Fantasia de Fleurs

Značka:

Creed

Rok:

1862

Složení (ověřené)

bulharská růže, kosatec z Florencie, pravá ambra

od 158 Kč
  • 03.11.12

Nejdříve jsem překvapeně ucukla při prvním přivonění od svého zápěstí. Br ! Vůně pronikla ostře mým nosem a zaregistrovala jsem vůni růží. Trochu zelená vůně. Tráva a listí. 50 léta. Svým stylem podobná Madame Rochas. Postupně ztrácí na ostrosti a začíná být znát sladší tón. V křiklavé a starobylé podobě. Žena svého stylu, která nehledí na dobu, na okolí a jde si svou cestou. A nebo dobu minulou hledá. Vybavila se mi Sára Saudková. Ženskost, osobitost. Femme fatale - Marlene Dietrich, Greta Garbo, které nepotřebují krásnou vůni, ale vůni svou. Nepřehluší je a nezastíní je, pouze jim dodá šarm dam, jen je dotvoří a poškádlí okolí svou jinností, divnou a ne moc příjemnou stopou. Živočišnou a květinovou vážností. Květinově zelená vůně s ambrově sladším nádechem, který ji změkčí a pomůže ji býti hezčí a snesitelnější, ne však ale krásnou.

Nahlásit
  • 12.10.09

Květinová vůně - sice příjemná, ale nijak výjimečná. Podle mého čichu obsahuje asi více květin, než růži a kosatec - a cítit je i ta ambra. Spíše pro starší dámy, … ale za ty peníze rozhodně nestojí.
Vytáhla jsem ji po delší době - a edituji:začátek je dost silný, opravdu „starší dáma“ - ale pak se rozvoní do přijatelné podoby a má slušnou výdrž.
Možná by byla docela atraktivní - pro určité věkové skupiny určitě, ale žel, zdá se mi, že poměr cena-atraktivita je výrazné posunutý na stranu ceny.

Nahlásit

Hodnocení parfému Creed Fantasia de Fleurs

Líbí se mi (12) 57%
 
Neutrální (4) 19%
 
Nelíbí se (5) 24%

Reklama


Reklama