Le Parfum

Značka:

Carven

Rok:

2013

Složení (neověřené)

hyacint, hrachor, ylang-ylang, jasmín, vonokvětka, meruňka, santalové dřevo

od 1005 Kč
od 1460 Kč
od 311 Kč
  • 01.06.16

Takže tuto vůničku bych popsala asi takto, voní jako aviváž nebo prášek na praní, nebo jako lak na vlasy, ale je jemná, heboučká, možná trochu i mýdlová. Během dne se nijak nevyvíjí, zůstává stejná. Po nástřiku se mi zdá podobná Cacharelu anais anais - trochu jako její jemnější sestřička. Možná to bude tím hyacintem ta podobnost. Můj šálek kávy to asi nebude.

Nahlásit
  • 22.10.15

Hyacint, sladké meruňky, hrášek … všechno z toho mám moc ráda. Úplný začátek mi přišel na můj vkus dost úderný, dokonce jsem chvíli zvažovala, že ji půjdu umýt, ale než jsem se rozhodla, byla počáteční jedovatost pryč a vůně se rozležela do jemné a poměrně velmi hezké květinovky s ovocnými tóny. Příjemná, svěží a šťavnatá vůně, která se šíří do prostoru a překvapila mě i výdrží. V určitých okamžicích mi něčím připomíná Armaniho Acqua di Giò.

Nahlásit
  • 02.02.15

Po aplikaci je vůně jak velký pugét květin, od konvalinek až po hyacinty. Je to pěkná a intenzivní vůně která se hlásí o pozornost. Ja v parfému cítím ještě k tomu trochu ovoce, ale žádné tutti-frutti to není. Trošku hroznového vína a meruněk, ale jen ždibeček. Ovoce jen krásně propojuje tu krásnou kompozici květinek a podle mého názoru se jedná o velmi vyrovnanou vůni. Člověk by si řekl, že složení nemůže mít jako výsledek takto jemnou a vyváženou vůni, ale ejhle ono se povedlo. Sepsáno sečteno květinový skvost.

Nahlásit
  • 19.08.14

první nádech a jaro - sukně se zkracují, tváře se rozjasňují a já zabořím nos do kytice hyacintu. Obvykle po jaru přichází léto, ale tady mi to připomíná známý bonmot teenagerů: „Končím s pitím - venku je podzim a já si vůbec nepamatuji, že bylo léto“. Hrachor a ylang ylang čarují a máme tady jemné mýdlo a hladký pudr, který se mi dokonale hodí k rozjímání u krbu na podzim a závěr si na mě nachystal malinko větvičníku, který sice není ve složení, ale já ho tam mám a mávnutím kouzelného vůně se mění Le Parfum na moderní chypré. A tak už na mě zůstává. Je to vůně jako vánek, v moderním podání. Od výdrže nečekejte zázraky, ale rozhodně s vámi nějaké čtyři hodinky zůstane.

Nahlásit
  • 26.05.14

Nasládlá, jemně svěže květinová, s lehkou sladce ovocnou stopou…a po rozvonění lehce krémová s lehkým chypre nádechem. Další pokus o moderní chypre - a pokus velmi povedený.

Nahlásit

Hodnocení parfému Carven Le Parfum

Líbí se mi (41) 75%
 
Neutrální (7) 13%
 
Nelíbí se (7) 13%

Hodnocení odbornice

  • 26.05.14

Nový Le Parfum jsem zkoušela minulý týden a v okamžiku, kdy jsem si ho nastříkala na ruku, se mi vybavila Dioressence. Ta se mi vybaví vždycky, když na mě z něčeho vyletí silné, arogantní konvalinky. Takže ze začátku přičichávejte opatrně, je to trochu síla. Podle složení v Le Parfum vůbec žádné konvalinky nejsou, ale kdybych se nepodívala,...

číst více

Reklama


Reklama