Farnesiana

Značka:

Caron

Rok:

1947

Složení (ověřené)

Parfuméři:

Morsetti Michel

  • 04.11.16

Souhlasíte se mnou, že vůně louky rozpálené letním žárem je jednou z nejkrásnějších přírodních vůní? Když slunce zapadne a na nebi se rozzáří hvězdy, všechny vůně se ještě zkoncentrují. Přes nasládlou suchou trávu proniká pozvolna chladnoucí země a květiny v okolních zahradách přelézají ploty a vrhají se vstříc nočním dobrodružstvím.
Farnesiana (testovala jsem čistý parfém) je džin vypuštěný z lahve, který s voňavým doprovodem promítne všechny zmíněné scenérie. V hlavních rolích je žlutě vonící mimóza a ona zmiňovaná sluncem vysušená tráva (nechce se mi používat pojem seno – poetika se ztrácí a střídá ji obraz užitečného přežvýkavce). Dřevité složky nejsou úplně suché – jsou to čerstvě nařezaná polena, která čekají, až jimi zatopíte v krbu; když je uchopíte, na rukou vám zůstanou vlhké tmavé šmouhy a kapky pryskyřice. Oficiální stránky se o dalších složkách (na rozdíl od ostatních zdrojů) nezmiňují, přesto bych uvedla typický černorybízový dotek, směsici květin, zaznamenala jsem krátký vstup bergamotu a určitě i stopu živočišna (tak dvě tři mrouskající kočky).
Vůně je to krásná – optimistická jako slunečný letní den a plná příslibů – těch, které nabízejí v létě noci ….

Nahlásit
  • 29.06.15

Testovala som čistý parfum.
Je to kytica sentimentálnych kvetov v spektre bielej, žltej a zelenej farby. Zo začiatku je púdrová, akoby na kyticu niekto sypal jemný púder tvorený zrnkami peľu. Do kytice s prevahou mimózy a agátu sa pomaly vkrádajú bledé fialky, jemno horké mandle s trochou suchého sena. Seno je suché a mokré zároveň. Neviem, ako sa to Caronu podarilo. Akoby sa na steblách suchého sena jagali kvapky rosy, alebo kvapky oroseného nektáru, ktorý má v sebe ľahkosť medu. Predstavte si, že ležíte na lúke plnej žltých kvetov z ktorých peľ vám zapĺňa nozdry. Slnko vám svieti priamo do očí a hreje. Zospodu vaše telo príjemne chladí vlhké seno a jeho vôňa zemitosti sa suší vo vzduchu prehriatom slnkom. Zavriete oči a čo to? Kytica kvetov do ktorej sa postupne vkradli konvalinky, narcisy a hyacinty sa mení na kyticu snehových pusiniek, ktoré sa týčia na stonkách zo santalohého dreva. Našuchorené jemné pižmo spojuje sladkosť pusiniek s krémovitosťou dreva. Vôňa sa stáva viac gurmánskou s jemným levanduľovým podtónom, ktorý dokonale splýva s vôňou ženskej pokožky.

Nahlásit
  • 15.02.14

Testovaná verze - extrait. Je tam – má milovaná, ale tady zřetelnější, než kde jinde: stará dobrá bílá lepící pasta! Po rozvonění je hodně sladká. Skoro mám potřebu vůni zapít. Je hodně pudrová. Koncem se vůně stává ještě sušší.

Nahlásit
  • 30.03.12

Nepříliš sladké mandle, jemné mýdlo, vanilkový pudr…velmi připomíná mandlovou verzi No. 5 Eau Premiére. Jak je možné, že se něco tak krásného přestane dělat?

Nahlásit
  • 03.05.11

A to zas jó! Přesně tohle jsem čekala od L´Instant Magic a přesně toho se mi nedostalo. Farnesiana jsou překrásné pudrové mandle s lehce pikantní špičkou zralých bobulí. Někde hluboko v sobě ukrývá cosi z Belugy; abych to vysvětlila - asi tak po hodině jsem najednou překvapeně zaregistrovala belugovskou intimní vanilku. To není to jediné, co mají společného, Farnesiana je svým způsobem také něžná vůně ženské kůže, přijde mi ale intimnější, protože Beluga jde daleko víc do prostoru a je výrazně sladší. Caron teda doopravdy umí!

Nahlásit

Hodnocení parfému Caron Farnesiana

Líbí se mi (39) 89%
 
Neutrální (5) 11%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama