1881 Pour Femme

Značka:

Cerruti

Rok:

1995

Složení (ověřené)

HLAVA: mimóza, kosatec, fialka, frézie, jasmín, konvalinka, bergamotrůže

SRDCE: korinadr, tuberóza, iris, heřmánek, galbanum, jasmín, palisandr brazilský, květ pomerančovníku, pelargónie, narcis
ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmo, vanilkacedr

Popis parfému:

Tvůrcem této vůně je Claire Cain, o design se postaral Serge Mansau.

Kategorie:

květinová, květinově ovocná

  • 05.01.14

Nasládlá suše zelená kombinace dřeva s jemnými květinami (a dominantní svěží frézií). Osciluje mezi zapudrovaností, květinovou mýdélkovostí a rozvernou avivážovostí, ale díky neměnnosti a dlouhé výdrži na mě začala působit až malinko otravně.

Nahlásit
  • 30.06.13

Když jsem 1881 zkoušela z originálního vzorečku poprvé, odsoudila jsem ji jako průměrnou květinovou svěženku (potud ještě dobrý) s nepříjemnou kovovou příchutí (to už dobrý nebylo).
Ale asi jedna z nás tehdá měla špatný den, protože když jsem dlouho poté úplnou náhodou sáhla po flakonu a přivoněla k rozprašovači, cítíla jsem krásně lehkou, jemnou, „prádlovou“ vůni, trochu jako BLV, ale zdaleka ne tak intenzivně svěže pudrovou. Kovová pachuť se vůbec neobjevila…tak jsem se rozhodla dát jí druhou šanci a dobře jsem udělala - Cerruti hrdě stavím do nedlouhé řady lehkých květinových vůní, které mi nezačnou po dvou třech použitích lézt na nervy anebo mě k smrti nudit.
Je to příjemná vůně lněného plátna, vypraného a sbíraného ze šňůry za chladného, ještě trochu oroseného rána; dlužno podotknout, že věšák s prádlem je umístěn na louce :-D a prádlo nebylo mácháno v aviváži ovoněné syntetickým pižmem vyšroubovaným do maximální svěžesti, ale v obyčejném mýdle a čisté vodě.
Vůně je to zcela nesladká a zvláštní v tom, že je jakoby úplně suchá a navlhlá zároveň - to lněné prádlo je příjemně vyschlé, vysušené sluníčkem, ale zároveň zchlazené ranním vlhkem, což je sice fyzikálně nemožné, ale přesně takový dojem z vůně mám. Je uklidňující, ženská, něžná, neagresivní a univerzálně použitelná.

Nahlásit
  • 07.02.13

Kombinace frézie a cedru mi sedí, takže jsem po ní dlouho toužila. Když jsem si ji konečně koupila, rozhodně jsem zklamaná nebyla - je to jemně pudrová vůně, voní čistotou. Jediné mínus: na mně moc dlouho nevydrží.

Nahlásit
  • 11.08.12

Co víc si přát - tahle vůně byla nadšeně přijata okolím hned první den, kdy jsem si ji na sebe vzala. Už proto, že se s chválou na parfémy setkávám málokdy, je vidět, že tato vůně je velice příjemná a líbivá. Květinová, velice ženská a přitažlivá, s kapkou krémového mýdla. Vhodná do chladnějších deštivých letních dní nebo na podzim. Do horka se nehodí.

Nahlásit
  • 02.04.12

Celkový dojem: suchá vôňa pozdného leta. Veľmi pekná.

Nahlásit
  • 23.10.11

Vůně luxusního květinového mýdla a čistoty, ke konci se rozvoní do vůně pleťového krému. Jemná, klidná a nostalgická vůně. Necítím žádnou konkrétní květinu, spíše pugét různých květin, občas vykoukne narcis nebo heřmánek. Vůně je velmi jemná, přesto mi na ní v průběhu dne začalo něco vadit a večer jsem se vyloženě těšila, až ji ze sebe osprchuji. Přišla mi něčím obtěžující, asi tou krémovostí á la Nivea.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cerruti 1881 Pour Femme

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cerruti 1881 Pour Femme

Líbí se mi (231) 58%
 
Neutrální (117) 29%
 
Nelíbí se (49) 12%

Hodnocení odbornice

  • 22.08.07

Vůně ze série 1881 jsou balené v kulatých flakónech, laděných do různých barev. Zatímco vínově červená 1881 Collection je těžší a kořeněná, a zelenobílá Eau d'Été zeleninově svěží, jemně brosková 1881 pour Femme je… inu, jemná. Ze začátku zavane až svěže, bergamot a frézie je znát. Naproti tomu mimóza z ní nijak výrazně cítit není a jako...

číst více

Reklama


Reklama