Coty L'Aimant
 

L'Aimant

Značka:

Coty

Rok:

1927

Složení (neověřené)

HLAVA: neroli, bergamot, broskev, aldehydy

SRDCE: jasmín, pelargónie, ylang-ylang, růže, orchidej
ZÁKLAD: vetiver, pižmo, santalové dřevo, virginský cedr, fazole tonka, vanilka

od 158 Kč
  • 19.04.13

Parfum de Toilette - první nástřik a bylo jasno, co používaly moje máma, teta a všechny kočky jejich generace, když jsem byla malá.
Začátek voní jako rozvoněný čistý parfém No. 5, ke kterému se během pár minut přidává lehce sladká (tak příjemně žensky) orchidej. Podoba s pětkou je dlouho tak velká, že jsem si mylsela, že ji Coty okopíroval. Když se ale L´Aimant během cca 3 hodin rozleží, začne nabírat podobnost s další mojí láskou - Jovan White Musk, jen není tak prachová.
Dokonalá fúze, postrádá divný archaický závan ředidla z No. 5 i typicky chanelovský frigidní tón (milovnice prominou) a prachovost Jovanu, které někdy nesednou.
L´Aimant je oblá, žensky květinově sladká, mydlinkově čistá, jemná a elegantní. S celkem dobrou výdrží.

Nahlásit
  • 20.12.12

Asi obohraná pesnička, ale nádherná aldehydová vôňa podobná Chanel no. 5, v jemnejšej verzii. Určite oldschoolová vôňa, ktorá nebude lahodiť každému (modernému) nosu. No a za tú cenu… k tomu fakt dobrá výdrž. Krása!

Nahlásit
  • 12.10.12

Jemná květinová aldehydovka - ovšem aldehydy jsou mírné jako beránek. Vůně je jemně květinově mýdélková, hebká, hladká, dřevitě nasládlá. Výborná analogie No.5 pro ty, který, se stejně jako mě sice „Pětka“ líbí, ale nosit ji nemohou.

Nahlásit
  • 16.05.11

L'aimant - Coty (1927)
Zajímal mě už dlouho. Podle recenzí by měl být podobný No.5 - elegantně květinově aldehydový. Zkoušela jsem edt v nejnovější verzi, - tu, která se dá sehnat za pár drobných v zahraničních int. obchodech.
Výsledek mě překvapil. Čekala jsem prostě „pěknou“ vůni, něco neškodně mýdlového, co jen nějakou záhadnou setrvačností přežilo desetiletí, ale L'aimant je opravdu krásný :)
Nepochybně ho převálcovalo spoustu reformulací, ale i tak - je měkce mýdlový, aldehydy v něm jsou nejpříjemnější, jaké jsem kdy cítila - No.5 je proti němu mdlá, White Linen zas neotesaná a ostrá.
V L'aimantu je všeho tak akorát a působí neuvěřitelně hebce a příjemně, jako měkká bílá šála.
Je nositelný na každý den a pro hodně příležitostí, určitě za to můžou reformulace, věřím že kdysi musel být živočišnější a trochu „usazenější“ a pryskyřičnější.
Ylang v něm je, ale dost krotký, jasmín je nesladký, květiny jen podbarvují mýdlovost. Úžasná vůně. A současný flakon je příjemně retro.

Nahlásit

Hodnocení parfému Coty L'Aimant

Líbí se mi (118) 82%
 
Neutrální (19) 13%
 
Nelíbí se (7) 5%

Reklama


Reklama