Cuir de Russie

Značka:

Chanel

Rok:

1924

Složení (neověřené)

mandarinka, bergamot, balzámy, benzoin, kadidlo, jalovcové dřevo, růže, jasmín, ylang-ylang

Parfuméři:

Beaux Ernest

Kategorie:

chyprově květinová

  • 22.01.11

Prvotřídní vůně! Má v sobě něco z Pětky a něco z Bois des Iles a něco z Belugy… ale je jiná. Dokonalá symbióza typicky chanelovské kombinace kytek (jasmín, růže, ylang), dřev a lehce koženého přídechu. Cuir de Russie je hebká, skoro až sametová, nikde nic nedrhne, nečouhá. Sladká je akorát, silná akorát, drží akorát. Tahle vůně patří kdykoli kamkoli, do postele i do prudce elegantní společnosti, do práce i na flákání po barech, dá se o ni opřít v případě nouze a neobtěžuje při psychickém vypětí. Dostala mě. Mezi Les Exclusifs je Cuir de Russie naprostá jednička.

Nahlásit
  • 22.03.09

“The tumultuous events in Russian history offer Mademoiselle Chanel an exquisite lover, the Grand Duke Dimitri, who introduces her to an ingenious perfumer: Ernest Beaux, born and trained in Moscow. In 1927, she works with him to create Cuir de Russie. Through long musky, smoky notes, it evokes a wild yet elegant world, with its scent of boots tanned by birch bark and the essence of blond tobacco.” – těmito slovy, které můžeme spatřit v knižní příloze k miniaturnímu flakónku, nás Chanel seznamuje se současným parfémem Cuir de Russie ze Série Les Exclusifs.
Bohužel neznám původní verzi tohoto parfému, jehož tvůrcem byl světoznámý Ernest Beaux, a jehož nezaměnitelnou složkou byla kouřová bříza. Současná verze Cuir de Russie, která byla reinkarnována v roce 1983 Jaquem Polgem, se mi však líbí natolik, že jsem jí neodolala :).
Jak píše Ada, Cuir de Russie je květinový parfém s koženými tóny - chypré, který byl ze začátku určen mužům, avšak Gabrielle Chanel si ho vybrala pro ženy. Tento parfém, zrozený z lásky Coco Chanel k ruskému šlechtici, je pro mě vyjádřením souznění dvou světů – Může a Ženy. Představte si dokonalé spojení kožené struktury a květinové formy, jež vyústí v obraznou formu luxusní kožené květiny - tohle je Cuir de Russie.
Voní jako jemná semišová kůže, do které byste se chtěli zahalit, i kdybyste milovali jen bavlnu. Koženost v parfému je jemně sladká, až pudrová. Výrazně kouřové tóny jsem nezaznamenala.
Je velice jemný, intimní, drží se blízko těla. Po celý den se jen tiše připomíná nótami květin, které hebce přetékají jedná v druhou bez výrazného odbočení a které společně tvoří nezapomenutelně namíchaný květinový chanelovský koktejl. Stejný květinový koktejl můžeme ucítit i v Bois des Îles, jsou si trochu podobné.
Narozdíl od čistého parfému je Cuir de Russie v koncentraci EdT ze začátku trochu ostřejší, víc hořký, štíhlejší. Ale hned po nanesení se zklidní a je cítit jenom jemnou kůži, která postupně zesládne. U čistého parfému se naopak za hodinu začínají objevovat ostřejší tóny. Měla jsem dojem, že jsem u čistého parfému cítila trochu mýdlovosti podobné té, kterou vytváří aldehydy v Chanel No.5. Ale možná tak na mě působila směs pomerančových květů, bergamotu a šalvěje. Zhruba za hodinu se v EdT postupně objevuje sladká příchuť květinového koktejlu. Čistý parfém se ještě pořád předvádí jako rádoby bratranec Chanel No.5 a začíná rozpouštět květinové plátky až po dvou hodinách.
Celkově je Cuir de Russie cítit několik hodin, jak v čistém parfému tak i v EdT, avšak abyste ho ucítili, museli byste se přiblížit k jeho nositelce velmi blízko.
Cuir de Russie v koncentraci EdT můžu doporučit k nošení i pánům, kteří mají rádi inteligentní parfémy, a také těm, kteří mají rádi vzpomínky…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel Cuir de Russie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chanel Cuir de Russie

Líbí se mi (21) 81%
 
Neutrální (3) 12%
 
Nelíbí se (2) 8%

Reklama


Reklama