Chloé

Značka:

Chloé

Rok:

2008

Složení (neověřené)

HLAVA: pivoňka, liči, frézie

SRDCE: růže, magnólie, konvalinka

ZÁKLAD: ambra, cedr

Parfuméři:

Almairac Michel, Marie Amandine

Kategorie:

květinová

  • 14.02.16

Klasická Chloe se tváří jako něžná, lehká a svěží květinovka, ale osobně ji vnímám jako nejvlezlejší a nejnepříjemnější vůni na trhu. Poměrně neškodný a neutrální květinový ráz přebíjí svěží akcent, který je ale velmi vtíravý až štiplavý a mě osobně připomíná kyselý závan octu nebo kvasícího zelí. Více než na elegantní ženě vidím parfém na nevkusně „sexi“ oblečené ženě s umělými nehty a řasami. Stejně tak uměle a agresivně na mě vůně působí. Bohužel se zrovna tato vůně šíří velmi intenzivně do svého okolí a je nemožné ji ignorovat. Při delším působení na moje čichové receptory (nosila ji kolegyně) mi způsobila bolehlav a v nose mě štípala ještě večer.

Nahlásit
  • 02.02.15

Tak při prvním nádechu hodně příjemná věc. Květiny až téměř se saponátovým začátkem, který je takový mýdlový,takže mi to ani tak nevadí – jar na nádobí mi to naštěstí nepřipomíná a to bude zásluha citronu v parfémech, který tady naštěstí není. Jelikož všude čtu jak je tato vůně všude a jak ji někdo už nemůže ani cítit, já marně přemýšlím a asi jsem ji na nikom ještě výrazně nezpozorovala. Později mi ale přišlo, že ji vlastně vážně odněkud znám.Kytičky, kytičky samé kytičky – hlavně růže. Jemný mýdlový základ, který připomíná aviváž.- Ano já takové vůně můžu – líbí se mi.

Nahlásit
  • 06.01.15

U mě to zachraňuje ten cedr v základu, pak magnolie, byť parfém celkově je trošičku štiplavý. Dokážu si ji představit i na mladších slečnách, protože vůně není šmrnclá ničím koketním.

Nahlásit
  • 24.10.13

Nemohu si pomoct, přes všechnu tu okázalou něhu a čistotu,kterou většina lidí popisuje a na kterou má odkazovat poměrně povedený flakonek( i když hodně lidí si stěžuje,že jim po čase zčernala ta jakože kovová část)…pro mě je tato vůně jedním z největších agresorů parfémového světa.
Vnímám jí jako nevydýchatelnou ostrou,suchou,až prašnou a neuvěřitelně vlezlou.
Musím jí dát plný počet bodů za výdrž,protože zbavit se „toho“ byl opravdu problém i důkladnou koupelí. Tričko,které s „tím“ přišlo do kontaktu muselo jít do pračky.
Vzala jsem si brufen na migrénu,kterou mi Chloé Chloé způsobila,vzorek zahodila a pokusila jsem se zapomenout.

Před pár dny jsem jí „potkala“ v obchodním centru.Nedala se nepoznat.
Její nositelka oděná v růžovém hebounkém světříku a džínové minisukni, s perfektně vyžehlenými a asi i uměle prodlouženými vlásky, nehty,řasami a kabelkou zavěšenou na předloktí, k Chloé docela sedla. Sedly si navzájem.

Nahlásit
  • 07.02.13

Mám EdP, která mi přijde trochu sladší a výraznější než EdT. Mám ji velmi ráda ve chvílích, kdy se chci cítit elegantně - zkrátka když si k šatům beru perly, tak se voním Chloé.
Na první přivonění svěží, ale to hned vyprchá a změní se do sladkého mýdlovo-pudrového základu, který se víceméně nemění a k němu se postupně rozvíjí květiny a ostatní složky vůně. Základ je však natolik silný, že vše přebije. Ke konci vůně zjemní a zůstane příjemná, elegantní, jemně kořeněná pudrová vůně.
V malé koncentraci Chloe miluji, ale ve větší dávce je mi špatně a dusím se. Na krku ji nesnesu ani v malé koncentraci. Velmi bych tedy ocenila jiný způsob aplikace, protože jedno stříknutí je na mě opravdu moc…
Kde mi přijde naprosto dokonalá, je když si trochu stříknu do šuplíku s luxusnějšími kousky oblečení a spodního prádla. Oblečení voní měsíce luxusem a čistotou. Když šuplík otevřu, tak mám pocit jako bych vstoupila do krámku někde v Paříži.
Akorát za mne je škoda, že flakon není vyroben z trvanlivějšího plastu (resp. zlaté části flakonu). Po zhruba půl roce se na něm udělaly fleky a z nádherného elegantního flakonu se stala zašlá špinavá kráska…
Mému muži Chloé absolutně nevoní a nesnese, když ji na sobě mám, tak s výběrem opatrně…

Nahlásit
  • 24.12.12

Konečne sa dostávam aj ja k hodnoteniu takej masovej klasiky akou je Chloe Chloe. Veľa toho bolo o nej uz popísané. Takže opatrne streknem a ocakávam prvotný závan nejakej chemikálie alebo niečoho neprijemného, co sa má potom rozvinut do krasnej vone. Ale Chloe Chloe je pekna hned od zaciatku, nie je v nej nic neprijemne, nic az tak rusive, co by uputalo pozornost, preto je mozné sa sústredovat na vôňu samotnú. V prvý moment mi evokovala tou šťavnatosťou drogeriovku MEXX Magnetic woman. S Mexxom sa rozišla v tom momente, ked vyvanuli ruže. Ale naozaj krásne ruže, jemné decentné, také voňavučké ako naozajstné. V symbioze s ovocim je to stále šťavnatá kompozícia, no poriadnym rozvinutím nadobuda taky, ako to povedať… taky zlatistejšie elegantný podtón. Nie je to však luxusná elegancia, iba jednoduchá elegancia, ten typ elegantnosti, ktorý nedovolí Chloe Chloe sklznuť medzi ovocne kvetinovky nenárocných tinedzeriek, ale na druhej strane to nie je ani elegancia sofistikovaná a rafinovaná. Nech sa na to pozerám, resp. nech to ovoniavam ako chcem a koľko chcem vždy mi z toho vyjde pekná, veľmi príjemná vôňa, ktorá svojím šarmom nepochybne patrí nie, k drogeriovym vodičkám, ale k naozajstnym parfémom. Je to síce parfémik „služobne mladší“ a znalkyne vôní by ho priradili k zaciatočníkom­......ale Chloe Chloe svojou naozaj jednoduchou, očarujúcou, šťavnatou, ružovou kompozíciou bude pre veľa žien konečnou stanicou. A úplne ich chápem.

Nahlásit
  • 13.12.12

Prenikavá, nástojčivá vôňa. A presně taká vôňa čistoty sa mi nepáčí.

Nahlásit
  • 05.03.12

Tuto vůni mám moc ráda! Pravě proto, že je tak čisťounká, mýdlová a pudrová. Navíc je doplněná výraznou vůní mých oblíbených růží, které ale cítím spíš ze začátku. Používám EDP a má velmi slušnou výdrž. Jediná chyba - poslední dobou ji cítím opravdu všude.

Nahlásit
  • 05.02.12

Pěkná vůně plná mýdla a čistoty. Úplně nejdříve cítím něco jako saponát, který se ale následně rozvoní mýdlově a ještě později se přidají příjemné květinky. Vůně, která neurazí, ale zdá se mi dost fádní a obyčejná. Kdybych ji dostala, potěšilo by mě to a určitě bych ji používala, ale sama od sebe bych si ji nekoupila, právě proto, že je tak trochu nudná.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chloé Chloé

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chloé Chloé

Líbí se mi (399) 60%
 
Neutrální (138) 21%
 
Nelíbí se (130) 19%

Hodnocení odbornice

  • 17.07.14

Lehká květinová vůně, která celé to šílenství odstartovala. Je prakticky čistě květinová, až na slabý osvěžující závan liči. Voní po především po růžích, trochu také po fréziích a jasmínu a má zřetelně mýdlový základ. Je jasné, odkud se vzala ta popularita, která ani šest let po představení příliš neutichá. Chloé je jemná, kytičková,...

číst více

Reklama


Reklama