůně - a pozor! Je určena pro muže, ale přesto ji nosí i ženy. Tak proč to tak nemohlo být i opačně u našeho Edenu? :)

Nahlásit
 • 06.02.13

Od jednej dobrej duše som dostala dalšiu várku vzoriek vôní, v prvej bolo cca 50 vzoriek a upútala ma z nich iba Eternity, Alien, Chloe Rose Edition a Coco Noir… teraz som dostala dalsich cca 70 vzoriek- no teraz ako teraz, pred týždňom…a tak som skúšala a skúšala a striekala a ovoniavala a všade mi niečo vadilo alebo nezaujalo alebo bolo vyslovene odporné…asi pri šestdesiatej vzorke som unudená strekla a… čože to???? fíha..to je nádherné… nasávala som ako stopovací pes…úžasné báječné, rajské, dychberúce…toto chcem, na toto som čakala… čo to je, čo to sakra je za nenormálne fascinujúcu vôňu s dotykom povedomosti? …a kedže som asi od 20 vzorky už ani nečítala čo to je.. tak som teraz vzala ten papierový obal zo vzorky a čítam: Cacharel-Eden.............Tak toto je ten raj? ano je… čuchový určite. Jedinečná vôňa, taká zvláštna…niekde z dialky nostalgicky pripominajúca krásne navoňané slečny spred 20 rokov. Ale nie je to vôňa stará, nie je babičkovská, nie je zasmušilá ani opotrebovaná či zapudrovaná. Pre mňa osobne nie je zvolený flakon ani motív adekvátny…aj ked bezpochyby je to raj… ale ohromne luxusný raj, evokujúci zlatý vysokokarátový šperk na čiernej zamatovej poduške v izbe plnej kvetín vo vázach… raj pre čuchové receptory. Eden stvoril génius, vytvoril parfém, ktorý nemôže zostarnúť. Nesnažím sa rozoberať vôňu na zložky, v prípade Edenu to nie je potrebné, parfumér docieli presne to čo chcel-kompaktnú neuveriteľne „voňavú“ kompozíciu, ktorá napriek fascinujúcej intenzite, dravosti a výdrži je čistá, trblietavá, vzdušná a súčasne hlboká a temná, jej pálivá škoricová korenenosť a drevitosť sem tam vykukne, zdrsní a ukludní tú kvetinovosť, ktorá by inak v prípade predávkovania vyletela do okolia a ovinula sa okolo každého nablízku v snahe udusiť ho. Ak sa nadávkuje opatrne (myslim naozaj opatrne), aj tak nezabránite, aby sa ovíjala okolo každého nablízku, no svojimi voňavými ručičkami ho už neudusí, ale otočí mu hlavičku v smere zdroja vône, aby si ten okoloidúci mohol uchmatnúť ešte jeden- dva nádychy Edenu, kým mu jeho zdroj neujde do dialav…A možnosť, že čoskoro bude mať to potešenie znovu nasať tú vôňu z okoloidúcej je asi minimálna…
Milujte ju alebo nenáviďte. Ja ju zbožňujem a smekám klobouk pred jej tvorcom.

Nahlásit
 • 24.12.12

Název Eden, tedy ráj, by mohl být zavádějící. Myslím, že většina lidí, kteří s Cacharel nemají dosud zkušenosti, si představí vůni jemnou, nevinnou, plnou květin. Zkrátka ráj bez poskvrnky, bez komplikací, plný krásných sladkých květin.
Ovšem já tento charakter nečekala. Ne že bych snad byla nějaká vědma, ale měla jsem už tu čest s Anais Anais a tudíž jsem již předem čekala něco… jak to říci…rozhodně nespoutaného představou o kráse „ráje“.
A taky že ano. Tvůrce Edenu si jistě ráj představoval jinak. Eden nepředstavuje vysněnou rajskou zahradu, kde je vše jak má být, dokonalé a upravené. Je to panenský kout země, kde nikdy nikdo nevkročil a proto tam rozhodně NENÍ cokoli „uhlazeného“. Je to surová nespoutaná příroda, kout tropického horkého světa, kde se ve vzduchu mísí vůně květin s vůní vlhké teplé hlíny po dešti, svítí slunce a všude kolem je ticho. Paprsky slunce prosvítají bujícími korunami stromů. Nasládlá vůně květin se mísí s živočišnou vůní velkých tropických, spíše zapáchajících květin lákajících hmyz. A to všechno bylo hrozně, hrozně dávno. Starodávnost této vzpomínky z vůně přímo čiší, stejně, jako tajemno tohoto kusu světa. Ano, tajemno.
Eden je svým způsobem krásný. Snad vhodnější pro ženy, které se nebojí určitých „netradičností“. Dle mého názoru svůj název vůně vystihuje dokonale. Eden - prastarý, původní, ten, na který si již nikdo nepamatuje, takový, jaký skutečně tenkrát, kdysi, před mnoha a mnoha lety býval.

Nahlásit
 • 23.08.12

Myslím, že jsem jedna z těch žen, které tento parfém neoslovil. Podle názvu by člověk čekal hezkou podmanivou vůni, v které by bylo ukryto zakázané jablko. Nic z toho jsem tam necítila. Parfém na mě působí těžce pudrově a štiplavě. Ovoce tam někde určitě je, ale není pro mě moc výrazné. Když si k tomuto parfému přičichnu, představím si starší dámu v zeleno-modrém kostýmku, s korály a pěticentimetrovým nánosem pudru. Není v tom žádná elegance. Ta vůně je i trošku zastaralá a nemoderní. Je to jako bych otevřela už dávno odloženou kabelku, v níž jsem zapomněla pudřenku. Vyvane na mě odér, který mě dusí a rychle ji zavřu, nebo ji dám vyvětrat daleko ode mě. Po chvíli tam cítím i nějaké dřevo, no a pak už se mi zní točí hlava a musím od ní pryč. Jestli se vedle vás ve vlaku, tramvaji nebo autobuse posadila žena s parfémem, který vám způsobil mozkový kolabs, už víte, jaký parfém to byl.

Nahlásit
 • 23.06.12

Eden sa stal skutočne mojim voňavým rajom. Nazývam ju mojou DRUHOU KOŽOU. Prvé stretnutie s Edenom bolo natoľko silné, že ho od nášho prvého stetnutia považujem za osudovú vôňu. Podrobne som si prečítala všetky názory na Eden a vytvorila som si svoj vlastný názor. Na mojej koži je vždy iná, jedinečná, originálna. Používam ju v chlade aj teple a vždy sa okolo mňa rozprestiera RAJ. Ja tento parfumérsky skvost vnímam ako úžasne skomponovanú, harmonicky dokonale zladenú skladbu.Prvý závan citrónu, grapefruitu a bergamotu ma očaruje výraznou sviežosťou. Citrusy lahodne a jemne prechádzajú do srdca raja kde sa stretávame s výberom kvetinových kreácií frézie, konvaliniek, ruže, jazmínu a krásne cítim aj broskyňu. A prichádzame k základu, ktorý nám Eden poskytuje pačuli, santal, ambra, pižmo. Snažím sa prechádzať záhradou zvanou RAJ- EDEN, je to skutočne parfumérsky raj a odvážim si povedať umelecká kompozícia dokonale skobinovaných vôní. EDEN je moja najobľúbenejšia vôňa.

Nahlásit
 • 21.06.12

Mám pocit, že jsem musela spáchat nějaký hrozný hřích, jelikož jsem se nedostala do ráje, ale do horoucího pekla. Čekala jsem svěženku na vodní bázi, ale to, co nastalo, mě málem porazilo. Jak zákeřná tahle vůně umí být! Tváří se jako neviňátko, ale hned v úvodu na vás vybalí neuvěřitelně silnou vůni květin - zejména těch vodních a mimózy. Když se k tomu posléze přidá ještě pačuli a tonka, je dokonáno. Tohle není nic pro mě, vůně sedne těm, kteří mají na poličce Slona, No. 5, nebo Poison. Výdrž je skvělá, to se musí nechat. Flakón je příšerný zelený kýč a připomíná osvěžovač na WC. A obsah vůně k tomu odpovídá.

Nahlásit
 • 29.04.12

Znovuobjevení ráje. Vždy jsem tíhla k těžším vůním a Eden mi při prvním přičichnutí přišel moc zelený a krapet plastový - možná to způsobil i obal, ovšem po čase mě na něj nalákala kamarádka a já si koupila malé balení a pak ještě asi jedno ale to jsem již nedopotřebovala a Eden zůstal zapomenut nahrazen dalšími skvosty, které se začaly kupit v mé parfémové sbírce. Doma mám sice pořád jedno balení ale nikdy mne nenapadlo se s ním vonět, neboť mě v hlavou vždy proběhlo - krásná vůně ale příliš specifická a snadno zapamatovatelná a já potřebuji neco víc rafinovaného. Ale samozřejmě jak člověk hledá stále nové a nové vůně, niché, vzácné, již nevyráběné, arabské atd. atd. tak někdy zapomene jaké poklady má na polici přímo před očima. Asi před týdnem jsem dělala vzoreček právě Edenu a při té příležitosti mi ulpělo trošku samozřejmě na ruce. Já jsem pak asi po hodině stále čichala co to kde tak krásně voní a najednou jsem žasla, jak se Eden krásně rozložil a na druhý den jsem jej okamžitě na sebe použila nehledě na jeho zařazení u mnoha uživatelek v nejhorších vůních a taky po přečtení recenzí na různých webech kde se to hemžilo slovy „nejhorší puch“ a „pokojík staré paní“. Takže mě tahle vůně přijde taky trošku jakoby „naftalínová“ ale tady její starobylost opravdu není až tak strašná a po chvíli je Eden takový zeleno-sladký a celkem dost výrazně vykukuje i pačuli ale co mě udivuje poslední dobou nejvíc, že musím souhlasit s tím, že v některých fázích opravdu připomíná Gucci Rush (a ten zase připomíná vůni Rush a ta je zase podobná jedné z nejdražších vůní Clive X) a taky mi evokuje vůni Lalique Le Parfum (ten je ale zase víc sladký), měla bych tedy skoro chuť tvrdit, že já v Edenu necítím ani vodní květiny, ani citrusy ale spíše že vůně poletuje ze studených do teplých tónů, a že mám pocit, jako by v ní byla vanilka. Kdo má rád výrazné vůně ať Eden určitě vyzkouší, doporučuji pouze lehkou ruku při aplikaci ale určitě jej nebude mít na sobě každá druhá, výdrž je na oblečení pomalu týden a žasnete kolik mužů vám jí pochválí, ona se totiž dokáže opravdu tvářit velmi dekadentně a tajemně a i po vašem odchodu z místnosti tam po vás zůstane voňavá stopa.
Mimochodem když jsem přemýšlela po přečtení recenzí, zda-li bych si dovedla Eden podle toho představit, tak myslím, že tohle je právě ta vůně, kterou si moc představit nejde a taky je velký problém ji popsat - ale je třeba ji očichat a taky jí dát na pokožce šanci se rozvonět.

Nahlásit
 • 13.11.11

Hlava: Do Edenu som sa zamilovala od prvého „čmuchu“ v parfumérii. Nie som si istá, či som skúšala EdT alebo EdP, ale stavila by som na EdT, máličko pokazený tester, alebo veľmi pokazený nos :), pretože EdP, ktorú mám doma, vonia ešte stonásobne lepšie. Má silne korenisto-ovocný nástup. Je však zladený tak dokonale, že vôňa nie je vôbec prvoplánovo sladká, no ani prehnane horká. Mám problém identifikovať jednotlivé zložky - netuším, ako vonia lekno či lotosový kvet, no Eden pre mňa od prvého momentu vonia subtropickým ovocným sadom a hravou, erotickou atmosférou.

Srdce: Čím ďalej, tým viac začínam cítiť ovocné zložky. Cítim trpké ovocie - možno grepfruit, a tiež ananás. Priateľ správne uhádol fialky a melón (podľa neho žltý), ktoré potvrdilo zloženie parfému. Vôňa postupne prechádza do intenzívne trpko-sladkej. Zo subtropického ovocného sadu sa atmosféra presúva do džungle, v ktorej práve začína padať horúci dážď. Vôňa je dosť ostrá, ale kedže má v sebe veľmi málo kyslosti, nevadí mi to a neviem sa jej nabažiť.

Základ: Postupom času sa vôňa takmer nemení - iba sa trochu zjemňuje. Z môjho imaginárneho grepfruitu sa stáva svieža a zároveň sladká mandarínka :) Začínam tiež trošku odlišovať moje milované santalové drevo a asi aj pačuli (viaceré parfémy, ktoré sa mi páčia, majú v základe skombinovaný santal a pačuli). Fascinuje ma jeho úžasná výdrž.

Chlapský názor: „Veľmi zmyselná, podnecuje fantáziu… A je veľmi charakteristická, určite si ju zapamätám.“ - čo viac si môže žena priať? :))

Verdikt: Myslím, že Eden môže byť nosený vo veľmi malom množstve ako športová i elegantná vôňa, a v (máličko) väčšom množstve ako parfém na večer. Veľa ľudí ho však neznáša, takže by som to asi neriskovala na prvé rande :) Korenistou vôňou trochu pripomína pánske parfémy, odporučila by som ho teda skôr odvážnej žene, ktorá vie čo chce, než nežnej zasnívanej duši. Čím ďalej, tým viac mi pripadá ako ženská verzia Fahrenheita, ktorý milujem. Niekto tieto typy vôní považuje za starecké puchy, na mňa pôsobí veľmi vzrušujúco. Myslím, že som našla „svoj“ parfém na dosť dlhú dobu :)

Nahlásit
 • 10.10.11

Budete ho buďto milovať alebo nenávidieť!Spomínam si naň ešte z detstva a už vtedy ma fascinoval…len som nevedela,či záporne alebo kladne…každopádne zaujal.Postupom času som si naň spomenula a …kúpila si ho!Neľutujem.Vždy keď sa navoniam,je to šok,je to niečo…neviem to vyjadriť,ale tak si asi predstavujem tropickú záhradu,prales,silná vôňa kvetov,ovocia,ktoré už už začína nahnívať-také je prezreté a do toho vôňa zeme plnej stojatej vody :)V každom prípade vás nikto neprehliadne.
A je to držák!

Nahlásit
 • 29.09.10

Kontroverzní vůně, která má své skalní fanoušky a skalní odpůrce. Tyto vůně zkouším moc ráda a téměř vždy jsem překvapená, protože očekávám dle popisů něco úplně jiného.
Název sedí naprosto dokonale. Jinak by se ani vůně nemohla jmenovat. Flakon tématický, krabička také - za první dojem /olfaktorický / dávám plus.
Vůně je sytá , nešizená …vydrží jak bejk. Dotknete se s ní lehce oblečení a ještě za týden při praní prádla ucítíte její charakteristickou vůni.Z kůže je cítit i po sprše. Za výdrž další velké plus.Vlastním flakon Balmyi EDP..Eden s ní má něco společného. Když uříznete květinu, která vyrůstá z cibulky a začne z ní prýštit mléčná tekutina, některé květiny ji mají silně aromatickou. A přesně tuto vůni, smíchanou s vůní zeleně při poranění stonku , najdete v EDENU a Balmyi.
Ovšem Balmya i při koncentraci EDP nedosahuje v intenzitě ani 50% a změní se po chvíli na kávovou, kdežto EDEN příliš nezeslábne, jen se přidá krémová fialka a ta mi připomíná starou dobrou Niveu, ještě z komunismu, v plechu. Do té kdybych dala rozmacerovat fialky , tak by to bylo ono. Určitě bych tuto vůni ráda nosila, jen asi neunosila. Vzhledem k tomu, kolika lidem způsobí nemalé obtíže…nebudu své okolí trápit.

Nahlásit
 • 19.09.10

Tak tohle je opravdový ráj, a to doslova - tedy pro mne. Mám ráda sladké a těžší vůně, ale u jiných kompozic mi po čase vždycky přijde, že té sladkosti je trochu přespříliš, že by potřebovala něčím doplnit. Ale tady to je přesně ono! - sladkost v Edenu je vlhká, živoucí, dokonale vyvážená zeleným tónem, je to celé plné energie a zároveň uklidňující, síla tajemné zahrady i její úkryt a bezpečí. Fascinuje mne od začátku do konce (vývoj složek není nikterak dramatický). Jako by byl stvořený pro mne, jsem to prostě já, Eva:-))

Nahlásit
 • 10.05.08

Eden je krásný , intenzivní, originální, zelený a zároveň hřející, jako prales, ale může svoji nositelku převálcovat, pokaždé se rozloží malinko jinak. Flakon je stejně jako krabička dokonalý, přesně vystihují svůj obsah.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Milinka7777 ohodnotil/a
 • 954 hodnocení 31 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 796 hodnocení 31 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 753 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Jungle L'Élephant Kenzo

 • pajakar ohodnotil/a
 • 512 hodnocení 22 recenzí

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Cacharel

Anaïs Anaïs Cacharel

 • estelle ohodnotil/a
 • 324 hodnocení 11 recenzí

Amor Amor Cacharel

 • Mari Magdalena ohodnotil/a
 • 427 hodnocení 11 recenzí

od 489 do 1438 Kč

LouLou Cacharel

 • Pudřenka ohodnotil/a
 • 264 hodnocení 10 recenzí

Noa Cacharel

 • Dalia ohodnotil/a
 • 446 hodnocení 10 recenzí

od 484 do 1272 Kč

Liberté Cacharel

 • atrix ohodnotil/a
 • 315 hodnocení 6 recenzí

Noa Perlé Cacharel

 • hryzalka ohodnotil/a
 • 142 hodnocení 4 recenze

Vlastnosti vůně Cacharel Eden

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Cacharel

Firma Cacharel dostala své jméno podle lidového názvu čírky, používaného ve francouzském Camargue. Vznikla na počátku 60. let a její móda odpovídala době: pestré barvy, volné střihy, květinové vzory. Nic z toho v kolekcích Cacharelu v podstatě nechybí ani dnes. Podobně vypadá nabídka parfémů: první a stále oblíbenou vůní Cacharelu je Anaïs Anaïs, romantický květinový opar v bílém flakonu s květinami v jemných odstínech. Velmi úspěšná byla také vůně Amor Amor z roku 2003, která se již dočkala mnoha nových variací.

Hodnocení odbornice

 • 06.06.07

Z dosavadních setkání s vůněmi Cacharel jsem si udělala obraz značky, prodávající „staromódní“ vůně. Nikoli staromódní ve stylu klasik Diora či Niny Ricci, ale staromódní ve stylu „byt staré dámy“. I Eden na mě tak působil. Při prvním přičichnutí mě porazil výraznou svěží vůní, připomínající cypřišovou silici (úplně stejně voněly žluté tablety...

číst více