Courrèges in Blue

Značka:

Courrèges

Rok:

1999

Složení (neověřené)

Kategorie:

květinová, květinově aldehydická

  • 10.06.12

A máme tu další „razítko“ od, mě stále trochu tajemné, značky Courrèges. Opět se ke mě dostala jedna z jejích vůní. Flakónů jsem našla hned několik, ale jako ten hlavní jsem zvolila právě ten ve tvaru razítka, zbylé dva plus reklamní poutač pak naleznete na konci recenze.

Složení jsem převzala z Fragranticy a když se na něj podíváte, asi už tušíte, že čekat nějakou „moderní pecku“ s líbivým složením je zcela zbytečné. Bude se jednat o klasickou vůni.

Už při nanášení jsem nasávala a snažila se odtušit… aldehydy, koriandr a skutečně… měsíček! Přemýšlím, jestli jsem měsíček vůbec v nějaké vůni cítila, ale z různých mastí jej znám dobře. Počátek je elegantně, jemně svěží (ovšem ne svěží v dnešním pojetí), spíš bych řekla klasicky osvěžující a zároveň jaksi tišící (že by ten měsíček?).
V druhé fázi se vůně ještě více zjemňuje květy… v pozadí cítím černý rybíz (hlavně plody, mám je moc ráda), trochu fialky a růže a jemně pomerančového květu. Je to příjemné, velmi příjemné… Nic nevyčuhuje, občas se sem tam vynoří další jemný tón vůně „čehosi“. Je to vůně mnohovrstevná a propracovaná. Líbí se mi, že není jako většina vůní dnes. Tam si přečtete složení a pak ho tam pěkně (někdy méně pěkně) popořádku najdete. Hezké, ale trochu nudné. Tady, tady objevujete… Je to zábavnější.
Závěr vůně mi zase připomíná Divu, ale v mnohem slabším vydání. Je tam santal, abmbra, snad jen o trochu více vetiveru.

Sečteno a podtrženo - líbí se mi. Nikoho z ní netrefí šlak a nepotáhnou se za vámi hromady chlapů, ale vytříbenému nosu, který má rád klasiku a propracované vůně, které nekřičí do okolí se bude líbit moc. Oddechová vůně, co má úroveň.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Courrèges Courrèges in Blue

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Courrèges Courrèges in Blue

Líbí se mi (4) 67%
 
Neutrální (2) 33%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama