Chanel Jersey
 

Jersey

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Chanel

Rok:

2011

Složení ( neověřené)

levandule, vanilka, bílé pižmo

Popis parfému:

Od roku 2014 je kromě koncentrace EdT vyráběna i jako čistý parfém.

Kategorie:

levandulově svěží

Recenze: Jersey

 • 30.01.13

Áách Jersey – ty zvodkyňa…
Si jedna z mála vôní, ktorá má tú čarovnú moc zaliezať pod kožu a do mysle pomaly a systematicky. Obdivujem tvoju rafinovanosť. Svoje tromfy nevykladáš na stôl hneď, ale postupne ich odkrývaš a nenápadne si ma opantávaš… Ak ťa mám, zdá sa mi, že aj bez teba sa dá existovať, ale ak miniem poslednú tvoju kvapku, panikárim a potrebujem ťa.
Pri mojom prvom kontakte s tebou si ma veru hneď neočarila. Akoby som zaborila hlavu do rozkvitnutého levanduľového záhona a pocítila levanduľu v tej najrýdzejšej reálnej podobe. Čistá príroda. Peľové opojenie. Ale aj z tohto kvetinového opojenia treba raz vytriezvieť, veď nechcem predsa voňať po levandule celý deň. A v tejto fáze by som sa vedela s tebou rozlúčiť, porúčam sa, ďakujem, kvitni si ďalej vo svojom záhone. Ja som sa ťa už nabažila…
Ale ty to potvorka nevzdávaš a začínaš to celé zamotávať. Vytasila si nové zbrane – vanilku s pižmom. A nadlho, predlho…
Levanduľa máčaná vo vanilke s pižmom.
Božská kombinácia… Stačí tak málo ingrediencií a zatočí sa ti hlava.
Toto je teda tvoja skrytá rafinovanosť!
Zo záhona si ma dostala priamo do Územia omamov.
PS: skúšanie na vlastné riziko – hrozí závislosť.

Nahlásit
 • 16.08.12

Tak tohle je jeden z vrcholů chanelské tvorby.
Sotva otřete tyčinku z vialky o kůži, všude okolo se rozprostře vůně živé rozkvetlé šedofialové levandule z Plateau d´Albion. Když zaboříte nos do zápěstí dost rychle, ucítíte na pár vteřin ostrou levandulovou pastu, prostě celá květenství rozšmelcovaná v jílu. Pastu rychle střídá bylinná levandule s citronem, ale ani ta se neudrží dlouho. Nemůžete taky ignorovat nenápadně se vkrádající sametovou fialku, která by - kdyby mohla z Jersey vyskočit - bez diskuse byla tím nejlepším fialkovým soliflorem vůbec. Dejte si k tomu tu vanilku, nebojte se jí. Sladká levandule, která mě děsí a odpuzuje v Lavande Velours, je v Jersey naprosto přirozená a samozřejmá. Po úplném rozvonění mám co dočinění s nevídanou chanelkou, která si přivlastňuje to nejlepší z Beige, a přesto nemá obdoby. Levandule vanilkou milovaná.

Nahlásit
 • 18.12.11

Sluníčkem rozpálená usušená levadule - prostě levadulový soliflor jak vyšitý. Ale nezůstalo u levandule, do levandule se začalo prolínat syté, větrové pižmo - a z Jersey byla čistokrevná větrová pižmovka. Ale ani u pižma nezůstalo - postupně se začala vkrádat vanilka. Ale žádný vanilkový cukr, ale suchý vanilkový lusk, vlastně skoro nesladký. A ve vanilce je jasně rozpoznatelný mýdlová stopa - strouhnuté jemné luxusní bílé mýdlo…stopa vede naprosto neomyslně k No. 5 eau Premiere, milý Watsone… Jsou to vlastně 2 typy vůní (teplá levandulovka a vanilkovka + ledová pižmovka) s vývojem od teplé ke studené a zase zpět. A taky 3 samostatné vůně - levandulovka + pižmovka + vanilkovka.

Nahlásit
 • 09.11.11

Tak ako Gabrielle Chanel inspirovala tkanina Jersey v panskej mode, rovnako Jacques Polge nasiel inspiraciu pre novu vonu Les Exclusifs v levanduli - esencii ktora sa casto vyuziva v panskych vonach.
Rovnako ako dzersejove oblecenie je velmi pohodlne na nosenie, tak i vona Jersey je velmi pohodlna a prijemna na nosenie.
Nebude sa pacit zenam, ktore nerozdychaju levandulu. Pretoze hned v uvode na vas zautoci v podobe cistej levandulovej esencie so vsetkym, teda aj zelenymi stonkami.
Postupne levandulu obali biele pizmo, ostrost tejto byliny sa straca a vona je jemna a upokojujuca. Neskor tuto zmes prihreje vanilka, velmi decentna. Pritomnost aromatcikej levandule citim stale, aj po niekolkych hodinach.
Jersey ma uplne dostala - svojou univerzalnostou, jemnostou, pocitom cistoty, kludu a pokoja, ktory z nej mam.

Nahlásit
 • 29.10.11

Nástup, to je prostě levandulový soliflór jak vyšitý. Ale po pěti minutách se přižene vlna sladké, teplé, vanilkově dřevité měkkosti, která se prolne s chladnou odměřenou levandulí … a je to! Kontrast studená x teplá a modrá x žlutá čaruje: chladnější počasí zvýrazňuje spíš chladnější, „modré“ tóny levandule a kosatce, v teple zase dominují teplejší „žluté“ tóny vanilky a ylang-ylang. Levandule se obvykle používá do pánských fougérových kompozic, mýdel, šampónů a tak. Jacques Polge ale v levanduli vyhmátl potenciál i pro „haute parfumerie“. Totiž: Poblíž Montpellier roste zajímavý druh levandule, která si po zpracování suchou destilací podrží svou typickou vůni, přičemž se ale oslabí její obvyklá přílišná ostrost a pronikavost. A právě taková je levandule v Jersey. Krotká. Vedle dominujícího dua levandule a vanilky, lze v kompozici rozklíčovat pižmo, santal, kosatec, růži … a tipuju i ylang ylang. Jersey je dost intimní (okolí ale vůni vnímá, takže to bude asi jen pocit), klidná, elegantní, sladká, ale díky stále přítomným chladnějším podtónům ne vyloženě gurmánská. Působí méně „přísně“, než některé jiné chanelovské vůně (ono je to s tou přísností a kostýmkovostí chanelovskách vůní v mnoha případech jen takové zažité klišé). Výdrž je slušná, 3–4 hodiny . Jersey není podobná žádné vůni z Les Exclusifs a spolu s Beige patří mezi nejsladší vůně řady. A mně se líbí moc.

Nahlásit
 • 23.10.11

Jersey na kůži: Levandule – je tam, věrně zpracovaná, avšak hodně jemná, mám ji na zahradě, v koupelně, v ručníkách, a to je jiné kafe. Postupně se v Jersey levandule stává ještě více bezzubou, vůně celkově dost sládne a chytá jakýsi bílopastový podtón, který nedokážu zařadit, posléze se mi vybavuje, že i Jour de Fête má obdobnou sladkou neprůraznou jemnost.

Jersey na bavlněném tričku: Nejdříve opravdu věrná levandule, ale jakoby nějaký jemný druh, se kterým by v Provance brzy zkrachovali. Po rozvonění a zaboření nosu do rukávu je malilinko nakyslá, no konečně. S časem sladkost příliš nepřibírá (více sládne na kůži), je to vcelku elegantní, ale takové bezpohlavní.

Neotřelost Jersey však má, nelze upřít, ale…resultát je, že je to nenápadná elegance na všední den, taková nenápadná a elegantní šedá myška v růžku.

Nahlásit
 • 11.10.11

Na začátku JE levandule a hodně. Nic jiného tam necítím. Nejsem sice právě levandulo-milovník, ale nevadí mi. A pak se z ní postupně klube tělovka… základ je velmi zajímavý, ne právě dobře rozklíčovatelný.
Asociace, kterou u Jersey mám:
V Provence jsem nebyla, ale jak tak nejsem levandulomilec, tak ten začátek je jak levandulové pole v Provence. Je jí tam opravdu dost. Jako když člověk stojí před polem, pozoruje západ slunce, ale takový ten západ, co tu máme teď – nic hřejivého, levandule nevoní jako prohřátá sluncem, spíš jako s náznaky slunce a kapkami rosy. Panorama působí skoro letně, ale chlad ve vzduchu je, není to teplý letní večer. Člověk si bezděky přitahne lehký svetřík k tělu, ale nestačí to… a přesně ve chvíli, kdy si řekne, že půjde do tepla, zezadu se mu kolem ramen ovine mohérová šála, provoněná příjemnou vůní… Pak slunce zapadne a ani ten mohér už nestačí a tehdy vůni vnímám podobně, jako když se smísí vůně kvalitního teplého čaje s mlékem s trochou dřeva… jako tradičně u Chanelů je v základu takový krásný podtón, který cítí ti, co v místnosti zůstanou, když vy odejtete.

Říkala jsem si, že je zvláštní vylézat na podzim s tělovkou, ale je to vůně přesně na teď. Jediné, co bych jí vytkla je výdrž, nebo možná spíš intenzita… Je rozhodně velmi zajímavá a připodobnit se nedá ani k žádné Les Exclusifs, ani k žádné jiné vůni. :D

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 202 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 618 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Chanel

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Gabrielle Chanel Chanel

 • Sára ohodnotil/a
 • 50 hodnocení 15 recenzí

od 2320 do 3914 Kč

Coco (Eau de Parfum) Chanel

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 611 hodnocení 14 recenzí

Coromandel Chanel

 • Danilejka ohodnotil/a
 • 360 hodnocení 12 recenzí

Chance Eau de Toilette Chanel

 • Tiggi ohodnotil/a
 • 299 hodnocení 9 recenzí

Coco Mademoiselle (Eau de Parfum) Chanel

 • Matha ohodnotil/a
 • 967 hodnocení 8 recenzí

Vlastnosti vůně Chanel Jersey

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Chanel

Dnes jedna z nejznámějších značek módního světa vznikla v roce 1909, kdy si Gabrielle Chanelová, známá také pod přezdívkou Coco, otevřela v Paříži kloboučnictví. Brzo začala prodávat i oděvy, které sama navrhla; měla ráda jednoduché, praktické střihy, pracovala s materiály, které se tehdy na oděvy příliš nepoužívaly, například žerzej. Podobný přístup měla také k parfémům. Nelíbily se jí unylé květinové vůně, které tehdy ženy nosily, chtěla jim nabídnout něco moderního - a tak vznikl Chanel No. 5. Ve dvacátých letech vytvořil parfumér Ernest Beaux pro Coco Chanelovou ještě další parfémy, z nichž některé jsou dnes dostupné jako součásti řady Les Exclusifs. V současnosti je dvorním parfumérem Jacques Polge (Chanel je jedna z mála značek, které zaměstnávají vlastního parfuméra a nezadávají výrobu parfémovým společnostem.)