Parfémy Christian Lacroix

Módní návrhář Christian Lacroix se narodil v roce 1951 ve Francii. Už jako dítě si rád kreslil historické kostýmy i návrhy šatů. Po střední škole odešel studovat historii umění a později muzeologii, chtěl se totiž stát muzejním kurátorem. Setkání s Jeanem-Jacquesem Picartem, tiskovým mluvčím... Více o značce >

Více o značce Christian Lacroix

Módní návrhář Christian Lacroix se narodil v roce 1951 ve Francii. Už jako dítě si rád kreslil historické kostýmy i návrhy šatů. Po střední škole odešel studovat historii umění a později muzeologii, chtěl se totiž stát muzejním kurátorem. Setkání s Jeanem-Jacquesem Picartem, tiskovým mluvčím několika módních firem, však všechno změnilo: Picart sehnal Lacroixovi práci ve společnosti Hermès, po škole Lacroix nastoupil k Jeanu Patouovi a v roce 1987 si otevřel vlastní podnik. Inspiraci pro své návrhy hledal v historii a ve folklórních oděvech, liboval si v bohatých sukních, korzetech a luxusních materiálech. Nedávno Lacroix firmu prodal a věnuje se svém oblíbenému umění a sem tam i módě (spolupracuje např. se španělskou značkou Desigual).
Nové parfémy Lacroix proto hned tak čekat nemůžeme, nepočítáme-li spolupráci s Avonem. V prodeji lze ještě narazit na některé variace C'est La Vie. Za zmínku rozhodně stojí pánská Tumulte pour Homme, čistě cedrová vůně.

Diskuze o této značce

O značce Christian Lacroix ještě není na Arome diskuze. Založte ji