Caron Aimez-Moi
 

Aimez-Moi

Značka:

Caron

Rok:

1996

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, anýz, máta, kardamom

SRDCE: fialka, magnólie, jasmínrůže

ZÁKLAD: kosatec, heliotrop, balzám tolu, vanilka

  • 13.06.17

Velmi zajímavá, neobvyklá vůně. Zkoušela jsem v horkém počasí a paráda, navozuje vysloveně příjemnou, sebevědomou atmosféru. :)
Přikláním se k názoru, že Aimez-Moi není sladká vůně. Možná bych parfém nedefinovala ani jako pudrový. Z rukou tvůrce vznikla vyvážená kompozice věrohodné větrové lékořice (hlavně na začátku), božských květin vystavených suchému teplu a prachu z vanilky a balzámu.
Srovnala jsem Aimez-Moi i s Guerlainovou L'Heure Bleue, jelikož se často dočtu, že byla parfému inspirací. Nejspíš ano, ale Caron je škádlivý, moderní, feministický, ne tak sladce pudrový, za to trpčí a vhodnější na denní nošení k jakémukoliv oblečení. :)

Nahlásit
  • 14.08.16

Aromatická, nahořklá, průzračná. Jako džbánek ledového čaje s mátou, trochou koření a plátky broskve. Posezení ve stinné zahradě s bílými proutěnými křesílky, romantické šaty, slaměný klobouk… Na mojí kůži nenese ani náznak pudrovosti, fialky necítím vůbec a často zmiňovaný anýz (či možná spíše badyán) jen lehce. Květinové srdce a dřevitý základ. Zlatavá, čirá, radostná vůně - možná trochu lehkovážná, ale dospělá. Osvěžující jiným způsobem než dnešní svěženky. A docela vydatná, jde do prostoru, drží.

Nahlásit
  • 21.07.14

Jaká je vůně, jejíž název v překladu znamená „Miluji tě“? Pro mě je začátek ve znamení fialkových lékorek, pořádná porce anýzu a kardamomu zapracovaná se sladkým fialkovým sirupem s kapkou citrusů a hořkou bergamotovou kůrou. Mátu příliš nevnímám samostatně, ale dodává vůni lehkost a větrovost.
Později se začnou víc prosazovat květiny, cítím hlavně magnólii, fialka se proměnila na prášek z fialkového kořínku a dodává vůni trochu pudrovosti. Je to celé takové nevinně přidrzlé, lehce nezodpovědné, jako bláznivý den, kdy si děláte co chcete, evokuje mi 50. léta a šaty ke kolenům se spodničkou.
Po nějaké době Aimez-Moi trochu zvážní – jako dívka, co si všimla, že muž, se kterým celé odpoledne flirtovala, to myslí opravdu vážně. Přidá se vanilka a krémové pižmo, je to moc hezká fáze, bohužel už se pak na mně drží dost u těla.
Hořký začátek a sladký konec je krásný osud pro lásku :) .

Nahlásit
  • 07.11.12

Značně intenzívní vůně větrových Lesněnek s fialkami, vč. zelených lístečků. Větrová tak, že protahuje nos až do mozku. Ovšem postupem času větrovost pomalu ustupovala, až zbyla jemná sladce květinová vůně s převahou sladkého kosatce. Jen těch fialek jsem se nedočkala…

Nahlásit
  • 25.02.12

Aimez-Moi má zvláštny top - lekárenské likorice podobné ako Kenzo Jungle ale oveľa znesiteľnejšie. Za hodinu, vôňa ukazuje krásne korenisto-kvetinové srdce a časom nádherný číro-kvetinový základ (amber), ktorý trvá príjemne a veľmi dlho aj po sprchovaní. Skrátka, čím dalej tým lepšie, len treba vydržať tú prvú hodinu (ale niekto ho môže mať celkom rád). Tiež kvôli tej prvej hodine porozmyšlám o neutrál ale nakoniec základ vône získal môju náklonosť.
Poznámka: La Prairie Midnight Rain Sheer Mist (r.2009) má podobný pekný základ, top je (zrejme) iný agresívne-ovocný, ktorý trvá tiež cca 1h.

Nahlásit
  • 30.05.09

Anýz, máta, kardamon - dominantní složky začátku vůně - nádhera,ale pro někoho může začátek této vůně působit trochu lékárensky. Květinové složky se přes toto dostávájí jen velmi těžce, dlouho nejsou vůbec k nalezení.Časem trochu vykouknou, ale jsou až do konce umocněné anýzem, který se táhne s urputnou vytrvalostí celou vůní, která končí anýzovo vanilkovým obláčkem. Kdo nemáte rády anýz, ani tuto vůni nezkoušejte, protože tato vůně je oslava na něj. Síla a výdrž je výborná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Caron Aimez-Moi

Líbí se mi (35) 65%
 
Neutrální (10) 19%
 
Nelíbí se (9) 17%

Reklama


Reklama