Mira Bai

Značka:

Chopard

Rok:

1998

Složení (ověřené)

černý rybíz, jemné květiny, santalové dřevo, vanilka, pralinky

Parfuméři:

Buxton Mark

Kategorie:

citrusově zelená

  • 03.04.11

Pokud je na vás Cašmir příliš přeslazený a „uřvaný“, pak vyzkoušejte jeho umírněnější verzi Mira-Bai…Vanilku, koření a nějaké to kandované ovoce ve velmi líbivé podobě. Osobně ji používám na spaní.

Nahlásit
  • 20.04.07

Můj nos vnímá Mira Bai jako mix již pár minut zpracovávané Juicy Fruit nebo Pedra v dutině ústní /snažím se kostrbatě opsat slovo „vyžvejkané“ :D / a vanilkové hebkosti Casmiru. Proč mě napadla zrovna „použitá“ ovocná žvýkačka? Jednoduše - lehká ovocná vůně, kterou se Mira Bai otevírá, je sice žvýkačková, ale není tolik intenzivní a sladká na to, aby to bylo na přirovnání ke žvýkačce ovocné z papírku právě vybalené. Dál je Mira-Bai už jemnější, ne tolik vanilkově-vanilková odnož Casmiru + trocha rumu. Když už tu zmiňuji Casmir… vzdálená příbuznost tu je, právě ve velmi podobném pojetí vanilky, ale Mira-Bai je celkově slabší, méně kontrovezní a dozajista přístupnější širšímu okruhu lidí. Nebude pravděpodobně nikoho obtěžovat ani když to s ní při aplikaci trochu přeženete, což se o Casmiru bez notné dávky zlomyslnosti tvrdit nedá :) Rozhodně zkuste, pokud se vám Casmirovská hřejivost líbí, ale je na vás moc silná nebo sladká. Mira-Bai není omamná, na mně poměrně rychle slábne a na kůži už po dvou hodinách zůstává jen jemná stopa. Koho by snad odrazovalo od vyzkoušení orientální vzezření flakonu v očekávání dechberoucí orientální facky, toho můžu s klidným svědomím povzbudit. Mira-Bai a orient? No ano… ale asi tak stejně neškodný jako sledování orientální tržnice u vás v obýváku z pohodlné lenošky prostřednictvím televizní obrazovky.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Chopard Mira Bai

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Chopard Mira Bai

Líbí se mi (29) 55%
 
Neutrální (17) 32%
 
Nelíbí se (7) 13%

Hodnocení odbornice

  • 06.06.07

Jestli znáte Cašmir od stejného výrobce, možná jste si všimli, že flakon Mira Bai má úplně stejné víčko. Už to ve mně vzbudilo podezření, že se jedná o podobné vůně (navíc název i balení Mira Bai budí dojem, že jde o orient), a po vyzkoušení musím konstatovat, že jistá podoba tam opravdu je. I v Mira Bai je hodně cítit vanilka a je to dost...

číst více

Reklama


Reklama