Series 3 Incense: Ouarzazate

Značka:

Comme des Garçons

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: pepř, muškátový oříšek, šalvěj muškátová
SRDCE: kadidlo, kašmírové dřevo, dřevo wenge
ZÁKLAD: pižmo, vanilka, labdanum

Parfuméři:

Buxton Mark

od 2410 Kč
  • 14.05.13

Netyčinkózní kadidlo.
Ačkoli je ve vůni několik složek, které by mohly dodávat lehce kouřový dojem, je tato vůně jako čistý krystalek kadidla. Drobný trošku lesklý malinký kousek.
Mám chuť napsat kadidlo pro zbabělce, ale to není přesné – je to vůně pro ty, kterým kadidlo a dřevo voní, ale nepotřebují vonět jako vonná tyčinka nebo kostel. Vůně je velmi jednoduchá a mění se jen minimálně, muškátový oříšek a šalvěj jsou znatelné jen na začátku pár desítek minut. Většinu času je vůně plná lehkého dřeva a drobných krystalků kadidla.

Nahlásit
  • 03.07.12

Patří sice do „kadidlové série“, ale kadidlo je jemné a nenápadné (navíc znatelné pouze zpočátku). Teplá sladce dřevitá a kořeněná vůně - ale všecho je tak akorát. Je hodně na hraně mezi unisexem a ryze pánskou vůní.

Nahlásit
  • 17.04.10

Vůně ze sakrální série věnované pěti hlavním náboženským směrům a místům, kde se svedly jejich zásadní boje o víru.
Ouarzazate je věnována islámu a pojmenována podle marockého městečka, obývaném jinak převážně kočovnými berbery, jež je bránou do saharské pouště.

Přičichnu a evokují se mi sluncem vypálené dřevěné fasády domů splácaných z hlíny a slámy na hlavní (a jediné) třídě ve Ouarzazate a pak poušť bičovaná fénem odkrývající květ slaměnky, jen ze zvyku přičichnu ani nedoufajíc v takto nehostinné krajině, a stane se zázrak a ona mě odmění svou jedinou kapkou osvěžující citrusové šťávy… Je tak žhavá až chladí.

Zařadila bych ji mezi svěžejší bylinno-dřevito-orientální vůně. Je poměrně lehká, neobtěžující, nositelná bez omezení, třeba i na každý den (i když pro mě zůstane vůní cestovací). Z mého pohledu je v podobné skupině příjemně-zvláštních vůní jako Hermes En Jardin Sur Nil, Van Cleef & Arpels Bois d'Iris, Annick Goutal Mandragore a vzdáleněji i Jil Sander Style; čímž rozhodně nechci říct, že se jim podobá.

Výdrž i intenzita střední, ale to není u takto zážitkové vůně podstatné.

Nahlásit

Hodnocení parfému Comme des Garçons Series 3 Incense: Ouarzazate

Líbí se mi (10) 83%
 
Neutrální (2) 17%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama