Caron Tabac Blond
 

Tabac Blond

Značka:

Caron

Rok:

1919

Složení (neověřené)

Kategorie:

chyprově dřevitá

  • 28.07.16

Caron Tabac Blond (EdP) a dnešní tropický den aneb správný parfém za správné teploty. Nedělá mi problém představit si Havanu v polovině 50. let minulého století. Trochu zchátralé koloniální stavby a široké bulváry – oboje pamatuje lepší časy. Všudypřítomná kasina v rukou americké mafie, vedle baseballových stadionů nalepené chatrče chudinských slumů a kolem se vznáší tato vůně. Přináší ji vítr z tabákových a třtinových plantáží, mísí se s květinami a další bujnou ostrovní vegetací. Vůně je teplá, prosluněná, moc a moc suchá, ale nejsou v ní stopy prašnosti - nedrhne, spíše ke kůži přilne. Zaznamenávám v ní něco dekadentního – asi už se k ostrovu blíží jachta Granma a na její palubě Fidel a Che.
Tabac Blond je nejčistší „popelníková“ vůně, kterou jsem měla tu čest poznat. Čistá nikoliv ve smyslu jednosložková, chci tím říci, že toto není kouř v zavedené luxusní restauraci, ale spíše teplé kadidlo nějakého svatostánku. Začátek je trochu orientálně květinový, ale kožený akcent mimořádně dobře zvládne své společníky – karafiát a lípu. Vetiver přinese mírný dotek kafru, což vůni prospěje, a otevře tak cestu pro sladší složky – ylang-ylang, cedr, vanilku. Zemitost vůni také nechybí (pačuli a kosatec odvádějí dobrou práci). Životnost má vůně více než průměrnou a stejně tak bych ohodnotila i její projekci. Celý den za sebou zanechávám voňavé obláčky ….

Nahlásit
  • 22.03.11

Tabac Blond č.p. vintage
Tomu říkám tabáková vůně. Je tam to nejlepší z Habanity, ukrutně intenzivní, v neklidném spojení s kytkami (sladkými a příjemně omamnými) a vším orientálnem, co si jen dovedete představit. Tabák v téhle vůni je autentický a pořádně vymakaný. A ta kůže! To kadidlo! Na tuhle vůni nemám, nejspíš nikdy mít nebudu, ale pořád si ji budu chtít jen tak očichávat, protože na ni nikdy nechci zapomenout. Velký parfém…

Nahlásit
  • 23.05.10

Začátek má podobu trochu (spíš víc než trochu) silnější chyprové rány do čenichu, doplněné navíc kouřem (něco mezi doutníkem a kadidlem). A pak se objeví kůže - ale ne nějaká drsná nahulená kůže, ale jemná suchá nakouřená kůže s nasládlým lektvarem z ylang-ylangu, karafiátu a pačuli (ač tyhle tři složky samostatně nemůžu, tak v této trojkombinaci jsou prostě nádherné). Je uváděna jako vůně dámská, ale může ji bez problému používat i muž (vlastně by se mi na chlapovi líbila asi víc než na ženě).

Nahlásit

Vlastnosti vůně Caron Tabac Blond

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Caron Tabac Blond

Líbí se mi (45) 80%
 
Neutrální (5) 9%
 
Nelíbí se (6) 11%

Hodnocení odbornice

  • 04.06.07

Testovaná verze: parfém V roce 1918 vkročila Amerika na mezinárodní politickou scénu a v Paříži se objevily první Američanky. Starý kontinent z nich byl lehce v šoku, protože s klidem kouřily - ve Francii bylo kouření považováno za ryze mužskou záležitost a dámský budoár a pánská kuřárna byly dva oddělené světy. Dáma, která kouřila,...

číst více

Reklama


Reklama