Calvin Klein cK one
 

cK one

Značka:

Calvin Klein

Rok:

1994

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, kardamom, ananas, papája
SRDCE: hedion, fialka, růže, muškátový ořech
ZÁKLAD: pižmoambra

Popis parfému:

Design flakónu vytvořil Fabien Baron.

od 12 Kč
od 77 Kč
od 372 Kč
od 429 Kč
od 579 Kč
od 768 Kč
od 202 Kč
od 300 Kč
  • 03.01.17

Je to moje srdcová záležitost, od které upouštím a ke které se vždy ráda vracím. Je líbivá, je chválená. Je unisex, přesto si tuhle vůni raději spojuji s ženským pohlavím, jakéhokoli věku. Bude slušet slečně, stejně tak dámě. Je skvělá v létě, ale nositelná je i v zimě.

Moje čichové vjemy ji identifikují, jako tu „sladce zelenou, vodní a hlavně svěží vůni“. Mám ji ráda, pokud se chci cítit příjemně a mít kolem sebe jen takový obláček dobré nálady.

Výdrž je poměrně malá, ale na oblečení a ve vlasech ji cítím ještě druhý den.

Nahlásit
  • 21.07.12

Univerzální letnička, která nikoho neurazí. Nejdříve jsou patrné citrusové tóny, po odeznění cítím hodně vanilky. Většinou mi tuto vůni chválily ženy, takže pokud sháníte vůni, ve které byste se jim líbila, tuto můžu jen doporučit :)

Nahlásit
  • 05.01.12

Asi nebudu daleko od pravdy,když prozradím ,že tuto UNI vůni jsem kupoval před časem tak nějak z důvodu,že byla cenově dostupná a hlavně jí bylo hodně.Rovnou 200 ml tester v bílém kartonu.Jaké bylo mé překvapení,když vedle matně průhledné placatky byl zapíchnuta ventilková hadice roztřiku pomalu velká jak na jízdní kolo. S obsahem jsem se sžil velmi rychle. Komentáře ani recenze nelhaly.Naprosto odlehčená tekutina, prostá ničím nekomplikovaná letnička.Patří do kategorie svěženek,tomu odpovídá i stálost .Tak šup ,zbývá ji přečerpat do menšího flakonu a nosit s sebou.Mě vydržela přes celé horké léto,a to jsem s ní nijak nešetřil,protože tu skutečně musíte aplikovat vícekrát za den.

Nahlásit
  • 09.11.08

CK One, 1994

Alberto Morillas (tvůrce velmi rozdílných vůní, například Blu pour Homme od Bulgari, Pi od Givenchy nebo Oxygen Homme od Lancome ale i Byzantine od Rochas, Flower od Kenzo) a Harry Fremont (např. Polo Sport od Ralph Lauren)

Toužíte-li po jednoduché, bezprostřední lineární vůni, je tu CK one, dnes již považovaná za klasiku unisexového žánru.
Vůni otevírají nahořklé citrusy, které však postrádají temnější odstín Eau d´Orange Verte od Hermes a stálý svěží tón Eau de Lancome, dvou slavných citrusovek. Asi po půl hodině se objeví jemný pudrový a květinový tón. Ve středu má být jasmín, fialka a růže, výsledný tón však nepřináší výrazné květiny, připomíná spíše pudr ovoněný „bílými květinami“, s nimiž si obvykle spojujeme čistotu a jednoduchost. Dále již běží oba tóny nekomplikovaně vedle sebe. Záleží podle nálady, zda-li cítíte spíše citrusovou nebo pudrovou květinovou notu. Asi po dvou třech hodinách se projeví teplejší základ, avšak ani zde nečekejte nic dramatického. Pudrové květiny spíše získají teplý mýdlový odstín, který připomíná vůni velké kostky kvalitního, ručně vyráběného mýdla, ležícího za horkého letního dne na smaltovaném umyvadle ve společnosti lněného ručníku. Svěží charakter vůně přetrvává, i její unisexová dvojakost spojení citrusů a květin.
Flakon je jednoduchá, plochá lahvička z matného skla se stříbrným nápisem a ačkoliv je velmi pěkná a dobře odpovídá charakteru vůně, hodí se spíše do koupelny nebo tašky se sportovním vybavením než do dámské kabelky či na toaletní stolek.
Reklamní kampaň vůně byla zaměřena na teenagery, což myslím vůni může dnes poněkud škodit. Při pohledu na hladké tvářičky a značkové džíny modelů a modelek si představím jistou středostavovskou mládež, patřičně vymydlenou a revoltující pouze v rámci společenských pravidel, akorát tak, aby byl taťka rád, jak se jeho potomci asertivně připravují na budoucí executive posty, a aby mamka věděla, že celá rodina bude nakonec na večeři pěkně pohromadě. Spojovat tuto vůni jen s touto spotřebitelskou skupinou mi připadá zjednodušující a pro leckoho i odrazující. CK one má v sobě víc. Daleko spíše si představím postarší, štíhlou dámu v bílé lněné košili, která spěchá do cestovní kanceláře, aby si koupila zájezd například do Thajska, kde bude cvičit jógu a mezitím se starat o sloní mláďata v místním útulku. Chci tím říci, že ti, kteří se již seznámili s nepěknými zákoutími života a nepotřebují si je připomínat temnými a živočišnými vůněmi, ocení tuto jednoduchou, přímou a optimistickou kombinaci citrusů a květin.

(blackdakini, listopad 2008)

Nahlásit

Hodnocení parfému Calvin Klein cK one

Líbí se mi (167) 60%
 
Neutrální (83) 30%
 
Nelíbí se (29) 10%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

One je první a velmi úspěšný pokus Calvina Kleina na poli unisexových vůní. K cK One tehdy běžela masívní reklamní kampaň a všichni tu vůni chtěli. Dnes už ji z prvních míst na žebříčku prodejnosti dávno vytlačily jiné novinky, ale naštěstí pro její milovníky a milovnice se stále prodává. cK One je čistá, nekonfliktní vůně s citrusovým začátkem...

číst více

Reklama


Reklama