Cristalle Eau de Toilette

Značka:

Chanel

Rok:

1974

Složení (ověřené)

HLAVA: sicilská mandarinka, sicilský citron, broskev
SRDCE: hyacint, zimolez

ZÁKLAD: absolutní jasmín

Kategorie:

chyprově zelená

  • 08.04.13

Větvičník, bergamot, vetiver. Jako vychlazený gin s tonikem, plus zemitá vlhkost. Životabudič do veder, na mě bohužel vůbec nedrží.

Nahlásit
  • 26.10.10

Podzimní počasí připomíná chvílemi zimní a tak se mi dnes do zkoušení této vůně příliš nechtělo. Spíš bych potřebovala zahřát než ochladit. No, jdu si uvařit čaj a pak ji vyzkouším a možná se obleču ještě do svetříku.

… abych se k tomu ale nestavila tak negativně… všechny složky vůně mě lákají a mám je ráda, takže se těším.

… velmi, velmi hořký citrón… ještě zelená kůra budoucího žlutého citrónu, kterou naštěstí začne tlumit mandarinka (tlumit… nemá šanci na cokoliv jiného). … a je tu to - můj oblíbený zimolez, ovšem prodchnutý citrónem. Takže kvetoucí sice, ale spíše ještě nerozkvetlé, ale pučící květy než keř v plném květu. … jasmín se line tou vůni skoro od začátku (jakmile první citrónové tóny poleví). Je to jasmín velmi jemný, také spíše zelený než plně kvetoucí a myslím, že je velmi povedený. Pro ty, kdo jasmín nesnesou by tohle mohla být přijatelná forma.

Zimolez a jasmín hrají dominantu ve vůních jako je v Le Chevrefeuille a taky v Blush. Tady jsou ale mnohem citrónovější a zelenější.

Vlastně jsem čekala vůni mnohem svěžejší a zelenější. Tahle je tedy svěží a zelená, ale ještě to není top. Je jako jaro, začínající, pučící jaro… kdy květy ještě nekvetou ve své plné míře, ale v pupencích už proudí míza a život. Zelené začátky jara…

Nahlásit
  • 18.02.10

Krásně jemný jasmín - ne příliš omamný, jako když projdete okolo rozkvetlého keře, ale nezastavíte u něj. Svěží a nesladké, příjemně zahalující něžným závojem. Pokud k ní přivoním, představím si romantiku a rozevláté šaty - ale pro mne to bude volba spíš k džínům a podle nálady…

Nahlásit
  • 03.09.09

… posečená divoká tráva…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel Cristalle Eau de Toilette

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chanel Cristalle Eau de Toilette

Líbí se mi (110) 68%
 
Neutrální (33) 20%
 
Nelíbí se (18) 11%

Reklama


Reklama