Calvin Klein Obsession
 

Obsession

Značka:

Calvin Klein

Rok:

1985

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, bergamot, jasmín, růže, pomerančový květ

SRDCE: koriandr, aksamitník, pelyněk
ZÁKLAD: ambra, větvičník

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

od 15 Kč
od 20 Kč
od 211 Kč
od 355 Kč
od 286 Kč
od 451 Kč
od 412 Kč
od 558 Kč
od 699 Kč
od 238 Kč
od 506 Kč
  • 07.02.13

Koupě naslepo se vyplatila. Splnila moje očekávání. Prvních pět deset minutek ostřejší smršť podtržená bergamotem, pak se asi na hodinu ustálila do jemně dřevité santalové a ambrové vůně. Později jsem z ní začala ještě vnímat balzám. Hlavně to není žádný těžký bolehlav. Přijde mi přesně taková, jakou jsem si ji i podle barvy a flakonu představovala a přesně taková mi chyběla na poličce :)

Nahlásit
  • 16.08.12

Obsession jsem poprvé zkoušela coby puberťačka a pamatuju si, že to tehdy byla taková pecka, až mi z toho slzely oči. Dost silně mi to přopomínalo prací prášek. Nedávno jsem si na to vzpomněla a řekla jsem si, že když jsem teď ta Aromačka :mrgreen:, tak to zkusím znovu. Koneckonců, když už zvládám (některé) oudové arabky i kreace pánů Lutense a Montaleho, to by bylo, abych nezvládla nějakého Calvina Kleina…

Začíná to celkem dobře. Zelené, mírně nahořklé citrusy jsou jiskřivé a naprosto přirozené. Jenže pak se začne objevovat něco, co mi připomíná směs koření do perníku, k tomu jakoby zatuchlý koriandr a nějaká mokrá dřeva a jehličí. Někde daleko vzadu se krčí malé růžové poupátko a spolu s ambrou se snaží prodrat dopředu, leč proti takové přesile nemají šanci, a tak to brzy vzdají. Když se všechny složky spojí, a žádná nevyčnívá, vznikne dusivá kombinace pracího prášku a perníkového koření. Pěkné třetí místo v mém žebříčku nejhorších vůní je naprosto zasloužené.

Nahlásit
  • 24.10.11

Já myslím, že ten tester nemusel být zkažený. Tahle vůně má takový vzláštní začátek, je rozporuplná celkově a hodně se liší po nastříkání a po rozvonění.

Nahlásit
  • 25.07.10

Musím podotknout, že jsem začátečník ve světě vůní. Ne že bych si nikdy žádnou nekoupila, naopak vůně miluju už od puberty, ale vždycky jsem si prostě koupila nějakou, která se mi líbila a víc se nezajímala. Hlavně Avonem mě zásobily kamarádky. Ale vždycky jsem hledala „tu svou“. Obsession mě zaujala flakonem, svou historií a také rozporuplnými recenzemi. Vyzkoušela jsem ji jen jednou, byla jsem hodně zvědavá, ale nevím nevím…Něco se mi na ní líbí, nevadí, že je silná, já mám ráda silné orientální i některé svěží, ale asi to chce zkusit vícekrát. Po rozvonění mi celkem voněla, i když je pravda, že přes všechnu snahu jsem v ní opravdu cítila něco starého, jak uvádí některé recenze, ale později jsem zacítila nějaký podivný nevábný podtón, připomínající kadibudku…pardon, ale je to pravda. Nechci ji hned zavrhovat, určitě ji ještě znovu vyzkouším a uvidím......tak jsem si objednala odstřik této vůně a zjistila jsem, že vše špatné, co jsem cítila po vyzkoušení v parfumérce zmizelo. Tzn. že tester byl určitě zkažený. Teď vůni hodnotím jako velmi silnou, nicméně povedenou, sladkou, hodně hřejivou, myslím, že na zimu nebude špatná:-) Je to s těmi zkaženými testry potíž, jak si má pak člověk udělat obrázek.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Calvin Klein Obsession

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Calvin Klein Obsession

Líbí se mi (78) 57%
 
Neutrální (21) 15%
 
Nelíbí se (39) 28%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Obsession jsem se dlouho vyhýbala, děsila mě barva obsahu i rok vzniku (1985). Ale nakonec to nebyla taková hrůza. Je to silná vůně, je orientálně laděná, cítila jsem v ní tón podobný suchému kakau a v základu dřevitou směs. Pokud jí na sebe nenastříkáte příliš mnoho, nebudete své okolí nijak obtěžovat. Pozor, obsah je opravdu dost tmavý a když...

číst více

Reklama


Reklama