Chanel Gabrielle Chanel
 

Gabrielle Chanel

Značka:

Chanel

Rok:

2017

Složení (ověřené)

ylang-ylang, jasmín, květ pomerančovníku, tuberóza z Grasse, mandarinka, grapefruit, černý rybíz, santalové dřevopižmo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Olivier Polge.

Kategorie:

květinově svěží

 • 26.11.17

Vůně je ze začátku lehce nahořklá. Kombinace pomerančového květu a jasmínu by mohla leckomu spustit bolest hlavy. I přesto, že se ve vůni objeví ovocné tóny citrusů a rybízu, zůstává stále opojně květinová. Žádný velký vývoj se na mé kůži nekoná. Typický starodávný ani mydlinkový ocásek Chanelových vůní v Gabrielle taky není. Četla jsem, že projekce nic moc… To bych neřekla, už tak je vůně na hranici vlezlosti, u těla se rozhodně nedrží.
Optimistická květinová vůně na chladné jaro (třeba).

Nahlásit
 • 12.10.17

Počáteční zapudrované citrusy podpořené pomerančovým květem a ylangem byly velmi líbivé. Vůně je téměř nesladká, kyselost je utlumena a překryta svěží nahořklostí. Po zhruba deseti minutách se ke slovu dostává více vanilka a bílé květiny, a najednou občas vystrčí drápek nehezký, šklebící se tón. Připomíná mi středně zpocené, deodorantem ošetřené podpaží. Tento letmý pušík už vůni neopustí, ale jejich symbióza zase tak dlouhého trvání nemá – do dvou hodin není po žádné ze složek ani vidu, ani čichu.
Gabrielle se dle informací v síti kamenných prodejen prodává velmi dobře. Zvládá totiž na výbornou prvních 5 minut, kdy se kupující (rozuměj běžný konzument, nikoliv člen parfémového fóra) rozhoduje, zda se mu vůně líbí či nikoliv. Jestli bude zklamán dalším vývojem parfému – toť otázka?! Pravděpodobně nikoli – masový vkus v současnosti upřednostňuje vůně – nevůně, a tou Gabrielle bezesporu je. Je to vůně pro začínající Stepfordské paničky a mě nenapadá jediný důvod, proč bych ji chtěla nosit.

Nahlásit
 • 11.10.17

Mne tento parfem naprosto uchvatil a koupila jsem si jej v parfumerii bez dlouheho spekulovani. Zjistila jsem vsak, ze nema skoro zadnou vydrz. Necitim jej uz po chvili. Nezanechava vuni na mem obleceni a na sale, tak jak jsem zvykla u jinych parfemu, ktere jsem pouzivala drive. Jelikoz nepatri k nejlevnejsim, jsem velmi z toho zklamana. Nedoporucuji tedy.

Nahlásit
 • 06.10.17

A hele, nová jasmínová konkurence pro J'adore od Dioru. To si žádalo nekompromisní srovnání v parfumerii. Gabrielle je hodně svěží, cítím víc citrusů, víc trkne do nosu, ale nijak nepříjemně. Jasmín je hezký, působí moderně. J'adore mě ale baví víc. Má v sobě decentní „twist“, není tak přímočarý jako svěží Gabrielle. V Gabrielle kromě jasmínu a citrusů necítím nic dalšího. Kupce si ale určitě najde.

Nahlásit
 • 28.09.17

Ať chci nebo ne, musím se přidat k fanouškům, resp. fanynkám této vůně. I přes absenci toho pomyslného něčeho, co by prozrazovalo luxus značky Chanel, se mi vůně líbí. Je jemná, ale přesto výrazná, květinová, ale přesto svěží, je lehce elegantní, ale ne ve stylu večerní róby, spíš decentní denní elegance. Nejspíš bych se nebála darovat ji naslepo a kdybych byla já ta obdarovaná, rozhodně bych měla radost. Kombinace pomerančových květů, jasmínu a santalového dřeva je trefa do černého, flakonek jednoduše nádherný.

Nahlásit
 • 26.09.17

Tak nějak jsem si ji přesně představovala. Lehčí, nenásilnou, líbivou, aktuální a ženskou. Už kvůli Kirstren S., která je tváří, jsem nečekala vůni jako z roku 1920… nebo jinak silně elegatní jako např COCO. Chanel už dlouho s ničím novým nepřišel (krom několika variací klasické 5tky) a tohle si už zřejmě trh žádal. Ti co mají rádi chanelovské klasiky nad ni budou ohrnovat nos, ale zase osloví úplně nové spektrum lidí. Mně se líbí, na druhou stranu to prostě „není“ Chanel.

Nahlásit
 • 25.09.17

Bohužel i mě překvapila neoriginalita parfému. Extrémně nudná tuctovka bez chanelovské duše, víc to komentovat netřeba…

Nahlásit
 • 12.09.17

Za mě tedy zklamání. Je příjemná, zpočátku pomerančovník a grep, tuberózu teda nenacházím. Připomíná spíše Cristalle eau verte, ale bez „chanelovského ocásku“. Je to už asi klišé, ale já u Chanelu ten ocásek potřebuji. Takže neurazí a nenadchne, výdrž ovšem mizerná. Pravděpodobně bych si troufla vůni někomu i darovat, je taková univerzální.

Asi jsem se na Gabrielle moc těšila, navíc ten flakón, který vyrobili čeští skláři, jak jsem byla hrdá Češka!

No nic, umím si docela dobře představit Gabrielle na předvánočních pultech parfumerií a snaživé prodavačky, jak je cpou zoufalým mužům, kteří budou shánět dárky svým ženám (o kterých ani neví, čím se doma voní) se slovy: „Tohle vemte, to se teď nejvíc prodává.“

Uff, už dost zatrpklosti.

Nahlásit
 • 06.09.17

Pravda je, že typický Chanelovský ocásek tato vůně nemá, ale je neuvěřitelně příjemná. Ta závěrečná ostrost citrusové složky mě nutí stále přičichávat a tak nějak mi přijde líbivá, ženská. Ostatní vůně od Chanelu nejsou prvoplánově líbivé, možná snad Chance eau Vive Cristalle eau Verte nebo Coco Mademoiselle. V ostatních si musí každá najít to své a to chviličku trvá, podle toho jak vůně pracuje. Já například nikdy nenajdu nic pěkného v Chanelu '5 nebo Coco.

Je to prostě celé věc názoru. Já už se nesmírně těším, až budu mít tuto vůni ve své sbírce. Navíc myslím, nemáme my holky zde, už tak trochu rozmazlené nosánky?

Nahlásit
 • 02.09.17

Přijde mi, že je to odfláknutá vůně, která není hodna této značky. Každý tenhle parfém pro mě měl vždy duši. Jako by mi zahalil každý centimetr kůže do neviditelného závoje a dlouho držel. Tenhle se tedy alespoň na mě rozležel do laciné tuctové vůně, kterou koupím v každé drogerii a u každého dealera kosmetiky. Moc jsem se na tu novinku těšila a bohužel mě strašně moc zklamala. Ale abych jen nekritizovala, něco v zpovzdálí v něm příjemně vonělo, jakoby to měl být ten závoj který má zahalit, ale ten spadl a zůstalo jen to nejhorší.

Nahlásit

Další parfémy Chanel

Allure Homme Sport Cologne Sport Chanel

 • 19 hodnocení
 • 100 %

od 1408 do 2900 Kč

Sycomore (1930) Chanel

 • 4 hodnocení
 • 100 %

Ivoire de Chanel Chanel

 • 2 hodnocení
 • 100 %

Glamour Chanel

 • 1 hodnocení
 • 100 %

Three Moods Chanel

 • 2 hodnocení
 • 100 %

Bois Noir Chanel

 • 1 hodnocení
 • 100 %

Hodnocení parfému Chanel Gabrielle Chanel

Líbí se mi (19) 59%
 
Neutrální (7) 22%
 
Nelíbí se (6) 19%

Reklama


Reklama