Poivre

Značka:

Caron

Rok:

1954

Složení (neověřené)

HLAVA: Koření, pepř, hřebíček, karafiát, červený pepř
SRDCE: květinové tóny, pelargónie, růže, jasmín, tuberóza, ylang-ylang, hřebíček

ZÁKLAD: dřevité tóny, oppopanax, vetiver, santalové dřevo, větvičník

Parfuméři:

Morsetti Michel

  • 16.09.13

V době svého vzniku prý byla Poivre poměrně revoluční peckou podobně jako Tabac Blond. Ale jeho reformulovaná verze, která se mi dostala do ruky mi už tak temná kořeněná a chyprová nepřipadá, byť se jedná o čistý parfém. V podstatě není o nic víc nebezpečná než např. Lutensův Vitriol d’œillet.

Tedy na začátku je tu jistá poměrně velká nálož štiplavého pepře a hřebíčku, která se tváří temně a vytahuje na vás svoje černé prašné pazoury, jenže poměrně brzo jí dojde dech a propustí do popředí trochu povadlou mýdlovo-pižmovou růži. Tahle unavená dáma se naštěstí po jisté době vzdálí a místo ní přichází sluncem prohřátý karafiát, zaprášený pepřem tentokrát už jen jemně.

Na rozdíl od Lutense tu máme navíc jemný kouř z pryskyřic a suché dřevo a jakési nesmělé škytání chyprových tónů (to i spousta současných chyprovek toho umí nabídnout mnohem víc). Nezbývá než si jen smutně představovat, jak krásná musela být s větvičníkem a doufám, že i živější růží, protože tady se to u Caronů na rozdíl od Farnesiany nebo Tabac Blond nějak nepovedlo :| .

Nahlásit

Hodnocení parfému Caron Poivre

Líbí se mi (1) 20%
 
Neutrální (4) 80%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama