Chopard Cašmir
 

Cašmir

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Chopard

Rok:

1991

Složení (ověřené)

Kategorie:

orientální

Recenze: Cašmir

 • 02.05.18

Sladký orient…Mému muži se velmi líbila, šmahem ji označil za sexy, což se ještě nikdy nestalo.
Opravdu jí ale nedoporučuji do uzavřených prostor, kanceláře a podobně, to by nedělalo dobrotu.
Ačkoliv Casmir je povedená „dobrota“ :)

Nahlásit
 • 23.04.18

Vůně Chopard Cašmir je opravdu velmi silná orientálně laděná…rozhodně nedoporučuji do kanceláře, některé citlivé jedince docela vytáčí. Tato vůně je pro skutečnou osobnost, která ví co chce. Je to sladká vůně připomínající retro toaletní vůni Vanilla Musk, vůně mého mládí a dospívání. Kdykoliv použiji vůni Chopard Cašmit a zavřu oči ocitnu se v úplně jiném světě, který je na hony vzdálený naší civilizované Evropě, zavání exotikou, procházkami po pláži, po tržnicích, kde voní roztodivná koření…
Vůně je k sehnání za celkem zajímavou částku, má neskutečnou výdrž až 8 h a více hodin.
Některým lidem voní, některým ne, je to otázka spíše vkusu. Kdo preferuje lehké svěží vůně tak ať se této vůni obloukem vyhne. Buď tuto vůni budete milovat nebo nenávidět.
Každopádně budete pořádně cítit, když vyrazíte ven.

Nahlásit
 • 29.12.17

I když to možná bude znít trochu „vyšinutě“, tohle je má top vůně na léto. Přesněji řečeno pro to hodně žhavé léto , minimálně nad 27. Jasně že je krásná i v zimě, ale v tom teple (nejsou myšlena přetopená divadla a vydýchané MHD, potřebuje proudící vzduch a volný prostor), se prostě krásně rozvine ve všech svých vrstvách a já se s ní cítím tak nějak…indicky. Prvotní nášup se koná v podobě přezrálého, až téměř nahnilého ovoce. Druhý nášup se zhmotní v podobě skoro až chemického kokosu, naštěstí před pádem do oddělení osvěžovačů toalet je Cašmir zachráněn razantním zásahem bergamotu. K tomu ještě náruč omamně vonících květin, v čele s jasmínem. Parfém nejenže v létě voní, on i létem voní. Ucítíte indické tržiště, kde se v těsné blízkosti santalovým olejem natřené prodavačky exotického ovoce tísní stánek se vzácným kořením a vanilkovými lusky, hromadami vanilkových lusků, tunami vanilkových lusků…, naštěstí z chrámu přitančil dým vonných tyčinek, a ze silnice teplý vítr začal zvedat oblak suchého prachu a přivál i mírný zápach rozpáleného asfaltu. Postupně vše rušivé ustupuje a zůstává hladká, objímající vůně vanilky a sladkých dřev. V létě se nejvíc rozvine právě ta ovocná a vanilková sladkost, v zimě víc dřevo a nádech kouře z tyčinek, v přetopených a nevětraných místnostech bohužel zase nahnilé ovoce. Myslím si, že Cašmir si buď zamilujete, nebo ho budete nenávidět. Já k němu musela postupně dozrát, pročuchat se a jsem za to vděčná. Navíc je skvělým důkazem skutečnosti, že zajímavou, nedavovou a dlouhodržící vůni v hezkém flakonu lze občas pořídit i za cenu, která výrazně nenaruší partnerovu duševní rovnováhu.

Nahlásit
 • 27.12.17

Hodně těžká orientálka, ale pro milovnice těchto tónů super. Navíc opravdu vydrží vonět dlouho. Mne z ní tedy maličko protestoval žaludek, ale v zimě může pěkně zahřát a navíc za ty peníze :-))

Nahlásit
 • 18.10.17

Krásně sladoučká, velmi hladká, žádné rušivé výkřiky, silná, držák, velká kvalita, za málo peněz hodně muziky.Rozleží se na mé kůži do vanilkova a je to ta nejkrásnější vanilka, co znám.

Nahlásit
 • 07.06.15

Úchvatný, sladce šťavnatý začátek. Ač hlava parfému odezní celkem nepostřehnutelně, nastoupil po ní jemný, mazlivý tón, téměř jako mohérový svetr. Možná za tu hladkost může právě dobře zakomponovaný jasmín. Je to vůně, která si mě získala od začátku do konce. Jako by mě po celou dobu objímala a dávala mi pocit pohodlí a jakési jistoty. Jen, abych se cítila dobře.
Vanilkový prášek, či puding, že kterého rozhodně nebolí hlava. Taková moje signature.

Nahlásit
 • 20.07.14

Orient jak vyšitý na perském prvotřídním koberci.
Jako bych se ocitla na bazaru v „Dálné Arábii“ a dopolední slunce žhnulo do střech stánků s ovocem. Všude vonělo sladké přezrálé mango, broskve a fíky. Z vedlejšího stánku se linula omamná vůně sladkých pryskyřic, vonných tyčinek a různých vykuřovacích směsí. Intenzivně tu voněla vanilka a skořice a mísila se s pachem santálového dřeva. Lehké osvěžení nabízel jen místní pouliční prodavač se sladkou cukrovou třtinou a plátky bílého kokosu.
Ohlušená, přesycená a zcela omámená ze všech podnětů, které daly mým smyslům zabrat se vypotácím z toho lidského mraveniště… a najednou je tichý, vlahý večer u moře. Už mě doprovází jen přívětivá, konejšivá vůně, špatné vzpomínky a myšlenky zmizely a zůstalo jen to krásné…

Pěkná ,intenzivní vůně se spoustou složek z nichž ani jedna nevystrkuje výhružně růžky nebo se nedere vpřed. Velmi kompaktní, ucelená, oblá a když už by něco mělo vystrkovat ony čertovské rohy, tak je to pekelná výdrž.
Jediné, co bych Cašmiru mohla vytknout je jistá změna vůně při dlouhém skladování. Jako by přezrálé ovoce ve flakónu začlo zahnívat a zlatá barva začala lehce tmavnout a hnědnout. Proto nemá cenu Cašmir nijak šetřit. Ale proč taky, parfém je doslova za hubičku.
Když už na tenhle jantarový sirup pěju oslavné ódy, nemohu nevzpomenout na pěkný robustní flakon s pevným základem a s víčkem jak stříška minaretu. Krásně si tak na polici sedí a nezakymácí se ani když si naše kočky z mojí police udělají překážkovou dráhu. Asi si je sám sebou jistý a není proč se divit, patří do mé „Top Ten“ už řadu let.

Nahlásit
 • 23.06.12

Pro mou dceru vůně dětství. Moc povedená a těžce obě neseme, že už ji skoro nejde sehnat. Kokosy, moře, květiny, podvečer na pláži, či pocit při odchodu z koupaliště, kdy má člověk kůži rozehřátou sluncem.

Nahlásit
 • 25.10.11

Cašmir je hebký, něžný, lahodný… Hodí se skvěle na zimu, hlavně do období kolem vánoc. Vůni dominuje vanilka, která je doplněna o ovocné tóny. Cítím trochu maliny a broskev. Broskev v ostatních parfémech také nemám ráda, ale tady s tou vanilkou vytváří nádhernou kombinaci.
Cašmir voní jako vanilkový pudink obložený ovocem. Ačkoliv sladké vůně obecně nemám moc ráda, toto je výjimka. Částečně to přičítám nostalgii, kterou ve mě vyvolává. Voní totiž stejně jako Graffiti Vanilla od NafNaf, kterou jsem používala někdy před patnácti lety (můje první „pořádná“ vůně - bohužel není moc k sehnání), jen je o něco silnější.

Nahlásit
 • 11.10.11

Kdysi dávno a pradávno,tak asi v polovině 90.let,frčela ve voňavém světě vanilka,kdo chtěl být in,koupil Vanilla Fields,kdo chtěl být in a měl více peněz,koupil Cašmír,který je přímo vanilkovou esencí a desetkrát silnější verzí dnes již vintage Vanilla Fields.Alespoň já jsem tenkrát tyhle vůně takto vnímala.
Dnes jsem si Cašmír znovu připomněla,ze vzorečku se linulo sladké mango,žlutá limonáda,dokonce kokos,až na kůži se vanilka projevila v plné síle a zbroji,ovocná sladkost ustoupila do pozadí a na pokožce vykvetla pravá,nejopravdovější bourbonská vanilka,rozříznutý vanilkový lusk,lehce,ale znatelně nahořklý.
Zavřela jsem oči a představila si Indii,trh s ovocem a kořením,horko,prach,v pozadí paláce,ano i ta exotika je tam cítit,vzdáleně se mihne také závan Shalimaru.
Po létech jsem ale zjistila,že navzdor tomu,že se mi Cašmír líbí,tak na sobě jej nesnesu,nějaká složka,kterou jsem cítila i ve Vanilla Fields,mi tam vadí a hrozí prstem,že by mohla houpat žaludkem,podezírám z toho právě tu špetku hořkosti a orientálního koření,kterou tam cítím.Škoda,mohli jsme si rozumět.

Nahlásit
 • 20.04.07

Jestli jsem o Mira-Bai napsala, že je to sice orientální tržnice, ale sledovaná jen prostřednictvím televize, tak si pište, že s Cašmirem se na tu orientální tržnici podíváte osobně! :) Sice jen do určitého části, kde se prodává ovoce a teplé sladké koření, ale tamnější atmosféra vás doslova pohltí. Pokud sladkým a hlavně vanilkovým vůním vyloženě nefandíte, raději vemte nohy na ramena a utíkejte, statečné to zrovna moc není, ale rozumné ano. Cašmir je skrz na skrz vanilkový a sladký, což si o něm můžete přečíst skoro všude. Pravda vanilka je zkraje podbarvená i ovocem - já poznám hlavně kokos a možná mango - ale to je stejně zase spíš sladké ovoce a navíc skóre je pořád tak 4:1 pro vanilku. Vanilka je v Cašmiru teplá, hebká, sladce konejšivá. V zimě určitě krásně zahřeje i pohladí, ale stejně to chce veleopatrně dávkovat. Trocha neopatrnosti + nějaké to přetopené místo, o které v zimě není nouze… a to se pak z jinak miloučkého slaďoučkého kašmírku může stát supersladký, supervytrvalý a superúčinný zabiják. No a nakonec jeden výlet do minulosti… vzpomínáte na reklamu Vanilla Fields? Tuším, že slogan byl - Vanilla Fields, vůně inspirována přírodou. Exotická příroda, květiny a kolibřík, jak v letu vysává nektar z květu, nějak tak přibližně to bylo… Když jsem poprvé testovala Casmir okamžitě jsem si na tuhle vůni vzpomněla, prodávala se v drogériích a pravda je to už hodně dlouho, tak 8 let zpátky, ale pokud mi paměť slouží dobře jsou si tyhle dvě vůně víc než hodně podobné :)

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Milinka7777 ohodnotil/a
 • 954 hodnocení 31 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Jungle L'Élephant Kenzo

 • pajakar ohodnotil/a
 • 511 hodnocení 22 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 621 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Chopard

Wish Chopard

 • MarkiD ohodnotil/a
 • 352 hodnocení 6 recenzí

od 105 do 591 Kč

Brilliant Wish Chopard

 • Katie88 ohodnotil/a
 • 56 hodnocení 5 recenzí

od 373 do 705 Kč

Madness Chopard

 • jerry ohodnotil/a
 • 81 hodnocení 5 recenzí

1480 Kč

Mira Bai Chopard

 • plevanka ohodnotil/a
 • 53 hodnocení 3 recenze

Cascade Chopard

 • haifa ohodnotil/a
 • 62 hodnocení 2 recenze

Wish Pink Diamond Chopard

 • lapislazuli ohodnotil/a
 • 18 hodnocení 2 recenze

od 322 do 439 Kč

Vlastnosti vůně Chopard Cašmir

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Chopard

Švýcarské hodinářství Chopard bylo založeno v roce 1860. Jeho zakladatel Louis-Ulysse Chopard zpočátku vyráběl kapesní hodinky a chronometry. Protože byly skutečně kvalitní, oblíbili si je postupně zákazníci nejen ze Švýcarska, ale i ze zahraničí. Zakladatelův syn Paul Louis Chopard tak mohl v roce 1937 přestěhovat firmu do Ženevy. V roce 1963 se zdálo, že firma zanikne, protože nikdo z nové generace Chopardů nechtěl mít s rodinným obchodem nic společného; Paul André Chopard, tehdejší majitel, naštěstí našel perfektního nového majitele, německého klenotníka Karla Scheufeleho. Pod jeho vedením se sortiment rozšířil na dámské luxusní hodinky a šperky, dnes jsou v nabídce také kabelky či hedvábné šátky.

Hodnocení odbornice

 • 03.06.07

Cašmir (najdete ho psaný i mezinárodněji jako Casmir - čte se v obou případech „kašmir“) patří mezi známé orientální vůně. Přestože ho možná máte zafixovaný jako letitou klasiku, přišel na svět v roce 1991 a nedá se tedy ještě srovnávat se skutečnými klasikami jako je Shalimar (1925). Zda se mezi ně zařadí ukáže čas. Od názvu Cašmir by člověk...

číst více