Must de Cartier

Značka:

Cartier

Rok:

1981

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, neroli, galbanum
SRDCE: růže, žonkyla, galbanum
ZÁKLAD: vanilka, vetiverpižmo

Parfuméři:

Diener Jean-Jacques

od 185 Kč
od 1179 Kč
  • 14.10.16

„Vssstávej maličká, je časss.“ Ševelení svlačce, který se ke mně plazí pootevřenými dvířky vyrobenými z kousku kůry, zní neodbytně. Protáhnu se. A jen, co odlepím záda od mechového lůžka, už cítím, jak se mi ovíjí šlahounem kolem těla. Ani nestačím promnout oči a už zelenou záplavou svých lístků zahalí moji průsvitnou kůži.

Nechce se mi věřit, že vše uběhlo tak rychle a já dnes zúročím celoroční přípravu. „Takhle ohneš sluneční paprsek, aby plody uzrály. Ale jen takto, aby se zbarvilo listí. Dávej pozor, roztrháš všechny pavučiny!“ Nezapomenu nikdy, jak se mi podařila první sladce zralá broskev a správně uschlý růžový kvítek.

Loni touhle dobou jsem se v pýše novicky starším vílám chlubila, že mé podzimní zahrádce pomůžu vonět, jako to nejkrásnější pot-pourri. Teď mám přeci jen trochu strach, že to pokazím. Svlačec mi konejšivě ovine šíji a u ucha zašustí: „To zvládneššš maličká. Hodně štěssstí… a užij sssssi to!“ A já, do záplavy posledního kousavého sluníčka, vylétám kouzlit babí léto.

Z mechového galbana se vyloupne směs moštovaného a sušeného ovoce oslazeného tonkou a vanilkou položená na dřívku vetiveru a santalu. Kvítky ve vůni vnímám spíše jako sušené, možná i je cítit i malilinko živočišna a mýdlo. Spíš se drží u těla a výdrž střední. Zkoušená verze EdT.

Nahlásit
  • 05.11.11

Must de Cartier č.p. - parfém předčil mé očekávání. Po čerstvém nánosu hodně cítím galbanum s mandarinkou. Ale protože mám čistý parfém, nic ostrého nevylézá jako tomu bylo u koncentrace EdT ( alespoň co si matně pamatuji). Vůně se během chvilenky krásně zakulacuje, je teplá, sladší, živočišná,jemně kouřová, hladivá, orientální. Řekla bych, že mandarinka, galbanum a vanilka drží po celou dobu prim. Zajímavou nasládlou dřevitost dodává vetiver. Musím pořád myslet na to, proč mi to připomíná i jinou vůni?? Ano, připomíná mi to něčím Addict a Obssesion. Ale tato vůně, v této koncentraci je propracovanější a hezčí než obě zmiňované. Úžasná!

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cartier Must de Cartier

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cartier Must de Cartier

Líbí se mi (82) 68%
 
Neutrální (21) 18%
 
Nelíbí se (17) 14%

Hodnocení odbornice

  • 23.05.08

Na papírku bohužel nic moc, chtělo by to na kůži. Sladší vůně s vanilkovo-pižmově vetiverovým základem (ta vanilka je prostě taková trochu do „trávova“) a výrazným květinovým srdcem. Je to takový klasický, chladnější orient bez přehnané opulentnosti a smyslnosti.

číst více

Reklama


Reklama