Caron Parfum Sacré
 

Parfum Sacré

Recenze & zkušenosti:

Značka:

Caron

Rok:

1990

Složení ( neověřené)

HLAVA: citron, pepř, muškátový květ, kardamom

SRDCE: pomerančový květ, růže, jasmín, růžové dřevo
ZÁKLAD: vanilka, myrha, cibet, cedrové dřevo

Kategorie:

orientální - kořeněná

Recenze produktu: Parfum Sacré

 • 13.11.14

Vedle Anaïs Anaïs další vůně, která by přesně pasovala do kostela. Nejlépe historického a na starší ročník nositelky. Připomíná mi atmosféru kamenných chrámů na jihu, provoněných květinami, kadidlem, voskem, dřevem a modlitbami. Parfum Sacré si opravdu lze těžko představit v kanceláři, kde by působila příliš starobyle, v restauraci, tam by zas mohla splývat s kouřem z doutníků, nebo pro intimní chvilku, pro kterou je zas příliš zahloubaná a důstojná. I flakón má v sobě cosi z historie. Citron a koření jsou na začátku je výrazné, nemají ale dlouhý život a ustupují těžké a vážné nadvládě ušlechtilých dřev a především pryskyřice. Vůně je hřejivá, sebejistá a silná, ale drží se hezky a vytrvale při těle jako správný osobní strážce.

Nahlásit
 • 19.05.12

Prvních pár minut na mě voní jako větrová leštěnka na dřevě a voskovice. Kadidla ani na začítku moc necítím. Postupně lehounce sládne, včelí vosk a dřevo, nebo spíš kus starožitného nábytku z hladkého vyleštěného dřeva, se sotva znatelnou stopou pepře a dřevitou růží, podobnou jaká je v Cabaretu. Teplá, suchá, přírodní vůně. Krása. Proč se nedá nikde sehnat?

Nahlásit
 • 12.02.12

Dlouho jsem hledala vůni, která je smyslná i oduševnělá. Melancholická i uklidňující. Která v sobě ukrývá tajemství. Vůni dálek i čehosi důvěrně známého. Konečně jsem ji našla - je to Parfum Sacré. Dominuje zde kadidlo s růží, doplněné santalem, skořicí a včelím voskem. Název je velmi trefný, opravdu připomíná meditaci v posvátných chrámech. Jedním slovem dokonalost!

Nahlásit
 • 13.11.11

Hlava: Na môj vkus príliš drastický nástup - vôňa korenia je tak štipľavá a výrazná, že nepríjemne prekvapila aj môj nos, ktorý inak korenisté vône môže. Navyše mal Parfum Sacré zo začiatku kyslastý nádych (zrejme ten citrón), ktorý môj prvý dojem ešte zhoršil. Po pár minútach korenie ustúpilo a vôňa sa zmenila o 180 stupňov - k lepšiemu :)

Srdce: Po facke korením sa krásne rozvinul môj milovaný jasmín v spojení s vôňou mamičkiných líčidiel. Neviem, kde sa tam vzali, možno je to spôsob, akým sa prejavujú ruže a ružové drevo v parfémoch - môj amatérsky nos to nevie odlíšiť. Ale túto vôňu si veľmi dobre pamätám z maminho kufríka na kozmetiku, ktorý mala, keď som bola dieťa. Veľmi príjemná vôňa, ale rozhodne by som ju nenazvala sexy.

Základ: Púdrová vôňa po cca hodinke ustúpila a do popredia sa dostali „kostolné“ zložky - myrha, kadidlo a krásna zamatovo-medová vôňa. V zložení sa spomína vanilka - ak je toto spomínaná sladká zložka, tak je to asi najpríjemnejšia vanilka, akú som kedy cítila. Ak je to cibet (prípadne kombinácia vanilky a cibetu), práve som našla novú obľúbenú zložku :) Povedala by som, že v tomto štádiu sa Parfum Sacré mení na gurmánsku vôňu - takto nejako si predstavujem atmosféru pri rozbaľovaní darčekov v hlboko veriacej rodine. Vanilkové rohlíčky, kakao, izba naplnená pokojom a duchovnom. Mňam :)

Chlapský názor: „Nenos to prosím - cítim sa, akoby sme mali doma rakvu.“ :)

Verdikt: Podľa môjho názoru je Parfum Sacré určený ženám (aj mladším), ktoré chcú zdôrazniť nežnú stránku svojej osobnosti. Stelesňuje pre mňa vôňu mladej mamičky alebo naopak, rozprávkovej sivovlasej babičky. Pôsobí na mňa neuveriteľne upokojujúco. Rozhodne ho však neaplikujte tesne pred stretnutím, ale nechajte ho rozvinúť sa až do neskorého srdca, prípadne základu - hlava je podľa mňa v porovnaní s ostatnými zložkami príliš rušivá. Preto, a aj kvôli asociáciám, ktoré vyvoláva v mojom snúbencovi :), ho určite nosiť nebudem, ale na niekom inom ma určite v budúcnosti poteší.

Nahlásit
 • 19.04.10

Parfum Sacré pro mne zosobňuje vše, co naznačuje jeho název: vůni posvátných prostor (kadidlo a myrha – „Otep myrrhy mněť mój milý“), tajemství, opojení, meditaci, harmonii a ukotvení. Kompozice jeho složek je dokonale sladěná, vše se doplňuje, vše ladí a plyne, nic nevyčnívá, nepoletuje. Sacré je jako cesta za hledáním toho vyššího a zároveň niterného ve smyslu doslovném i přeneseném: začíná trochu dramaticky (jako většina cest a hledání:-) - peprně a kořenitě, cítím kardamom a pepř, ale i vůni anýzu a kmínu. Po chvíli se vše mění, jasní a zaobluje (po vynaložené námaze se rýsuje směr a cíl) – nastupují květinové tóny. Odměnou je poté extaktické spočinutí v blažené vědomosti poznání, měkkém medovém základu, který si uchovává spojení s živočišností (ambra, pižmo, cibet), přičemž v pozadí je po celou dobu neúnavně cítit onen proužek dýmu z kadidla (myrha) jako maják a záchytný bod. Pozemskost spojená s posvátností, unikátní a rafinovaná jednota, nádhera.

Nahlásit
 • 14.05.09

…RŮŽE HOZENÁ DO KOSTELA:…když poprvé osvobodím zlatavou vytouženou vůni z jejího ladného skleněného vězení-ručičky neviditelných hodin se jako zběsilé začnou točit proti proudu času a zpomalí svůj tikot nepochopitelně kdesi v sedmnáctém století, zaklety do prastarých červotočivých pendlovek s kovovými šiškami závaží…malými okénky proniká do staré dřevěné chalupy jen málo světla a rohy světnice s dřevěnou podlahou tonou v šeru…z měkkého šerosvitu vystupuje kuchyňský stůl, deska je mnohaletým drhnutím vzorována tmavými letokruhy, vystupujícími nad povrch zlatavého dřeva, někdo na ni odložil neuspořádanou kytici čerstvě natrhaných, cudně růžových růží z venkovské zahrádky, uprostřed stolu leží slaměná ošatka s nakrojeným zlatým pecnem chleba, kameninový bucláček je po okraj naplněn hustým tmavým lesním medem…hodiny tikají a na staré polici nad okénky se suší svazečky voňavých bylin a z řady zavěšených bílých plátěných pytlíčků vychází směs omamných kořeněných vůní…všechno tu zve dlouho očekávaného hosta, který nepřichází a přesto jakoby byl tušen v každém z koutů prastaré světničky, v každém suku stolu, voňavém drobku chleba i růžové hlavičce čekajících růží, které právě teď někdo srovnal do kytičky, uchopil trochu se chvějící rukou plnou vrásek…stará žena v černém šátku je odnáší do dloužících se stínů odpoledne končícího léta…na konci vesničky stojí dřevěný kostelík s malým hřbitůvkem, stařenka pokládá tu svěží růžovou krásu na jeden z léty téměř skrytých zelených růvků a vchází do chladu kostelíčka…šátek stíní vrásčitou tvář se stopami dřívější krásy, modré oči jsou plné slz…zapaluje lojovou svíčku a jednu růži položí k nohám vyřezávané mariánské sošky, má náhle před očima toho, který se s ní kdysi před kostelem loučil před před odchodem do třicetileté války, slyší jeho láskyplný slib a cítí svěžest růže, kterou jí vtiskl do dlaně, v hlavě jí zní smutná, naléhavá žádost, aby počkala…už je to hodně let, mezi stránkami její motlitební knížky slabě voní suchá růže a ona čeká…oknem kostelíka pronikne náhle jeden z posledních slunečních paprsků a zlatavé částečky prachu, vířící v jeho medovém světle, neomylně obklopí růži darovanou tomu, co už tu není…starou tvář náhle rozsvítí úsměv…

Nahlásit
 • 04.09.07

Parfum Sacré = nadpozemský požitek - takovou představu jsem o této vůni získala z mnoha pochvalných recenzí, z nichž mnohé byly psány muži (a jak víme, pánové jsou velice, velice vybíraví). S koupí jsem tedy neváhala ani minutu a ještě týden jsem vystavovala zabalený parfém na poličce. Nechávala jsem si ji pro příhodnou náladu, takovou, jaká přišla právě dnes. Bohužel jsem trochu zklamaná. Ano, je to překrásná vůně a o to lépe, že 100% koresponduje s vůní mé pokožky, a tudíž ji téměř nevnímám (pro upřesnění, vlastním edp a jako u většiny vůní, které používám, jsem se omezila na jediné stříknutí). Vytříbená a nenápadná. Jenomže já čekala neodolatelnou „mužolapku“, afrodiziakum, božský výtvor a zatím mám fajn vůni na denní nošení, která mě sice dobře vystihuje, ale rozhodně nevzbuzuje hříšné myšlenky… asi jich mám i tak dost :-)

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Paja.Kopuleta ohodnotil/a
 • 950 hodnocení 28 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • Lady-Bradford ohodnotil/a
 • 748 hodnocení 24 recenzí

od 156 do 2082 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 255 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 615 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1945 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • rybacina ohodnotil/a
 • 191 hodnocení 20 recenzí

od 1035 do 2060 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Caron

Nocturnes (1981) (Eau de Toilette) Caron

 • Parfum maniačka ohodnotil/a
 • 110 hodnocení 9 recenzí

Yatagan Caron

 • Opius ohodnotil/a
 • 45 hodnocení 8 recenzí

1510 Kč

Farnesiana Caron

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 46 hodnocení 7 recenzí

Aimez-Moi Caron

 • Antalara ohodnotil/a
 • 58 hodnocení 6 recenzí

Violette Précieuse Caron

 • jerry ohodnotil/a
 • 55 hodnocení 5 recenzí

Tabac Blond Caron

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 56 hodnocení 4 recenze

4120 Kč

Vlastnosti vůně Caron Parfum Sacré

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Caron

Caron je francouzský parfémový dům založen Ernestem Dalroffem, který bez jakéhokoliv formálního vzdělání vytvořil roku 1904 jeden z nejúspěšnějších domů v historii vůně. Roku 1906 Ernesto zaměstnal prostou švadlenu Felicii Wanpoulle jako uměleckou poradkyni, jenž dostala na starost návrhy a design flakónů. Říká se, že Ernest byl do své kolegyně velmi zamilovaný. Felice se stala jeho múzou a právě jejich vztah byl pohonem k tvorbě mnoha krásných vůní této značky. Prvním krokem do světa vůní byla vůně se srdcem růží a santalového dřeva Narcisse Noir, dalšími pak vanilkové Aimez Moi a Parfum Sacre. Nejpordávanější pánskou kolínskou je Pour Un Homme de Caron

Hodnocení odbornice

 • 10.10.07

Trochu váhám, jak se do Parfum Sacré pustit. Protože, abyste rozuměli, tohle nebude recenze, ale zaujatá oslavná óda Parfum Sacré je jedna z mých nejoblíbenějších vůní, přitom moje cesta k ní byla nudně nezajímavá. Četla jsem na ni spoustu pochvalných názorů, z toho jeden pilně šířila jedna z členek našeho diskuzního fóra; kdesi na Basenotes mě...

číst více