Cacharel Liberté
 

Liberté

Značka:

Cacharel

Rok:

2007

Složení (ověřené)

pomeranč, bergamot, vetiver, bílé květiny a pačuli

Kategorie:

chyprově dřevitá

  • 22.07.11

Pomerančové mlsání.
Mezi parfémomilci známá vůně, nic stvětoborného, pro někoho ulepené sladko, pro jiného zkapalněné příjemno aneb za pár korun hodně muziky.
Liberté začíná výrazným pomerančovým aroma … měsíček pomeranče, který jsem v půlce překousla a společně s chutí v ústech vnímám i nezaměnitelné ovocné aroma.
Fáze, která trvá pár okamžiků. Celkem škoda.
Netrvá dlouho než vůní začnou prostupovat květiny. Takže teď Liberté ukazuje, že nebude až tak „laciná“, jak se zprvu mohlo zdát.
Květiny … velmi příjemný jemně květinový střed. „Tiché“ květiny. Povedený květinový mix a vystopovat jednotlivé druhy je téměř nadlidský výkon. Takže se ani nesnažte. Lámu si hlavu ve snaze uchopit alespoň jednu z květin … heliotrop … snad ano.
A to vše máme pěkně přislazeno. Pokud moc cukr nemusíte, mohly by vám z Liberté začít trnout zuby.
Základ je o pačuli a vetiveru, obojí bez problému zachytitelné a pro mě zde i dobře snesitelné.

Já řadím Liberté k podzimním vůním. Je zářivá, zvláštně, po svém způsobu … … vnitřní záře … jako několik zbylých uhlíků, rozházených kolem mateřského ohniště … … které žhnou svou tichou vnitřní září … … hledím do nich … beze slov, jen s myšlenkami … … s pomerančovou kůrou ve své dlani a žárem z ohně rozpálenou tváří.

Nahlásit
  • 23.01.11

Dle mého nosu teplá, sladká orientální mainstreamově stravitelná vůně laděná do pomerančovo/ko­řeněna.Chypré tóny (které mám u klasických vůní ráda)necítím žádné.Ale to ani u jiných současných vůní běžně zařazovaných do škatulky Chypré.Dokonce na mě dělá podobný dojem jako L'Occitane: Feu d'Orange, i když samozřejmě Feu je přírodní, přirozená autentická, což Liberté při vší úctě není.Někdy mi přijde příliš umělá,a tou sladkostí na nervy lezoucí, někdy příjemně útulná.

Nahlásit
  • 07.03.10

Protože jsem podlehla vábení akční ceny na Ketonu a zlikvidovala vzorek,užívám si dneska tuhle moderní vonnou kompozici plnými doušky.Začátek mi sladkostí připomíná něco escadovitého,ale brzo to přechází do známé ovocně-natrpklé sladkosti,podobnou vnímám v Nině jablíčku,tady je ale pomeranč říznutý bergamotem,vyváženě sladký,vyváženě trpký kůrou,ze které se bergamot získává.Oba pocity se hezky střídají,nic nepřevažuje.V pros­třední fázi jsou cítit hebounké krémovité bílé květy a závěr patří skvěle ladícímu chypre základu.Liberté je opravdu moderní vůně s klasickým základem a tím pádem může vyhovovat jak těm,co preferují ovocné vůně,tak těm,které tíhnou k tradičnějším vůním a nad vůněmi typu Escada jen mávnou rukou.Celkově Liberté působí sebevědomým dojmem a myslím,že dokáže zaujmout jak mladou dívku,tak ženu zralejšího věku,příležitost k použití bych rovněž nevymezovala,stejně jako roční dobu,myslím,že Liberté bude vypadat a vonět dobře jak v létě,tak v zimě a pokaždé ukáže,co umí a jaká je:opravdu moderní a sebevědomá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cacharel Liberté

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cacharel Liberté

Líbí se mi (217) 69%
 
Neutrální (62) 20%
 
Nelíbí se (35) 11%

Hodnocení odbornice

  • 09.07.07

Cacharel mám zakódovaný jako jednu ze značek, která svými vůněmi nešlape příliš často vedle. Obvykle se v nich dá najít aspoň špetka originality, které je odlišují od jiných. Liberté byla ohlášena jako ‚pomerančová chypre‘ a nejedna milovnice originalit zaplesala. I já jsem byla zvědavá, a teď mám konečně vyzkoušeno a můžu vás seznámit s...

číst více

Reklama


Reklama