Caron Violette Précieuse
 

Violette Précieuse

Značka:

Caron

Rok:

1913

Složení (neověřené)

HLAVA: fialky, fialkové lístky, kosatec, pomerančový květ

SRDCE: jasmín, konvalinka

ZÁKLAD: malina, vetiver

Kategorie:

květinově zelená

  • 06.09.13

Krásné svěží fialky usazené v orosené trávě. Zdáli slabý závan neidentifikova­telných okvětních lístků. A posléze doplněné jemnou vůní teplého dřeva a kosatce. Spolu se 7 Violette nejhezčí fialková vůně co znám…

Nahlásit
  • 19.01.12

No vida, a pak že slušný fialky nejsou. Tahle vůně mě vysloveně potěšila. Začíná dřevitými fialkami a plynule přechází do snesitelně nasládlých fialek. Kombinace s malinami překvapivě funguje mnohem elegantněji než v případě My Insolence, kde maliny vysloveně vyřvávají. Trochu mě mrzí jen ten konec, který je čistě malinový… ale! Když nečicháte přímo až na kůži, nese se kolem příjemný fialkový obláček velice velice dlouhou dobu, a tím myslím na fialkovou vůni neuvěřitelně dlouhou dobu. Po sedmi hodinách teprve začíná sklouzávat k malinovosti. I přes ovocný momenty nejautentičtější fialka, co znám.

Nahlásit
  • 27.02.10

Violette Précieuse mě totálně zklamala.
Fialky jsou pro mě symbolem čistoty, mám je moc ráda - ale spíše ty čisté fialkové vůně (i když je sama nenosím) - nejvíc Verte Violette - nejhečí fialka, pak kosatcový Hiris, Feérie nebo Borsari di Parma. ( také Météorites od Guerlaina , ale tu jsem jen tak-tak stihla poznat - a už nikde není).
Violette Précieuse prostě není čistá fialka - má v sobě hodně cizích příměsí, je taková až moc kořeněná a sladká - fialka v karamelu, zkřížená s vetyverem, politá malinovým sirupem…
A protože mám ráda tu čistou fialku, tak tenhle způsob ve mě hned vyvolává asociace jako „světácká, poťouchlá, přidrzlá, pěkně protřelá, všemi mastmi mazaná ", jednoduše - pro můj nos - "zkažená“ fialka. (ty, kterým sa líbí, snad prominou)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Caron Violette Précieuse

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Caron Violette Précieuse

Líbí se mi (28) 53%
 
Neutrální (20) 38%
 
Nelíbí se (5) 9%

Reklama


Reklama