Nocturnes (1981) (Eau de Toilette)

Značka:

Caron

Rok:

1981

Složení (ověřené)

HLAVA: pomeranč, aldehydy, květ pomerančovníku
SRDCE: jasmín, růže, tuberóza, ylang-ylang

ZÁKLAD: vanilka, santalové dřevo, vetiverpižmo

Parfuméři:

Lefort Gerard

Kategorie:

květinově aldehydická

  • 10.01.16

Neviem čím to je, ale úderné aldehydy na začiatku mi neuveriteľne pripomínajú kôpor. Začiatok je fakt veľmi zvláštny. Aldehydy v takejto podobe som ešte nezaznamenala a to som ich veľkou obľúbenkyňou ! Ostatok vône je ale krásne hebký, jemný, ako čerstvo zavesené prádlo na žinke u babky na kopaniciach .Registrujem opojné ružové lupienky a kde-tu vykukuje na mňa z poza rohu aj pomaranč, ale skôr jemne, a ak by som si neprečítala zloženie, ani by som nevedela, že tam je. Krásna, zamatová, prívetivá… taká je Nocturnes. . .

Nahlásit
  • 16.01.14

Na začátku jemné, zaoblené aldehydy. Starosvětské mydélko, leželo u babičky ve skřínce dlouho. Žluté, jásavé žluté. Ne však řvavé.

Po chvíli se přidávají jemné pomerančově chypré tóny, vůně trochu těžkne, rozevírá se pomerančový květ.
S rozvojem nabírá vůně na síle i na kráse, zaoblené, luxusní mýdlo pro dámu, v něm tuberóza, ylang, a aldehydy.
V dozvuku pozvolné prolínání santalu a vetiveru.
Ten santal sílí a je vpravdě pohádkový, nádherný, úžasný, nemohu se dočichat.
Vůně působí jako noční dumání při svíci, trochu smutné, trochu nadějné, tichá atmosféra, žádný spěch----a nocturnes tiše podkresluje vzpomínky a naděje… zavřít oči a vzpomínat…je decentní.

Nahlásit
  • 28.01.12

Jedna z mála vôní, z ktorej som mala odstrek a opäť som si odstrek kúpila. Páči i nepáči. Napriek tomu, že je aldehydová, začiatok na mne nie je tvrdý, mydlovo-hoblinovitý, ale hneď je nasladlý. Z hojného streknutia na mňa vyskočili osladené citrusy a hneď ich čosi poprášilo. Púder, cukor, prach. Z mydla sa pomaly vylúpli aj kvety – bolo to veľmi umiernené a mäkké vylúpnutie – celá vôňa je taká mäkká, poddajná: ako ochabnuté tkanivo.
A tu je práve problém: starosvetskosť Nocturnes je totiž skôr starecká nasladlosť. Čistá, vyumývaná, ale mdlá. Je v nej clivo cítiť zmar. Zmierenie so zmarom. Keby som chcela byť hnusná, poviem – takto si predstavujem vôňu stareckej cukrovky.
A predsa ma Nocturnes dojímajú. Neviem, čo je v nich také nočné, je to denná, svetlá vôňa starej dámy čítajúcej v kresle pri okne a pokojne čakajúcej koniec.

Typovo mi pripomína Jaipur Saphire od Boucheronu. Tiež taká zaprášená pudrová nasladlosť. Tam, kde je má Jaipur Saphire broskyňu, majú Nocturnes pomaranč. Púder a mydlo sú takmer totožné. Líši sa vôňa kvetov, ale v oboch vôňach je tak strašne v úzadí, že sa obe vône ponášajú na seba tak, ako sa zvyknú na seba ponášať pekné staré dámy.

Nahlásit
  • 18.01.11

Zase ty nešťastné aldehydy - já je prostě nemůžu. A u této vůně mě to mrzí dvojnásob, ale třaskavý aldehydový začátek kombinovaný s mýdlem je pro mě jako rána na solar a do hlavy zároveň. Ovšem po přečkání aldehydového pekla nastalo parfémové NEBE. Zůstal lehký mýdlový obláček linoucí se z otevřeného prádelníku s povlečením vypraném ve vločkovém mýdle. A do toho se postupně vkrádají lehké okvětní plátky květů pomerančovníku, růže a čehosi dalšího. Co to je, je úplně jedno - protože výsledkem je KRÁSA. Jemná, hebká, nostalgická a uklidňující.

Nahlásit
  • 27.11.10

Okamžitě po aplikaci zažijete „ahoj Babi“ moment, jak trefně popsala uživatelka na Basenotes. Jakobyste zabořili nos do mýdla, takového již déle otevřeného, co dlouho provoňovalo prádélko ve skříni. Po této nedlouhé chvíli ale aldehydy ustoupí do pozadí, i když stále jsou přítomny a postupně slábnou až do konce, a přijdou nádherné květiny, rozeznávám růži, snad i pomeranč. Vůně mi připomíná něco z dětství, navozuje mi pocit bezpečí, nostalgii, nosila bych ji ve chvílích, kdy bych byla sama se sebou, na delších vítaně osamělých procházkách. Vůně není silná, vlezlá ani pronikavá, je mile příjemná, hladká, konejšivá, jako by vás hladila vaše hodná stará moudrá babička po vlasech a v tu chvíli jste cítili, že všechno bude v pořádku, všechno dobře dopadne. Výdrž dlouhá. Vůně je určitě nositelná i dnes a nepůsobí po rozvonění nijak starodávně. Okolí nebude obtěžovat. Aldehydové vůně mi voní, ale nenosím, ale tuto si možná pořídím. Pro mě je až meditativní.

Nahlásit
  • 01.10.10

Jak píše Jana, vůně je zvláštní…chtěla jsem ji jako dárek na základě recenzí na parfemy exclusive.sk, když jsem ji dostala, bylo to jako facka…aldehydy, aldehydy, aldehydy…chtěla jsem se jí zbavit, ale teď jí ještě dám šanci, kolegyně v práci říkají, že je to jako biolit, ale když se rozleží a aldehydy ustoupí, je svěží, zelená, příjemná. Snad se s ní nakonec sžiju…

Nahlásit
  • 15.07.09

Tahle vůně je ale zvláštní… Není líbivá, ale je prostě hezká, zvláštní a přitom jako by vám pořád něco připomínala…něco velmi čerstvého. Jako když pohladíte orosenou trávu. Navíc čím více jí vdechujete, tím více vás chladí.. tak zvláštně. Je hodně jemná, takže pro milovnice těžších vůní nebude. Je velmi elegantní a decentní.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Caron Nocturnes (1981) (Eau de Toilette)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Caron Nocturnes (1981) (Eau de Toilette)

Líbí se mi (76) 69%
 
Neutrální (23) 21%
 
Nelíbí se (11) 10%

Reklama


Reklama