Allure Eau de Parfum

Značka:

Chanel

Rok:

1999

Složení (neověřené)

bourbonská vanilka, zimolez, jasmín, magnólie, májová růže, mandarinka, vetiver, leknín, citron

Parfuméři:

Polge Jacques

Kategorie:

květinově aldehydická

  • 08.02.14

První Chanel, se kterým jsem se setkala. Stále mě fascinuje. Poznám ho na sto honů mezi všemi vůněmi. Je jako nezaměnitelný podpis. Všiml si někdo, jak často se ve složení Chanelů objevuje růže, jasmín, vetiver a vanilka? Allure je…chladná. Allure je pro mě synonymem elegance. První nástřik je síla, naštěstí se postupem času zjemní. Z toho mixu květin bych očekávala bolehlav. Kupodivu…vše pasuje tak nějak dohromady a tvoří dohromady hebký, sytý šál. Jen se zachumlat… Nad vším vévodí vanilka, nakrucuje se a stále provokuje. Nevím, jak lépe to popsat. Není pro ustrašenou holčičku v koutě. Chce sebevědomou ženu, která se nebojí na sebe upozornit.

Nahlásit
  • 14.06.10

Když jsem Allure před pár lety očichala poprvé, zdál se mi sice pěkný, ale nevýrazný a celkově vůbec dost všední, …přišel mi jen jako jemný růžový pudr, jako ten poslední, který bych kdy od Chanelu chtěla.
Zato dnes patří naopak k mým nejoblíbenějším a nejnošenějším kouskům, kdykoliv a kamkoliv je mi libo…a důvěrně mohu sdělit, že úplně nejlepší je to s ním v posteli :).
Allure je květinově sladší vůně. Sladké vůně nepatří zrovna k mému repertoáru, ale to budou zřejmě vůně z jiného soudku, gurmánsky sladké, cukrově sladké, lepkavě sladké a teple sladké, …ne tak ty fakt nemůžu a obzvlašť ty teple sladké, …a když jsem je tak vypíchla, taková horká čokoláda rozpatlaná po těle, teda absolutně není nic pro mne. Já radši takhle ledově vychlazený červený meloun nebo vystydlý puding. No, ale proč to tak rozmazávám? Allure mi prostě připadá takový studenější, skoro bych i řekla osvěžující, možná je to jen můj přehnaný dojem a plénum ho spíše označí za takový střed, ale pro mne je to zkrátka energizující, lahodný mok.
Z květin vnímám hlavně růže, růžové růže, bílé růže a možná i žluté růže. Celek je, tak jako u téměř každého Chanelu, hodně dobře promíchaný, …slitý, tak jako gastronomicky správně připravené jídlo, a proto ostatní složky už jen lovím podle svých subjektivních vjemů. Či-li: …jestiže mi Allure připadá lahodný a za lahodný považuji jasmín, musí tam někde být, …jestliže mi připadá sladce houževnatý a takové je podle mne cedrové dřevo, musí se tam někde skrývat, …a jestliže je tohle vůně od Chanelu, zaručeně se tam najde kus té jejich speciální vanilky …jednoduché, geniální a vzhledem k tomu, že jsem ještě nečichala nic podobného, tak i originální.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel Allure Eau de Parfum

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chanel Allure Eau de Parfum

Líbí se mi (333) 78%
 
Neutrální (70) 16%
 
Nelíbí se (25) 6%

Reklama


Reklama