Comme des Garçons 2

Značka:

Comme des Garçons

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: aldehydy, mandarinka, andělika
SRDCE: Koření, magnólie, květinové tóny
ZÁKLAD: pačuli, labdanum, chypre tóny

Popis parfému:

Design flakónu vytvořil Rei Kawakubo a Marc Atlan.

Parfuméři:

Buxton Mark

  • 11.03.16

Rovnýma noham jsem přistála uprostřed hlubokého lesa, obklopují mě vysoké stromy a kolem roste a voní všechno možné - lesní plody, mech, kapradí, byliny… Potom skrz houštinu větví pronikne slunce a cítím tam výrazné medové aroma. Geniální vůně. Hodně mi připomíná Soir de Lune (Sisley) - tam je ale výrazný černý rybíz, který s sebou občas nese drsnější desinfekční tón. Ten v této vůni nehledejte -vyvolala ve mně vzpomínku na sametové zelené šaty, ve kterých jsem před mnoha lety maturovala.

Nahlásit
  • 03.03.14

Konečně něco geniálního. Chtěla jsem napsat, že tohle jsou orgie minimalismu, ale pak mi došlo, jak pitomě to zní, takže jinak: tohle jsou nádherný aldehydy s pudrovou magnolií a vetiverovym šampaňskym… v první fázi. Ve druhý fázi je to křišťálově čistá ambra. No a ve třetí fázi se k ambře nenápadně připojí krémový pižmo. Skvělá výdrž i projekce jenom korunujou celou tuhle exhibici dokonale zvládnutýho řemesla. V tomhle bych se přímo koupala.

Nahlásit
  • 05.06.12

Pokud by první vůně od CdG dostala jako ikonu reklamu na cigarety s kovbojem před červenou skálou v Monument Valley, pak si dvojka zaslouží Miu Farrow v kvetoucím lese. Vílí vůně, ale svérázná. Není líbivá, spíš podmanivá svou křehkostí. Lehounká a vznášející se půl metru nad zemí vstříc slunečním paprskům, které procházejí žlutozelenými korunami. Les voní medově a po mladém svěžím listí a měkkých jehličkách modřínu. Povedená aldehydová zeleň. Vzduch se z té éterické krásy jen tetelí.
Vývoj je jen nepatrný. Začátek dřevitě lesní, pak se přidá směs pachů z podrostu, bylin vonných i plevele se nepatrným závanem myšiny. Klidně to může být i inkoust, uvedený ve složení. Po pár hodinách vývoj zamíří k bergamotově cedrové idyle připomínající Terre d´Hermes. Něžná a příjemně nositelná vůně s dobrou výdrží.

Nahlásit
  • 27.12.11

Comme des Garçons 2
Unisex – tak se tváří hned po aplikaci. Zpočátku jsou silně cítit byliny, zřejmě nástup anděliky, který ale netrvá dlouho. Po rozvonění najednou obrat o 180 st., bylinky jsou kompletně pryč a na vlhké louce ve stínu vyrážejí ze země květinky, výsledkem je velmi zajímavá, proměnlivá, dámská vůně pro volný čas

Nahlásit
  • 25.10.10

Aldehydovky je kategorie, se kterou jsem si zatím příliš neporozumněla. Ovšem tahle vůně je jakási „jiná“ - aldehydy jsou velmi dobře maskovány a vůbec se jako aldehydy netváří. Suchý a teplý popel z levandule nabral postupně značnou míru svěžesti a proměnil se v jemnou sametovou květinovku s mírně orosenou magnólií. Ale nejde o typickou květinovku - kytky voní studeně a tlumeně jako přes sklo, takže vůně je opravdu unisexová.

Nahlásit
  • 11.06.09

Z této vůně mám takový zvláštní pocit. Něco jako když přijdete po dlouhé procházce lesem kde jste pořádně vymrzli a teď stojíte v předsíni a čekáte až vám ruce rozmrznou natolik abyste si mohli zout boty. Záda se potí a je vám horko, ale v končetinách stále ještě cítíte chlad a nemůžete s nimi pohnout.
Je to vůně pro hnědé kostkované kalhoty dandyovského střihu, tvídové sako a manžestrovou bekovku.
Začíná intenzivními aldehydy, které se postupně ustálí do hřejivých květin a postupně se rozleží do vůně kvalitního karibského rumu a levandule.
Podle recenze má evokovat inkoust - nic takového jsem tam nenašla, je to ta nejméně úřednická vůně k jaké jsem si kdy mohla čichnout.

Nahlásit

Hodnocení parfému Comme des Garçons Comme des Garçons 2

Líbí se mi (50) 74%
 
Neutrální (17) 25%
 
Nelíbí se (1) 1%

Reklama


Reklama