N°19 Poudré

Značka:

Chanel

Rok:

2011

Složení (ověřené)

HLAVA: galbanum, mandarinka, neroli
SRDCE: kosatecjasmín

ZÁKLAD: fazole tonka, vetiver, bílé pižmo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Jacques Polge.

Kategorie:

květinově zelená

  • 31.08.16

Byl to můj první parfém Chanel. Jemná květinová vůně s pudrovým nádechem. Elegantní a přitom tak nevtíravá. Když ji nosím, připadám si jako v zahradě plné kosatců. Přestože se jedná o novější přírůstek do rodiny Chanel parfémů, je v ní cosi oldschoolového, skutečně je to taková mladší sestra klasické 19ky. Okolí na ní reaguje pozitivně, myslím že i slabší povahy ji vydýchají. Výdrž je na oblečení celodenní, ještě druhý den v poledne je na košili znát. Na kůži ji cítím jasnější tak 6-7 hodin, poté přicházejí jen takové malé záblesky. Flakón je klasický, víčko při zavření dost hlasitě cvakne, asi jako zapalovač. Nosím ji rád do práce a na neformální schůzky. Je to sázka na jistotu.

Nahlásit
  • 16.04.16

Chanel No 19 Poudré
Maminka: Prada Infusion d´Iris
Tatínek: Dior: Diorissimo.

Dcerce je tak 25, má zelený kostýmek a je o 10 kg lehčí, než maminka. Střevíčky má šedé a kouká na Vás přísně, neboť střeží dveře od tatínkovy pracovny (za nimi je poklad - košík plný rozkvetlých konvalinek).
Střih: dcerka Vám nabídla kafe, sedí s Vámi elegantně a vzpřímeně na bílé kožené pohovce v obýváku, mile se usmívá, a povídáte si, jako byste se znali odedávna. Hodně se v té chvíli podobá mamince. Říkáte si - tak přece jen je to fajn ženská. Jak by taky ne, když má tak skvělé rodiče.

Nahlásit
  • 21.05.13

Výstižný název - devatenáctka hebce zapudrovaná kosatcem (na úkor galbana i větvičníku) a sladká tonkou

Nahlásit
  • 08.10.11

Kosatcový ráj. :-) Mírně zelená vůně s velmi znatelnou kosatcovou stopou od začátku do konce. Kosatec je v ní jemný, pudrový, postupně krémový a v základu podkreslený vetiverem a tonkou. Opravdu velmi povedené zpracování kosatce, nemá příliš velkou intenzitu, vyznívá ovšem tak krásně, že s větší intenzitou by té krásy mohlo být už víc, než bych dokázala unést. ;-)

Nahlásit
  • 15.08.11

Vůně s hodně bohatým vývojem - suchý kosatec na začátku, prolínající se postupně se zelenou mrkvovou natí, značně připomíná Bois d´Iris od Van Cleef & Arpels. Pak ale nabrala směr ke směsi sladkého pudru a jemného bílého mýdla - skoro bych přísahala, že cítím poblíž No.5 Eau Premiere. Dojem na mě dělá krémově pudrový - prostě taková čistá vůně prádla vypraného ve vločkovém mýdle. S No. 19 (verze EdP) má společný jen ten mýdlový konec.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chanel N°19 Poudré

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chanel N°19 Poudré

Líbí se mi (265) 84%
 
Neutrální (37) 12%
 
Nelíbí se (12) 4%

Reklama


Reklama