Empreinte

Značka:

Courrèges

Rok:

1972

Složení (neověřené)

HLAVA: pelyněk, koriandr, bergamot, broskev, aldehydy

SRDCE: kosatec, jasmín, růže, meloun
ZÁKLAD: santalové dřevo, pačuli, větvičník, virginský cedr, ambra, kastoreum

Parfuméři:

Gonnon Robert

Kategorie:

květinová, květinově aldehydická

  • 14.05.13

Na mé kůži bohužel čistá chypre mýdlovka v řadě za Private Colection od EL. Je pelyňková, jasmínová, s trochou santalu a dubového mechu. Suchá, čistá klasika.

Nahlásit
  • 30.08.10

Empreinte znamená „otisk“ a i vzhled flakónu evokuje… razítko.
Mno, podle prvního nádechu to je chypré vůně s kořeněnými tóny…
Připomíná mi Aroma Allegoria Apaisant, především pelyňkem… je to takové lavírování mezi kořením a bylinkami… lehce mi taky připomíná Jolie Madam, protože tam cítím Framykoin :o).
Je to chypré hořce hřejivá s jedinou dominantnější květinovou složkou a sice růží. Krásná bude do nostalgického podzimu.

Nahlásit
  • 20.08.10

Hlava: Broskev, bergamot, pelyněk, aldehydy, koriandr

Srdce: Jasmín, růže, kosatec, meloun

Základ: Ambra, pačuli, cedr, santal, větvičník, pižmo

Kupovala jsem naslepo a hledala informace na netu a překvapilo mne množství velmi nadšených, fascinovaných až zamilovaných ohlasů, byla jsem velmi zvědavá na legendární vůni tolika pisatelkami různými opisy označenou „moje osudová“, či alespoň „signature fragnance“. Však také Empreinte česky znamená pečeť, otisk, stopa …

Jedna recenzentka popisuje, jak si Empreinte při odjezdu z Paříže stříkla ve voňavkářství ledabyle na ruku a když se jí později v taxíku rozvoněla, musela jí mít, musela se pro ni vrátit, lépe řečeno její chrabrý a gentlemanský přítel taxikáři zavelel a vůni své milované koupil, hmmm … smajlík nostalgické závisti .....
Já si alespoň mohu dopřát zážitek z vůně a ten je opravdu silný a lahodný. Recenze nelhaly ani nepřeháněly.
Kožená chypré vůně. Parfém z dob, kdy se ještě vyráběly vůně poctivé, hutné, bez syntetických náhražek většiny vonných složek, kdy svět byl takový krásnější a barevnější, alespoň v našich představách …
Nejprve silný suchý - mně přijde až kouřový - chypré akord podobný např. Chanel No.19, postupně ale vůně přechází do delikátní hladké a harmonické kompozice, ve které dominuje kůže, která se lahodně mísí s bylinkami a vůní květin. Kůže drží vůni u těla.Při mírné aplikaci i na denní nošení.Intenzita střední až silná, ale ne omamná,či dusivá, výdrž velmi dlouhá.
Po 14-cti dnech intenzívniho nošení: Má současná No.1 všech dob :-). Nosím 3 střiky na den, Chypré tóny jsou hladké,umně zakomponované, žádný štiplavý kouř.Nejkrásnějia současně pro můj nos nejpřitažlivěji zkomponovaná vůně, co znám.

Nahlásit

Hodnocení parfému Courrèges Empreinte

Líbí se mi (17) 74%
 
Neutrální (4) 17%
 
Nelíbí se (2) 9%

Reklama


Reklama