Cartier de Lune

Značka:

Cartier

Rok:

2010

Složení (neověřené)

HLAVA: červený pepř, jalovec
SRDCE: zimolez, planá růže, brambořík, svlačec, konvalinka

ZÁKLAD: pižmo, dřevité tóny

Parfuméři:

Laurent Mathilde

od 147 Kč
od 722 Kč
od 927 Kč
  • 23.09.12

Najkrajší je na nej názov – Cartier je homonymom slova quartier a názov sa tak mení na Quartier de Lune, Mesačnú štvrť (v mestskom zmysle slova). Vôňa sama je ordinérna až strach, a navyše je prierazná.
V úvode sa objaví čosi ako šťava z červených a modrých bobúľ v akejsi bizarnej holografickej podobe (že by Adine fialky? pochybujem, u mňa sa fialky vôbec neobjavili), no našťastie rýchlo zmizne. Vzápätí ako neónové svetlo vystrekne kyslá vodnatosť, ktorú možno pripísať jedine syntetickej ruži, možno dokreslenej syntetickou fréziou, ktorá by chcela prejsť incognito, v maske zimolezu. Biele kvety? Ale prosím vás! Podobný tón je aj vo For ever and ever Dior, našťastie však menej kyslý a menej otravný. A je aj v Miracle od Lancôme. Podľa mňa je hriech pracovať so syntetickým pižmom TAKTO. Skrížiť ho so syntetickou kyslosťou. Áno, je to priezračné, ostré ako detský soprán Darinky Rolincovej, ale mňa to bodá do uší a oslepuje ma to.
Verdikt: je to nudné, umelé a desivo prenikavé. Za mňa palec dolu, čím skôr umyť a vyvetrať. Ostrý jesenný vzduch mi nemôže takto ublížiť.

Nahlásit
  • 20.02.12

Pocukrované cosi na stříbrném talířku. To je zhruba všechno, co vůně hodlá ukázat. Mnohem víc si toho nechá pro sebe. Pod zámkem drží opojnost růže a konvalinky i pikantnost pepře. Což by dohromady bylo jen takové neškodné citové bláznění, skoro holčičí, jenže tahle vůně je z lepší společnosti a musí zachovávat dekorum. Úplně se jí to nepovede, okouzlenost a bláznění je to první, co z flakonu vylétne. V prvotním víření se střídají omamné tóny květin, chvíli imitují ovoce. Když se ozve pepř, vůně se ukázní do své hlavní podoby. Na tom stříbrném talířku se objeví trochu neškodného kompotu, pár konvalinek a růží, to vše posypáno krystalovým cukrem. Není to špatná kombinace, dokonce je noblesní, ale současně taková neduživá. U talířku si můžete představit luxusní paní hodně hodně v letech, s tenkou postavičkou, která celý život nosila kostýmky Chanel a pořád se do nich vejde. Na krku perličky a na zápěstí Cartier De Lune.
P.S.: Fialky se ukázaly. Mihly se po nastříkání a pak ještě jednou, po nějakých šesti hodinách, když se vůně ještě více unavila.

Nahlásit
  • 18.12.11

tak jsem dnes " Cartier de Lune" také vyzkoušela. Zpočátku mi vůně evokovala babiččin parfém z bývalého SSSR, který uchovávala v úzké dřevěné a bohatě zdobené ampulce jako relikvii a sem tam, když šla na rajz, mázla si ji za ucho - to byla zřejmě ta růže ve složení. Po odeznění jsem také slabě cítila fialky, ale vzdáleně, jakoby je někdo postavil do prádelny plné zapařených starých hadrů a můj nos se tím vším musel probojovat. Když vůně předčasně vyprchávala, nechávala na mé kůži dotek starých hadrů, tentokrát už uschlých.

Nahlásit

Hodnocení parfému Cartier Cartier de Lune

Líbí se mi (15) 36%
 
Neutrální (21) 50%
 
Nelíbí se (6) 14%

Reklama


Reklama