LouLou

Značka:

Cacharel

Rok:

1987

Složení (neověřené)

HLAVA: jasmín, mimóza, pomeranč, lilie tiaré
SRDCE: kosatec

ZÁKLAD: santalové dřevo, vanilka, kadidlo

Kategorie:

květinová, orientální

  • 29.12.16

Loulou mi absolútne nepripadá ako sladká vôňa. Ako veľmi sladká vôňa už nanajvýš nie. Loulou je klasická, kvetinovo - anízová vôňa v typickom bylinnom štýle a.k.a Diva od Ungara. Horké, bylinné tóny, vôňa suchého sena a bodliakov. Nemožno jej uprieť jemne lekárenskú, až tinktúrovitú pachuť, ako tu už niekde bolo spomínané, pretože tieto tóny, ak sa hlbšie do vône ponoríme, tam skutočne sú. Po niekoľkých hodinách, cca 5-6 hodín, začínajú bylinky a tinktúry ,,mäknúť." Výrazný, štiplavý závan sa stráca a postupne sa vôňa uhlaďuje a zaobľuje. Až tu začína vykukovať veľmi jemná a túlivá, decentná vanilka, ktorá celý parfém ,,ukľudňuje". Vanilka je to však na dokreslenie celého tohto okúzľujúceho diela. Čerešničkou je úchvatný flakón.

Nahlásit
  • 16.07.12

Úžasná vůně na zimu - moje srdcová záležitost - vždycky si vzpomenu na zimní Itálii kdy jej moje kamarádka dostala od svého přítele. Okamžitě se mi vybaví rozzářené vánočně vyzdobené náměstí se spoustou soch, vůně místních krámků a atmosféra volného životního stylu. Kdo nemá rád sladké vůně - nedoporučuji - tato je sladce karamelová a vanilková vůně, lehká orientálka a stačí 1× navonět a výdrž je skvělá.

Nahlásit
  • 08.06.12

Jasmín, lilie, mimóza? Ale jděte. Tohle je čistá vanilka zahalená kouřovým závojem kadidla. Tyto dvě složky spolu nesoupeří, ale celkem vhodně se doplňují. Milovnicím pravé nefalšované vanilky a kouřových vůní ji mohu vřele doporučit už kvůli její skvělé výdrži. Ti, kteří stejně jako já vanilku z duše nesnášejí, dají od této vůně ruce pryč.

Nahlásit
  • 16.01.12

Ihned po nanesení parfému jsem se zarazila a nabyla dojmu , že jsem si asi omylem nanesla jednu ze svých vůní - Glorii Vanderbild.Lou Lou a Gloria Vanderbild jsou z počátku úplně stejné.Stejný témeř okamžitý sladký začátek a již po pár minutách se začne o slovo hlásit jasmín.Kontrolovala jsem složení na str. El-nina a navíc obě vůně v hlavě bergamot a něco sladkého v srdci hned pět stejných silně vonících květin : Jasmín , pomerančový květ , ruže , Ylang - Ylang , tuberóza a obě v základu santal a vanilku.Podobnost je opravdu velká.Ale zpátky k Lou Lou - po sladkém začátku se jakoby uklidní a jasmín spolu s ostatními květinami se krásně rozvoní ,vůně se propojí a celkový dojem ještě posiluje vanilka a santal.Je silná , ale zároven jemná ,ženská ,sladká ale né přeslazená.Nic lepivého necítím.Stále mám pocit jakoby z ní něco jiskřilo.Je teplá a hřeje.A voní velmi dlouho , opravdu velmi.V tomto za ní Gloria Vanderbild značně pokulhává!!Z Glorie už není nic a Lou Lou to teprve začíná bavit.Ten kdo ale Lou Lou nesnese , ať si ani nepořizuje CPO Noria - Al Rehab neb toto je sestra obou vůní a konkrétně po rozvonění dvojče Lou Lou .

Nahlásit
  • 03.06.11

Máte rády sladké vůně? Líbí se vám bílé květiny a vanilka? Nebojíte se upoutat na sebe pozornost? … a mnoho dalších otázek mě napadá, když mi v nose zní LouLou. … originalita … hravost … naivita … expresivnost!
LouLou je vůně, kterou zavrhnete nebo si ji oblíbíte. Nemusíte ji chtít nosit, ale přinejmenším jí budete fascinovány na jiných.
Orientální a bílá. Celá přívalová vlna bílé, která vás málem porazí. Květiny v této vůni hrají prim, jsou výrazné, syté, dráždivé (v dobrém slova smyslu) - pozor pokud máte sklon k bolestem hlavy! Vanilka je tichá společnice v poněkud neobvyklé podobě … koho by napadlo, že lehce skrytá gurmánskost je zrovna ona? Nepotkala jsem podobnou vanilku v žadné jiné vůni. Je TAK divná, až je kouzelná. … a nevinnost???
Ano, mohlo by se zdát, kdyby … … kdyby naše smysly neopájel lehký neviditelný dým, jehož nehmatatelná přítomnost nám pomalu vstupuje do vědomí.
Bílá není jenom bílá. To by byla nuda … ! :-)

LouLou je v podstatě lineární vůně, ale je dost zajímavá na to, aby nenudila a uspokojila i zhýčkanější nosíky. Nosit lze celoročně, pro sebevrahy doporučuji teploty kolem 30°C.
Osobně LouLou preferuji v zimě - mrazivo + bílo + LouLou = příjemno!
(Dalia)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cacharel LouLou

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cacharel LouLou

Líbí se mi (160) 63%
 
Neutrální (49) 19%
 
Nelíbí se (43) 17%

Hodnocení odbornice

  • 02.09.07

Loulou je orientální, respektivě orientálně květinová, a především velmi sladká vůně. Dá se říct, že je to přesně to, čemu milovníci nenápadnějších vůní říkají „dryák“ - sladký vanilkový základ zahalený lehce kouřovým závojem a korunovaný směsí silně vonících, opojných květin v čele s mimózou, jasmínem a sladce lepkavou tiaré, v závěru navíc...

číst více

Reklama


Reklama